Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №267 від 23.11.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#У ногу з часом

Канадську систему професійної освіти

Канадську систему професійної освіти

впроваджуватимуть на Рівненщині

Днями з Канади повернулася делегація працівників Рівненського обласного центру зайнятості та управління освіти й науки Рівненської облдержадміністрації. Побували рівняни у місті Саскачеван у рамках українсько-канадського проекту “Децентралізація управління професійним навчанням в Україні”.

Метою поїздки було ознайомлення з інноваційними методами управління професійним навчанням та перепідготовкою кадрів, які застосовуються канадськими навчальними закладами. Адже канадська система професійної освіти вважається однією з найефективніших у світі. Враженнями від поїздки члени делегації охоче поділилися на прес-конференції.

- Канадський роботодавець зацікавлений у тому, щоб підібрати собі працівників з відповідною кваліфікацією. Співпрацюючи з навчальними закладами, він, фактично, сам замовляє собі кваліфікованих працівників, - говорить директор Рівненського ВПУ №1 Ігор СТРИЖЕУС (на фото - другий зліва). - Що характерно, без втручання держави якість робочої сили на ринку праці там досягнула порівняно високого рівня. Те ж саме ми прагнемо здійснити й у нас, в Україні, зокрема, на Рівненщині.

У Канаді, за словами пана Ігора, величезна увага приділяється професійно-технічній освіті. Виявляється, у цій країні існує всього два навчальних заклади першого-другого рівня акредитації, а на Рівненщині - 33. Технічні спеціальності там є більш рентабельними.

Ринок праці за кордоном ретельно вивчається, тому майбутніх спеціалістів готують лише за необхідною кількістю відповідних вакансій. Просто так у Канаді кошти на навчання не витрачаються. Крім того, роботодавці співпрацюють із навчальними закладами. Ті, у свою чергу, спостерігають, як працюють їх випускники, тим самим визначаючи, чи якісну підготовку їм було надано.

Що ж конкретно робиться для того, щоб поліпшити ситуацію із працевлаштуванням на Рівненщині? На це питання відповіла заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості Тетяна НОВОРОК:

- Робочі програми за канадською методикою нині розробляються. По-перше, ми вже сьогодні працюємо над тим, щоб зняти обмеження на внесення змін до типових програм навчання до 20 відсотків. По-друге, ми прагнемо отримати дозвіл на ліцензування потрібних професійних курсів на базі області. Також плануємо запровадити систему перспективного аналізу ринку праці для того, щоб випускники шкіл заздалегідь знали, які професії користуватимуться попитом через три-п’ять років.

Проект “Децентралізація управління професійним навчанням в Україні” реалізовується з 2005 року. Пілотними навчальними закладами у Рівненській області визначені Навчальний центр державної служби зайнятості та Квасилівський професійний ліцей. Ці заклади здійснюють професійну перепідготовку безробітних за професіями, які матимуть стабільно високу перспективу працевлаштування, - верстатник деревообробних верстатів та електрогазозварювальник.

23.11.2006Алла РОГАШКОРівне-Ракурс №10 від 23.11.2006p. 
На головну сторінку