Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №853 від 22.03.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Щоб спати спокійно –

забезпеч безпеку

Аналізстатистичнихданих про пожежіусвітісвідчить, щоїхкількістьщорокузбільшується. Причому спостерігається тенденція до збільшення кількості пожеж саме у житлових багатоповерхівках.

Сьогодні у Рівному налічується понад 20 будинків підвищеної поверховості (висотою понад 26,5м). Основною опорою у забезпеченні пожежної безпеки таких будинків є автоматичні установки пожежної сигналізації, димовидалення та система внутрішнього водопроводу. Проте, як свідчить практика, у більшості будинків міста такі системи переважно несправні, що є грубим порушенням вимог пожежної безпеки.

Призначення пожежної сигналізації полягає у швидкому виявленні пожежі, своєчасному виклику пожежних підрозділів та оповіщення про пожежу людей, що перебувають у зоні можливої небезпеки. Дана перевага дає змогу швидко локалізувати осередки пожежі, здійснити евакуацію та вжити необхідних заходів щодо гасіння пожежі.

Система димовидалення призначена для швидкого видалення диму, продуктів горіння та мінімізації його потрапляння на шляхи евакуації. Під час великих пожеж загибелі людей, переважно, сприяють не відкритий вогонь і навіть не високі температури горіння, а саме наявність їдкого, щільного диму.

При спрацюванні системи пожежної сигналізації, одночасно вмикаються насоси-підвищувачі внутрішнього протипожежного водопроводу, що у випадку пожежі дає змогу рятувальникам успішно ліквідувати пожежу, за рахунок безперебійної подачі води у пожежні кран-комплекти, котрі розташовані на поверхах висотних будівель.

Для того, щоб запобігти подібним небезпекам і знизити ймовірність загибелі, необхідно відновлювати роботу існуючих систем, а також постійно підтримувати їх у працездатному стані.

Слід зауважити, що переважна більшість під’їздів до висотних будівель перекрита автомобілями мешканців будинків квартир, які нехтують елементарними правилами пожежної безпеки наражаючи на небезпеку себе та своїх близьких.

Враховуючи наявну проблематику, службою порятунку Рівненського міськрайонного управління внесено пропозиції до Муніципальної програми сталого розвитку м. Рівного на 2018-2022 роки, щодо передбачення співфінансування проектів із відновлення та встановлення систем протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості у співвідношенні: міський бюджет – 85%, громада та спонсори – 15%. Даний проект вже почав цікавити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків м. Рівного, як приклад – це ОСББ «Монтажник», які мають намір відновити системи протипожежного захисту у 14-ти поверховому житловому будинку та розробили проектно-кошторисну документацію.

Варто підкреслити, що відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», забезпечувати належний протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку є обов’язком кожного співвласника.

Тож не зайве наголосити мешканцям будинків підвищеної поверховості подбати про власну безпеку й безпеку для своїх рідних та близьких людей. Адже життя –це найвищацінність для кожного з нас.

22.03.2018Провідний інспектор ВЗНС РМУ ГУ ДСНС України у Рівненській області Олексій Ногачевський



Рівне-Ракурс №10 від 22.03.2018p. 
На головну сторінку