Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №206 від 22.09.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#26 вересня – День машинобудівника

ВАТ “Рівнесільмаш” упевнено крокує в майбутнє

ВАТ “Рівнесільмаш” упевнено крокує в майбутнє

За свою понад 120-річну історію це підприємство переживало і падіння, і злети. У роки Радянського Союзу завод був гігантом вітчизняної промисловості, потім, усі пам’ятають, почалися складні часи. І от віднедавна ВАТ “Рівнесільмаш” ніби отримав своє друге дихання, почав нарощувати потужності, випускати нову продукцію, життєво необхідну сьогодні сільгоспвиробникам і не тільки.

Напередодні свята машинобудівників України кореспондент “РР” мала розмову з головою правління ВАТ “Рівнесільмаш” Михайлом НИКИТЮКОМ.

- Михайле Васильовичу, ви прийшли на підприємство всього два роки тому, і за цей час, за словами працівників, вам вдалося налагодити виробництво. Поділіться, будь ласка, секретом успіху.

- Сьогодні впевнено можна сказати, що машинобудівна галузь вже пережила найважчі часи економічної скрути і набирає виробничих обертів. З кризи, в якій “Рівнесільмаш” перебував практично з 2003 року, нам вдалося вийти завдяки ряду заходів, втілених керівним складом. Основний із них – це конструктивний аналіз ринку та вивчення попиту на продукцію. Адже, не знаючи своїх конкурентів, потреб споживача, працювати неможливо. Саме тому маркетингова служба вивчає, досліджує і аналізує ринок АПК. Як результат, майже втричі, порівняно з 2003 роком, зросла реалізація товарної продукції.

- То що ж випускає сьогодні “Рівнесільмаш”?

- На сьогоднішній день в асортименті нашого заводу є близько 50 найменувань продукції – як для потреб сільгоспвиробників, так і товари народного вжитку. Це причепи тракторні різноманітних модифікацій, культиватор КНК, автокормовоз об’ємом 25 кубометрів, круг поворотний, візки, причіп автомобільний, кормозапарник, котел-плита, соломорізка, плуги дво-, три- та п’ятикорпусні, плуг кінний, огортувачі ручний та кінний, коренерізки, млинки побутові та ін.

Важливо те, що ми постійно працюємо над удосконаленням технологічних процесів на підприємстві, впроваджуємо новітні технології, модернізуємо продукцію.

- А хто ваші споживачі?

- Ми співпрацюємо з багатьма сільськогосподарськими підприємствами області та країни, причому, як із потужними заводами, як-от Харківський тракторний завод, завод “Камаз” (Росія), так і з понад 100 колективними та фермерськими підприємствами. Багато місцевих сільськогосподарських господарств не мають потрібного для ремонту сільгосптехніки обладнання, тому ми радо їм допомагаємо на взаємовигідних умовах. Ми плідно працюємо над розширенням асортименту нашої продукції з тим, щоб задовольнити потреби будь-якого споживача, - тільки в цьому ми бачимо розвиток нашого підприємства. Крім того, виготовляємо продукцію за індивідуальними замовленнями.

- Отож, ситуація на підприємстві стабілізувалася, і ваші працівники тепер з упевненістю дивляться в майбутнє?

- Про стабілізацію говорити ще рано, адже в кінцевому результаті, ми залежимо від сільгоспвиробника і тієї державної політики, яка проводиться в аграрному секторі. А яка вона, ви самі бачите із нашого сьогодення.

Але, порівняно з 2003 роком, випуск продукції в нас на заводі зріс удвічі, а відтак, ми мали змогу суттєво підвищити зарплату всім працівникам. І хоча сьогодні вона ще не є достатньою, та її фонд постійно зростає – і це є головним пріоритетом нашої політики.

Адміністрація підприємства намагається дбати не лише про виробничий процес, а й про оздоровлення, відпочинок наших працівників. Уже два роки поспіль усі діти працівників підприємства безкоштовно оздоровлюються в таборах, крім того, за рахунок заводу ми навчаємо дітей працівників у вузах. І люди помічають зміни на краще. Приємно спостерігати, що за два роки продуктивність праці одного працюючого збільшилася втричі. Як результат, завод перестав працювати на склад.

Втім, поки що виробничі площі не задіяні повністю. Тому ми постійно ведемо переговори з потенційними інвесторами і, я думаю, що до кінця цього року багато важливих питань буде вирішено, і завод отримає новий поштовх у своєму розвитку.

- Як мені стало відомо, “Рівнесільмаш” у цьому році розпочав виробництво нових видів причепів.

- Так, за що одержали грамоту Міністерства Промислової політики та нагороджені дипломом на 17-ій міжнародній виставці-ярмарку “Агро-2005”, у якій взяли участь понад 150 потужних підприємств України, Росії, Білорусії, Молдови та ін.

А в недалекому майбутньому, я в цьому переконаний, продукція “Рівнесільмашу” не буде поступатися закордонним аналогам. Різниця буде тільки в ціні, адже європейська техніка вдвічі-втричі дорожча, ніж наша. Сьогодні ведуться переговори з Польщею стосовно поставки комплектуючих для нашої продукції. Плануємо відновити тісне ділове партнерство з країнами СНД, зокрема з Казахстаном, Грузією, Молдовою. 30 відсотків продукції потрапляє в Росію та Білорусь уже зараз.

Користуючись нагодою, вітаю своїх співробітників та всіх машинобудівників з професійним святом. Упевнений, що завдяки творчій праці талановитих конструкторів, організаторським здібностям керівників виробництв машинобудівний комплекс і надалі нарощуватиме свій потенціал, реалізовуватиме найскладніші проекти та випускатиме високотехнологічну продукцію світового рівня. Успіхів Вам у нашій нелегкій справі та, звичайно ж, здоров’я і здійснення всіх задумів!

22.09.2005Спілкувалася Надія РУДИК



Рівне-Ракурс №10 від 22.09.2005p. 
На головну сторінку