Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №832 від 19.10.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

Майдан №3 ?

Майдан №3 ?

Події під Верховною Радою все більше нагадують початок Помаранчевої революції 2004 та Революції Гідності 2013 років. Політичні вимоги, мітинг в центрі столиці, палатки, сутички активістів з правоохоронцями і нарешті буржуйки, що зігрівають активістів холодними осінніми ночами. Здається, Майдан повертається. Дійсно, багато спільного між подіями минулого і тим, що ми бачимо сьогодні.

Хоча це лише на перший погляд всі ці події розгортаються однаково. Насправді є велика різниця між тим, що було в 2004, 2013 та осінніми акціями 2017 року. Два перших Майдани проходили на тлі доволі непоганої економічної ситуації в країні. Сьогодні ж Україна переживає дуже складну економічну кризу, причини якої далеко не тільки у війні. Сама модель економічного життя держави вже не витримує тих викликів, що стоять перед нею. Фіскальна система, при якій дрібний та середній бізнес та прості громадяни несуть на собі левову частку витрат, держави більше не працює. Всі реформи, які проводяться сьогодні реально направлені на те, щоб в казну платили більше, а з бюджету грошей виділялося менше. Таким чином реальний рівень життя населення падає і буде продовжувати падати, бо існуюча можливість платників податків віддавати в бюджет більше грошей вже вичерпана, і таким чином тінезація економіки буде зростати. Яскравим прикладом цього явища є ввезення авто на єврономерах. Фактично це ухилення від оподаткування, бо мито від цих машин ніхто з їх власників не сплачує. Чому таке стало можливе? Через те, що грошей в простих людей мало, а машину придбати дуже хочеться. Що в такій ситуації може зробити держава? Нічого, бо воювати з сотнями тисяч власників машин на євро номерах не можна і змінити ставку мита на ввезення авто теж не можна. Ось такі вони наші економічні реалії.

При цьому ясно, що простих рецептів виходу з економічного тупику не існує. Без масштабних інвестицій економіку не запустити, а хто ризикне вкладати сотні мільярдів доларів в країну з вкрай заплутаним законодавством відсутності реальних гарантій захисту приватної власності, чиновницьким свавіллям, рівень якого просто фантастичний, і скажемо так, досить слабкою правоохоронною та судовою системами. Ніхто. Таким чином, з одного боку ми маємо величезний рівень невдоволення станом справ у більшої частини населення і дуже серйозні протестні настрої, з іншої не бачимо з боку влади якоїсь зрозумілої стратегії, де ж взяти кошти для розвитку економіки і як зробити бізнес – клімат в країні прийнятним для інвесторів. Нинішні гасла протестуючих під парламентом не носять економічного забарвлення, але суть конфлікту саме в економіці, бо політика не може існувати сама по собі. Як будуть розвиватися події в Києві сьогодні не зможе сказати ніхто, єдине що зрозуміло – легким і простим вихід з нинішньої кризи не буде.

19.10.2017Володимир Конєв

Вже традиційно в столичних подіях приймають участь мешканці нашої області. Наскільки активно наші земляки беруть участь в нинішніх протестах автор попросив розповісти представника «Руху нових сил» Юрія Плоского і Анатолія Сидорука, який керує обласною організацією партії «Справедливість».
Юрій Плоский
- Так, дійсно багато рівнян були і є сьогодні під стінами Верховної Ради. Хочу сказати, що я вдячний нашим землякам за патріотизм і розуміння того, що сьогодні треба показати владі свою громадську позицію. Наскільки довго буде тривати наша мирна акція, сказати не берусь. Думаю, що у влади вистачить здорового глузду прийняти вимоги суспільства і нарешті проголосувати в парламенті за потрібні закони.
Анатолій Сидорук.
- Хочу сказати, що влада не очікувала того, що стільки людей буде під Верховною Радою. Рівнян дійсно багато було і є сьогодні на нашій спільній акції. Наскільки вона буде довготривала сказати не можу, думаю що влада може вирішити тримати паузу максимально довго, розраховуючи, що люди розійдуться, але певен – вони будуть протестувати до нашої спільної перемоги.



Рівне-Ракурс №10 від 19.10.2017p. 
На головну сторінку