Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №813 від 08.06.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

Микола Драганчук: «Наша обласна рада служить людям»

Микола Драганчук: «Наша обласна рада служить людям»

Минулої п’ятниці відбулася чергова сесія Рівненської обласної ради. На тлі бійок і скандалів, що супроводжували роботу місцевих рад в інших регіонах (можна згадати хоча б сусідню Львівську область, де під час останньої сесії обласної ради постраждало 11 чоловік), багато хто очікував подібної ситуації і у Рівному, тим більше, що із 70 питань, винесених до сесійної зали, було багато конфліктних. Однак сесія пройшла дуже спокійно і ефективно. Для нинішньої ситуації в Україні це вже не зовсім звично, і тому автор попросив голову Рівненської обласної ради Миколу Драганчука розповісти, як це вдалося, і які найбільш соціально значимі питання були вирішені.

- Коли я ще не був обраний головою, а лише виконував обов’язки голови, то для себе визначив – головним у роботі обласної ради є захист інтересів усіх мешканців Рівненщини. Тобто, які б рішення не приймали, ми, депутати, повинні керуватися інтересами простих людей. Потрібно вислуховувати різні точки зору, працювати відкрито і приймати рішення лише після того, як будуть обговорені всі пропозиції. Треба вміти чути депутатів, активістів, мешканців громад, членів трудових колективів, працювати системно - тоді буде результат.

Що стосується рішень, то на перше місце поставив би ситуацію навколо онкодиспансеру, а саме боргу майже в 21 мільйон гривень, який виник ще у 2012 році. Тоді під гарантії уряду Азарова був придбаний для потреб цього лікувального закладу лінійний прискорювач. Проте уряд не заплатив за нього, і «крайнім» залишилось обласне управління охорони здоров’я, на яке постачальник подав до суду і виграв його, а управління разом із усіма відсотками та пенями виявилося винним вже 31 мільйон. Ми сьогодні змушені вирішувати цю проблему, яка дісталася нам у спадок. Провівши перемовини, вдалося домовитися про те, що обласний бюджет заплатить за прискорювач ту суму, яку він коштував у 2012 році – тобто 21 мільйон. Гроші заклали в бюджеті й прийняли рішення, що за це дороговартісне обладнання розрахуємося після вступу в законну силу рішень суду щодо затвердження мирової угоди між боржником – управлінням охорони здоров’я Рівненської ОДА та стягувачем – акціонерним товариством «УМТ». Звісно 21 мільйон для області сума велика і краще було б їх направити на добудову другої черги онкодиспансеру, тому що це дуже потрібно через те, що хворих в цьому закладі стає все більше й область потребує розширення диспансеру. Сподіваємося, що уряд допоможе в цьому.

З інших питань виділив би відмову в наданні надр у користування ДАК «Українські поліметали» в Рокитнівському районі. А все через відсутність інвестиційної угоди з місцевою громадою. Натомість погодили надання надр у користування ТОВ «Соснівський гранкар’єр», бо вивчивши грунтовно це питання, зрозуміли – поновлення діяльності цього підприємства є важливим для всіх. Лише селищний бюджет Клесова від того, що гранкар’єр не працює, втрачає щокварталу по триста тисяч гривень. Також дали дозвіл на початок робіт ПАТ «Укргазвидобування» з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки з подальшим видобуванням нафти, газу природного, конденсату Пелчанської площі, що в Млинівському, Дубенському, Радивилівському районах. Натомість відправили на додаткове вивчення питання долі колишнього приміщення станції юних туристів, яке розміщене в Рівному по вулиці Симона Петлюри, 26. Річ у тім, що сама будівля аварійна й абсолютно не придатна до експлуатації. Тому одна з пропозицій була її продати. Натомість група депутатів Рівненської міської ради звернулася до нас з проханням безкоштовно передати цю руїну місту, аби розширити ДЮСШ, що розташована поряд. Вважаю, що це питання потребує серйозного вивчення, консультацій і гарантій того, що у випадку передачі приміщення в ньому дійсно буде спортивний заклад.

Про кадрові питання. Найбільш конфліктним з них став той самий онкодиспансер. Григорій Максим’як, який очолює цей заклад вже тридцять чотири роки, боровся за посаду із завідувачем хірургічним відділенням Олександром Ткачем. Думки трудового колективу закладу і депутатів розділилися практично навпіл. Тож рішення прийнято не було – забракло голосів обом. Після того, як контракт із діючим головним лікарем завершиться, а це буде після 26 червня цього року, призначу виконувача обов’язків. Ним не буде жоден з учасників нинішніх перегонів за посаду головного лікаря. Принаймні, до оголошення та проведення нового конкурсу.

08.06.2017Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 08.06.2017p. 
На головну сторінку