Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №266 від 16.11.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Армреслінг

Рівнянин здолав росіянина

Рівнянин здолав росіянина

і став чемпіоном світу!

Золоту медаль у ваговій категорії до 80 кг (категорія юніорів) виборов на чемпіонаті світу з армспорту, що проходив у англійському Манчестері, Сергій Стасюк (на фото).

Нагорода студента НУВГП стала єдиним золотом в активі збірної України, яка нараховувала 30 спортсменів, серед яких четверо - юніори.

Після вдалого виступу на “туманному Альбіоні” Сергій Стасюк зустрівся із представниками медіа:

- Сергію, відомо, що у армспорті ти не так давно, чим займався до того, які маєш успіхи?

- Раніше займався боксом. Щоправда, гучних перемог не мав. Боксував більше задля власного задоволення, аби підтримувати спортивну форму.

- З чого почався твій шлях до вершини?

- Вступивши до НУВГП, одразу почав відвідувати тренажерний зал. Армспортом цікавився змалку, тож, при нагоді, почав серйозно ним займатися. Завдяки терпінню і наполегливій праці за рік досягнув уже значних успіхів. Головне - любити спорт.

- Це твій перший міжнародний виступ?

- Ні, вже другий. У липні цього року брав участь у чемпіонаті Європи, що проходив в Угорщині. Результат - п’ята підсумкова позиція.

- З ким найважче було боротися на минулій першості планети?

- Серед суперників було багато сильних спортсменів. Казахи, американці, британці, та найважчою виявилася фінальна сутичка із представником Російської Федерації. Вважаю, що допомогли мені лише непохитна воля до перемоги та велике бажання бути першим - адже супротивник був набагато досвідченішим, ніж я.

- Що ще, окрім чудової фізичної підготовки, потрібно реслеру для перемоги?

- Техніка, адже як і бокс, армреслінг потребує думки. Звісно, величезне, інколи навіть вирішальне значення має сила і хороша реакція, але добре продумана стратегія виступу також є запорукою гарного результату. Завжди перемагає краще підготовлений спортсмен.

- Яким чином проходить підготовка до престижних турнірів на кшталт чемпіонату світу?

- Займаємося як статичними вправами, так і динамічними: штанги, тренажери, джгути, інші спортивні снаряди, специфічні тактичні заняття армспортом. Також необхідними є постійні спаринги.

- Чи не заважають постійні заняття спортом навчанню в університеті?

- Ні. Здобуваючи перемоги на спортивних помостах, намагаюся бути прикладом для інших ще й у навчанні. Спорт є таким собі стимулом для звершень за студентською лавою.

- Які маєш спортивні плани на найближче майбутнє?

- Братиму участь у Всеукраїнському турнірі “Спорт проти насильства”, який відбудеться 13 грудня у Дніпропетровську. З наступного року виступатиму вже у категорії дорослих спортсменів, сподіваюся якнайкраще підготуватися до майбутніх виступів.

Після визначної перемоги на англійській землі Сергія, якому і до цього дуже допомагали в рідному університеті, перевели з платної форми навчання на державну. Нині новоспечений чемпіон світу з армспорту має усі умови, аби знову і знову радувати вболівальників новими звершеннями.

Як повідомив завідувач кафедри фізичного виховання НУВГП Богдан Зубрицький, зараз в університеті робиться ставка на розвиток спорту, підтримку юних спортсменів, для чого виділяються достатні кошти. Вже існує певна система. Є потенціал як у викладацького складу, так і у студентів.

16.11.2006Роман СВИРИДА



Рівне-Ракурс №10 від 16.11.2006p. 
На головну сторінку