Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №829 від 28.09.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс кримінальний

Як вичислити брехуна?

Як зрозуміти, коли людина говорить неправду?

Якби Ви говорили правду, тільки правду і нічого, крім правди, все своє життя, цілком ймовірно, що в кінці кінців Ви б залишилися на самоті і навіть могли б досить часто отримувати по фізіономії! Чи бачили Ви фільм "Брехун, брехун" з Джимом Керрі? Коротко кажучи, він постійно потрапляє в неприємності через те, що не може говорити неправду. Для того, щоб говорити неправду є свій час і місце. Просто брехати заради брехні, або давати обіцянки, які Ви не можете виконати - це прямий шлях до того, щоб налаштувати проти себе оточуючих.

Для того, щоб професіонально визначити хто каже правду потрібен детектор брехні у Рівному  

Людям не подобається, коли їх обманюють для того, щоб отримати особисту вигоду, вони швидко обчислюють це і відзначають про себе, що Ви людина, якій не можна довіряти. Але, з іншого боку, сказати комусь в ліфті, що у нього пахне з рота - це, можливо, вже зайва чесність! Кожен бреше в якихось ситуаціях, і якщо Ви не згодні, то Ви брешете! Все в порядку, якщо людина говорить неправду час від часу. Це нормальна частина і одна з умов, необхідних для того, щоб вести соціальне життя. Однак важливо дотримуватися рівновагу між кількістю брехні і правди в своєму житті, і вибір робимо ми самі. Однак деякі люди не можуть знайти правильний баланс. Швидше за все, кожен з нас відчув на собі, як бути обдуреним.

Коли людина бреше, особливо коли він бреше про щось важливе для нього, Ви відчуваєте всім своїм єством, що тут щось не так. Це, напевно, найперший і найголовніший ознака того, що Ви маєте справу з обманом. Щось не так з тим, що Вам говорять, і Ви просто відчуваєте це. Те, що людина Вам розповідає якимось чином не утворює цілісної картини. Існує безліч підказок, які дає нам мову тіла співрозмовника, які вказують на те, що ця людина говорить неправду, за допомогою яких ми можемо знайти підтвердження своїм несвідомим почуттям.

Коли люди говорять неправду, вони часто намагаються прикрити рот, очі або обличчя в цілому. Діти роблять це досить очевидно, інстинктивно показуючи, що вони не хочуть, щоб за ними спостерігали в такий момент. З віком людина стає більш досвідченим і зазвичай краще навчається приховувати цю інстинктивну реакцію, але все ж її можна помітити. Людина може, наприклад, зробити вигляд, що він покашлює або позіхає, для того, щоб прикрити долонею рот. Чоловіки часто починають терти очі, в той час, як жінки мають звичку дивитися в бік. Однак досить поширена тактика, коли людина починає перебільшено дивитися в очі співрозмовнику, намагаючись таким чином приховати обман.

Досить часто люди доторкаються або потирають вухо, коли говорять неправду. Це реакція дорослої людини, перетворена з більш явною і зрозумілою реакції дитини, що прикриває свої вуха руками, коли він не хоче чути відповідь.

Коли людина говорить неправду, він також має схильність більше торкатися до свого носа і чухати його. У казці про Буратіно, у якого виростав ніс кожен раз, коли він брехав, є частка істини. Людина, яка говорить неправду піддає себе стресу, у відповідь на який у нього підскакує тиск. В результаті тонкі капіляри в носі стають трохи гаряче і розширюються, що може викликати роздратування. Через підвищення тиску може почервоніти обличчя або спітніти шия. Це може змусити людину почухати шию або послабити краватку або комір. Часто першою реакцією людини буває їх справжні почуття, які потім він може спробувати приховати. Наприклад, людина, яку Ви пригощаєте щойно спеченим вами пирогом ледь помітно скривив обличчя в відразі, а потім швидко перетворив цей вислів в посмішку і сказав, що Ваш пиріг фантастично смачний. Якщо Ви бачите, що таке відбувається, краще знайти новий рецепт пирога!

Співробітники міліції часто пильно спостерігають за рухом очей підозрюваного в той момент, коли він відповідає на їхні запитання. Якщо підозрюваний дивиться направо вгору (для Вас це буде наліво вгору), це означає, що він конструює або вигадує візуальні образи подій, щоб дати відповідь на питання. Якщо ж людина дивиться наліво вгору (для Вас направо вгору), то це означає, що він згадує візуальні образи реально відбулися з ним подій. Так що, якщо Ви питаєте людини, що він робив минулої ночі, а він дивиться направо вгору, обдумуючи свою відповідь, він швидше за все не згадує, а придумує відповідь. Але майте на увазі, що це правило стосується правшів, у шульг все реакції очей організовані точно навпаки.

Ще одна модель поведінки видає людину, яка говорить неправду: якщо почати розпитувати його про подробиці події, він буде намагатися змінити тему розмови. Він відчує полегшення і буде радий несподіваній зміні розмови. Досить часто можна спостерігати спалах гніву, якщо продовжити з'ясовувати деталі і подробиці. Людина боїться, що він може заплутатися, і його впіймають на розбіжностях. Люди часто заїкаються і запинаються, коли намагаються сконструювати події, так як їм необхідно звертатися до свого свідомого частини розуму, навмисно піддаючи цензурі все, що вони говорять, в той час як кажучи правду людина використовує несвідому частину свого розуму, що робить мову більш вільної і невимушеною.

Коли люди не хочуть говорити правду, іноді вони намагаються уникнути брехні, кажучи натяками і використовуючи двозначні вирази. Якщо в такій ситуації натиснути на людину і попросити його пояснити ситуацію, він зазвичай неохоче говорить відверту брехню. Ось короткий перелік ознак того, що людина говорить неправду. Є й інші ознаки, однак ці найпоширеніші і їх найлегше виявити:

Людина прикриває рот, очі, обличчя

Недостатній або надмірний контакт очей

Людина стосується або потирає ніс

Чухає свою шию

Червоніє

Первинна реакція швидко змінюється на протилежну

Людина бажає швидко змінити тему розмови

Гнів або роздратування

Людина дивиться вправо вгору

Людина заїкається і затинається

Невизначені слова і вирази

Пам'ятайте, що ці ознаки - всього лише інструменти для того, щоб обчислити обман. Вони ні в якому разі не доводять на сто відсотків, що Ваш співрозмовник говорить неправду, тому будьте дуже обережні перш, ніж звинуватити людину в брехні. Може бути і так, що у Вашого співрозмовника просто схопився прищик на носі, який свербить, або він періодично страждає від заїкання. І все ж для Вас може виявитися дуже цікаво навчитися помічати і аналізувати ці ознаки, спілкуючись з людьми. Це допоможе Вам значно вдосконалити свої навички спілкування і загострить інтуїцію, а це може бути дуже корисно як для спілкування з близькими і друзями, так і для професійної діяльності. Починайте застосовувати свої знання і отримуйте від цього задоволення!

28.09.2017



Рівне-Ракурс №10 від 28.09.2017p. 
На головну сторінку