Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №800 від 09.03.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Доглядайте за взуттям звечора

Доглядайте за взуттям звечора

Дощ, бруд, транспорт, хімічна атака дорожніх реагентів - серйозні випробовування для взуття.

Навіть якщо у вас є лише одна пара взуття на сезон, строк її служби можна значно збільшити. Для цього за взуттям необхідно регулярно доглядати.

Насамперед пам’ятайте: взуття «ранкового очищення» виходить на вулицю беззахисним. Крем не встигає набути захисних властивостей. У шкіру легко набивається пил, вода, бруд. Тому доглядайте за ним звечора.

Взуття з гладкої лакованої шкіри миють водою або протирають вологою ганчіркою.

Для замші, велюру або нубуку варто використати спеціальну гумову щітку. Якщо забруднення надто сильне, можна почистити його за допомогою вологої ганчірки або серветки. Мити замшу не бажано. Від водних процедур вона грубіє і втрачає еластичність. Значно ефективніше потримати замшеві черевики над парою, ще краще використовувати спеціальну піну.

Після очищення взуття необхідно висушити при кімнатній температурі. У жодному разі не можна ставити черевики під батарею або радіатор.

Щоб намокле взуття швидше просохло, протріть його зверху та всередині напхайте газетами. Через кілька годин папір вбере вологу.

Коли взуття повністю висохне, необхідно нанести на нього крем або аерозоль, залежно від типу і кольорів шкіри. Робити це бажано не рідше 2 разів на тиждень.

Перед першим застосування засіб краще протестувати на малопомітній частині черевика - особливо, якщо мова йде про кольорову взуттєву косметику. Через 30 хв. взуття із гладкої шкіри полірують м’якою тканиною, а замш і нубук пригладжують м’якою щіткою.

Засоби догляду

Існує 2 основні типи засобів догляду за взуттям: просочення й живильна речовина.

Перша (зазвичай у форму аерозолю) містить водовідштовхувальні інгрідієнти і захищає взуття від бруду і вологи. Просочувати взуття потрібно перед початком використання, а в сиру погоду не рідше ніж раз на тиждень. Живильна речовина (крем, молочко або аерозоль) зберігає шкіру.

Більшість засобів багатофункціональні: вони одночасно й очищають і захищають від вологи, і живлять, і відновлюють пігмент. Чим більше функцій у засобу, тим зручніше. Вибирати засіб потрібно індивідуально для кожної пари взуття.

Для повсякденного взуття потрібен крем на органічних речовинах. Він краще роз’їдає бруд, надає блиску, вологостійкості, відштовхує пил.

Крем на органіку розпізнають за запахом. Надто міцний медовий розчин означає, що в кремі - ароматизатор. А натуральний бджолиний віск ледве пахне. Він створений для того щоб доглядати за м’ягким взуттям із гарної шкіри.

Крем, що пахне спиртом, може начисто вимити взуття. Але він не здатний утворити щільну захисну плівку на поверхні туфель. Органічний крем, що нічим не пахне, покриває взуття захтчним шаром. Але весь незмивний бруд залишається під шаром. Будь-який крем на органічного розчиннику швидко вивітрюється. Його термін зберігання - не більше року.

Швидкий догляд забезпечать водоемульсійні креми.

Вони м’якіші й ними краще обробляти взуття жіноче або модельне.

На відміну від крему на органіці, водоемульсійний схожий на крем для обличчя чи зубну пасту і випускають його, як правило, у тюбиках. Від вологи такі креми захищають гірше, але надають взуттю чудового блиску.

Дорогому взуття із тонкої гладкої шкіри протипоказаний густий крем. Жирний крем забиватиме пори такої шкіри, просочить її наскрізь, і вона втратить свої властивості. Для такого взуття підійде емульсійний нежирний крем або бальзам.

Інша ситуація із взуттям із щільної шкіри чи жированого нубука. Для таких виробів підходять креми з великим вмістом жиру або спеціальна олія.

Для замшевого й лакового взуття також є свої особливі засоби. Наприклад, кольорові аерозолі для замші не лише очищають і розпрямляють склеєні ворсинки, а заодно й відновлюють первісні кольори.

Лаковане взуття не має потреби в просоченні, зате легко ушкоджується, Щоб видалити дрібні подряпини, уникнути тріщин, додати блиску і м’якості використовують бальзами й олії або спеціальне молочко.

09.03.2017



Рівне-Ракурс №10 від 09.03.2017p. 
На головну сторінку