Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №207 від 29.09.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#27 вересня – День туризму

Романтика походів чи нудьгування перед телевізором?

Романтика походів чи нудьгування перед телевізором?

А що обираєте ви?

За 80 кілометрів від Рівного, на скелястих берегах річки Случ, розкинулося мальовниче село Маринин. Поблизу нього 22-25 вересня відбувся вже традиційний для нашої області чемпіонат з туризму серед працівників освіти, відомий також під назвою “Золота осінь”. І хоча проводиться він щороку, такого ентузіазму, кількості учасників і глядачів, як цьогоріч, організатори не пам’ятають уже давно.

Ідея проведення цих туристичних змагань уперше була втілена в життя понад 20 років тому, в 1981 році. І, як виявилося, знайшлося чимало людей, які з радістю обміняли пасивне нудьгування перед телевізором на романтику туристичних походів.

Організаторами чемпіонату є обласна станція юних туристів та обласне управління освіти та науки. Участь беруть команди педагогічних працівників (7 чоловіків і 2 жінки у кожній), причому всі вони повинні мати медичну довідку, страховку, необхідне спорядження, а головне - бажання. Позмагатися може будь-хто, старший 16-ти років, щоправда, винагородою йому буде лише власне задоволення. Загалом же, в цьогорічному чемпіонаті взяли участь 17 команд. Крім того, у Маринин з’їхалося багато тих, хто приїхав просто відпочити, подивитися, повболівати за друзів. Отож, незважаючи навіть на досить прохолодну погоду, минулих вихідних у лісі поряд із заповідником “Соколині гори” зібралося понад 300 чоловік, а загальна площа наметових містечок перевищила 10 квадратних кілометрів.

Основне дійство розпочалося в п’ятницю зранку. Першим етапом змагань був так званий похід-крос (напевно, найважча частина змагань, яка потребує хорошої підготовки учасників і, відповідно, оцінюється найвищими балами). Користуючись схематичним планом місцевості, команди повинні були якомога швидше пройти контрольні пункти, на кожному з яких потрібно було виконати певне завдання. Загальна довжина маршруту, який включав і прохід по траверсу, і підйом на скелю, (в народі її називають “Жирафою”), і круто-похилу переправу, і переправу через Случ, складала 12 кілометрів.

У суботу команди продемонстрували свою майстерність у греблі на байдарках, катамарані, вмінні орієнтуватися в критичній ситуації і проводити рятувальні роботи.

Традиційним для “Золотої осені” є змагання з велотуризму. Присутні відзначили, що цього року велосипедний етап став значно складнішим, ніж торік: виконати всі завдання, не отримавши штрафних балів, зміг лише один спортсмен.

А ввечері після змагань почалася чи не найцікавіша частина – дружні посиденьки біля багаття. Це час, коли увесь ліс сяє вогнями, поміж дерев розноситься смачний аромат шашликів і гра гітари. Тоді несуттєвими стають усі непорозуміння, зникає різниця у віці, бо ж у тісному колі збираються тільки справжні друзі.

У неділю зранку після напруженого підрахунку балів були визначені переможці. Найкраще показала себе команда Здолбунівського району, яка отримала в нагороду намет і спальний мішок. Друге місце вибороли викладачі Березнівського району, третє - представники Міжнародного економіко-гуманітарного університету.

Туристичний обід

Суп із мідій

по-надслучанськи

5 картоплин, 0,5 кг сала, 2 цибулини, 2 морквини, 0, 5 кг вермішелі, 2 лаврових листа, сіль, перець, спеції – за смаком, мідії, виловлені в річці Случ (із розрахунку, що об’ємне співвідношення готових мідій до відловлених складає приблизно 1:64).

Мідії відварюються до тих пір, поки не відкриються раковини. Після цього спільними зусиллями усього табору вони від цих раковин відділяються, чистяться і варяться 3 години в казанку на багатті. Наприкінці кожної години воду рекомендується міняти. До відварених мідій додається картопля (бажано чищена, але не обов’язково), вермішель, підсмажені на салі цибуля і морква, спеції. Можна додати трохи кропиви.

Запиханка з подавидлом

Готується в останній день перед від’їздом. У непомитий з попереднього разу казанок у довільних пропорціях скидається усе, що не встигли з’їсти – картопля, інші овочі, вермішель, гречка, додаються спеції, сіль, перець і вариться до повної готовності. Не рекомендується додавати сало, олію, інші жировмісні продукти, оскільки зазвичай у туристів усього цього в останній день бути не може в принципі.

Морозиво “Сніговичок”

Готується виключно взимку 4 літри снігу, 250 грамів згущеного молока (невареного), 100 грамів горілки. Усі компоненти перемішуються в казанку до отримання однорідної маси. Можна прикрасити шматочками льоду.

29.09.2005Марія КАЛЕНИК



Рівне-Ракурс №10 від 29.09.2005p. 
На головну сторінку