Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №821 від 03.08.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Чистимо килим від шерсті домашнього улюбленця

Чистимо килим від шерсті домашнього улюбленця

Домашнія тварина, будь то собака або кішка, регулярно викликає проблему з прибиранням. Її шерсть забивається у килими. Ми підкажемо вам кілька простих способів, як очистити килим від шерсті домашніх тварин.

Підметіть килим вологим віником. Швидше за все, ви видалите лише частину шерсті, проте інші волоски піднімуться, і їх можна буде легко зібрати пилососом. 

Чистка вологою ганчіркою. Починаючи з одного краю, пройдіться по всьому килиму вологою ганчіркою. У міру того, як ганчірка буде забиватися шерстю, промивайте її чистою водою. Метод досить копіткий, але дозволяє повністю позбутися від шерсті тварин навіть на дуже брудних килимах.

Також для прибирання шерсті можна використовувати липку стрічку, наприклад скотч. Оберніть стрічкою руку (липкою стороною назовні) і притисніть до килима. Міняйте стрічку в міру її забруднення. Таким же способом можна почистити і м’які меблі.

Найшвидший спосіб: змішайте 1 склянку води і 1 склянку кондиціонера для білизни. За допомогою пульверизатора розпороште на килим. Ця суміш «послабить» шерсть тварин. Пропилососьте килим.

Можна використовувати спеціальні рукавиці для вичісування кішок і собак, які продаються в зоомагазинах. Це виріб з тканини з одною прогумованою стороною, на яку і прилипає шерсть тварин. Ви можете не тільки вичісувати такою рукавицею свого вихованця, але й пройтися по килиму.

Як позбутися харчової молі

Дорослі комахи не їдять наші продукти – це для них просто зручне місце для розвитку свого потомства. 

З відкладених ними яєць з’являються личинки, які поїдають крупи, залишають у них фекалії, відмерлі частинки і загалом роблять продукти неїстівними.

Спочатку перегляньте всі свої запаси, особливо пакети і банки з крупами, борошном, сухофруктами. Якщо бачите всередині хоча б натяк на присутність молі (грудочки, звивисті ходи) – безжально викидайте всю упаковку. 

Під час генерального прибирання кожну шафу, поличку і всі баночки потрібно промити водою з додаванням столового оцту. Помилковою є думка, що міль боїться господарського мила — вона живе навіть у пачках з пральним порошком. Мильною водою можна помити вже після оцтової обробки так сказати для чистоти

Уцілілі запаси круп, до яких міль не встигла дістатися, все одно потребують обробки. Оптимальний варіант – прогріти в духовці за температури близько 60°С або просто покласти продукти в морозилку на кілька днів. Відомо, що за температури близько -10°С міль не проживе довше двох-трьох діб, а при нагріванні до 60°С через півтори години не виживає жодна її гусінь. 

Після обробки пересипте продукти в чисті сухі банки. Вони можуть бути скляними, металевими або пластмасовими – головне, щоб у них герметично закривалися покришки.

03.08.2017



Рівне-Ракурс №10 від 03.08.2017p. 
На головну сторінку