Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №850 від 01.03.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Кока-кола, сіль, гірчиця допоможуть боротися зі шкідниками

Кока-кола, сіль, гірчиця допоможуть боротися зі шкідниками

Чи знаєте ви, що в аграрних цілях можна використовувати кефір, молочні продукти, сироватку, кам’яну сіль, соду, гірчицю (порошок) і навіть... кока-колу!

Сода захистить виноград та фруктові дерева

Сода - універсальний помічник і рятівник у городі. Наприклад, щоб захистити виноград, що дозріває, від сірої гнилі і підвищити вміст цукру в ягодах, обприскайте виноградник у період дозрівання ягід слабким содовим розчином (75 г соди на 10 л води).

Цим же розчином можна обприскати всі фруктові дерева для боротьби з листогризучими гусеницями.

Борошниста роса раз у раз відвідує ваші грядки? Розчиніть 1 ч. ложку соди в 1 л теплої води й обприскуйте огірки для профілактики.

На аґрус і смородину борошниста роса більше не буде замірятися, якщо ви обробите їх наступним засобом: 1 ст. ложка соди + 1 таблетка аспірину + 1 ч. ложка рідкого мила + 1 ст. ложка соняшникової олії на 4,5 л теплої води.

Щоб ненажерливі гусениці більше не псували соковите листя капусти, його можна посипати сухою содою.

Гірчиця проти шкідників

Якщо ви затятий супротивник обробки своїх садів-городів хімічними препаратами, запасіться гірчичним порошком.

Якщо слимаки давно та продуктивно псують вашу полуницю, капусту, помідори, перці і т.д., не чекайте того моменту, коли вам взагалі нічого не дістанеться. Розсипте порошок між рослинами і результат ваших праць - урожай - дістанеться тільки вам.

Настій з гірчиці - чудовий засіб проти вогневок, пилильщиків, клопів, попелиці, трипсів, яблуневої плодожерки й інших листогризучих паразитів. Візьміть 100 г гірчичного порошку, залийте 10 л води й залишіть настоюватися два дні. Потім процідіть, розбавте водою 50х50 і на кожне відро розчину додайте 40-50 г рідкого мила (для прилипання). Таким розчином можна обприскувати яблуні через кожні 15-20 днів після цвітіння, а ягідники - на початку літа.

Сіль допоможе проти хріну

Ви намагалися коли-небудь позбутися хрону, що росте там, де йому рости не покладено? Його й викопуєш, і чорною плівкою накриваєш, а він умудряється ожити й знову пустити коріння. Щоб розправитися з таким «хріновим» загарбником, зробіть от що: зріжте листя, а місце зрізу засипте сіллю.

У якості профілактики грибних захворювань, плодові дерева можна (до розпускання бруньок) обприскати міцним соляним розчином (1 кг солі на 10 л води).

Для профілактики борошнистої роси та знищення головного цибульного ворога - цибульної мухи - необхідно розчинити в 10 л води 0,5 склянки солі й один раз за сезон полити цибулю.

Для того щоб буряк був більш солодким, його два рази за сезон можна підживити слабким соляним розчином (100 г солі на 10 л води). Перший раз у стадії 4-5 справжніх листочків, другий - за місяць до збору врожаю.

Кефір допоможе від фітофтори

Кефір, сироватка та інші кисломолочні продукти городники використовують для профілактики й боротьби із грибковими захворюваннями рослин. Бактерії та грибки, що містяться в кисломолочних продуктах, убивають патогенні грибки, а самі при цьому не наносять рослинам ніякої шкоди.

Розчином кефіру (2 л на 10 л води) можна обприскувати листя огірків, щоб зупинити їхнє пожовтіння. Цим же розчином можна обприскати аґрус, на якому міцно влаштувалася борошниста роса.

Фітофтора - найстрашніше захворювання томатів. Кефір вам у допомогу! Візьміть 0,5 л кефіру, склянку пепсі-коли (або кока-коли), розчиніть в 10 л води. Це відмінний засіб для профілактики фітофтори на томатах. А з перших днів липня (самий пік царювання фітофтори) - томати потрібно обприскувати раз на 7-10 днів розчином кефіру навпіл з водою. Якщо пройшов дощ, то потрібно провести додаткове обприскування.

У всіх рецептах кефір можна замінити на сироватку.

Кока-кола проти слимаків

Цей напій дуже поважають слимаки. Налийте кока-колу в невеликі ємкості і прикопайте їх у землю поруч із рослинами. Щоб скуштувати цей «божественний» напій, слимаки сповзуться з усієї округи. Вранці просто зберіть передчасно втонулих у кока-колі слимаків і приготуйте нову принаду.

01.03.2018



Рівне-Ракурс №10 від 01.03.2018p. 
На головну сторінку