Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №208 від 06.10.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Раби 21 століття

Торгівля людьми:<br></p><p>
хто по чім?

Торгівля людьми:

хто по чім?

Не дайте себе продати!

Резонансний випадок нещодавно трапився у рівненській сім’ї Д. Півтора місяці тому 40-річний чоловік пішов у магазин і не повернувся до сих пір. Жінка каже, що він був вправний майстер, робив у будинках євроремонти. Вона підозрює, що його хитрощами могли завербувати знайомі і продати у трудове рабство. Пошуки зниклого чоловіка тривають.

В Європі 18 мільйонів безробітних. Як легальний працівник - ви там не потрібні. Кожного року в світі продається близько 2-х мільйонів осіб.

Громадське об’єднання “Волинські перспективи”

Чи виправдані підозри дружини щодо зникнення її чоловіка? Принаймні, ніхто не виключає такого, дикого для нас, розвитку подій.

Варто знати, що нині торгівля людьми стоїть на третьому місці у світі після незаконної торгівлі зброєю та наркотиками. Найчастіше українські чоловіки, їдучи на заробітки, зникають у Туреччині, Росії. Саме там, згідно з даними МОМ (міжнародна організація з міграції населення), існують найбільші ринки торгівлі людьми, яких купують задля безоплатної праці на будівництвах, копальнях, підпільних заводах. А українські жінки часто пропадають, їдучи на заробітки в країни Європи та Арабські Емірати, де їх, буває, продають у сексуальне рабство. Чоловіки та жінки, потрапляючи в трудове або сексуальне рабство, працюють за їжу або ж за смішні гроші. І втекти не можуть, бо не мають жодних документів: перше, що роблять фальшиві роботодавці, - забирають у заробітчанина паспорт. Сьогодні, незважаючи на старання правоохоронців, торгівля людьми процвітає. А українці - ходовий товар.

Вербували

місцевих дівчат

За словами першого заступника начальника слідства УМВСУ в Рівненській області Олександра НЕГРЕЯ, з початку цього року на Рівненщині було зареєстровано 19 злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми.

Так, у ході слідства в червні цього року правоохоронці затримали двох рівнян, які вербували наших дівчат і обманом вивозили їх у країни Європи, продаючи в борделі. Нині двоє цих чоловіків перебувають у слідчому ізоляторі обласного центру, чекаючи вироку суду. Що цікаво, з’ясувалося, що кожна дівчина мала різну купівельну ціну, в залежності від віку, зовнішніх даних та темпераменту. Ціна коливалася в межах 800-1800 євро.

Продали за 1000 євро

Ірина (ім’я змінене) якось натрапила в одній із газет на оголошення подібного змісту: “Запрошуємо на роботу в Грецію офіціанток, посудомийниць, танцюристок. Оформлення документів, візи, купівля білетів - за наш рахунок. Звертайтеся...” Зраділа, бо давно хотіла поїхати за кордон, але не мала грошей на оформлення документів, а тут такий шанс!

Роботодавець виявився приємною та діловою людиною - оглянув її з ніг до голови, мовляв, завтра оформимо всі документи, а гроші за оформлення візи, квитки віддасте, коли отримаєте першу зарплату...

Поїхала, хоч і відчувала неладне... Варто їй було ступити на грецьку землю, як роботодавці попросили в неї та ще кількох дівчат паспорти, мовляв, через хвилину повернемо. Потім завели їх у якусь темну та бідно обставлену кімнату і сказали, мовляв, дівчатка, безкоштовний сир буває лише в мишоловці - потрібно відробити гроші за проїзд та вартість візи. Їх безцеремонно продали, все одно, що курку на базарі. Жінка навіть дізналася, скільки вона коштує - 1000 євро. І тепер їй потрібно було окупити… саму себе. У сексуальному рабстві Ірина побула півроку, потім притон “накрила” місцева поліція, і її депортували назад в Україну.

Дитину годувала жувальними гумками

Втім, Ірині пощастило більше, аніж жінці з Чернігова, історію якої нещодавно оприлюднило одне львівське видання. Розкриваючи проблему торгівлі людьми, начальник відділу моніторингу управління

боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, МВС України Денис ТИМОШЕНКО розповів:

- Молода жінка поїхала до Туреччини працювати домогосподаркою в одну заможну родину. Та не доїхала. Одразу ж у аеропорту її посадили в авто й відвезли в бордель. А жінка була на п’ятому місяці вагітності. Однак її безжалісно експлуатували. Коли ж її “господарі” довідалися про вагітність, вирішили продати ще й її майбутню дитину... дитина народилася неповноцінною. Зрозумівши, що на цьому не заробиш, вони вирішили познімати з нею “кіно”: перед відеокамерою вона змушена була знущатися з дитини, годувати її жувальними гумками й при цьому сміятися. Голодна дитина померла через три дні...

Жертви мовчання

Це просто жах. Люди стають рабами. Їх продають, як звичайну річ. Про гірку долю наших заробітчан можна дізнатися з нового документального фільму “Жертви мовчання”, який зняла міжнародна організація з міграції спільно з Інтерньюз-Україна (тел.офісу Інтерньюз-Україна (044) 458-44-40). У фільмі використані реальні факти торгівлі українцями. Жертви детально розповідають, як їх продавали, перепродували і експлуатували. Мурашки пробігають по шкірі від побаченого.

Для тих, хто зібрався

за кордон

- Виїжджаючи на роботу в іншу країну, ви повинні мати трудову візу - гостьова чи туристична може закінчитися для вас плачевно, - говорить Олександр Негрей. - Утім, біда може трапитися і при наявності трудової візи. Тому, якщо ви опинилися за межами України у скрутному становищі, варто знати номер телефону посольства України в тій країні, у якій ви перебуваєте, та номер телефону Міністерства внутрішніх справ України (38 044) 238-16-01.

Просто зараз ви можете отримати інформацію за телефоном безкоштовної гарячої лінії по Україні, яка протидіє торгівлі людьми:

8-800-500-22-50.

23 серпня визнано Міжнародним Днем скасування рабства. Втім, як бачимо, рабство не зникало із суспільства ще з часів рабовласницького ладу. Тому потрібно як слід подумати перед тим, як їхати за кордон. Різного роду посередництва в працевлаштуванні за кордоном, як-то туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, оголошення в газетах та Інтернеті можуть стати звичайною пасткою. Світ жорстокий. Напевно, краще бути жебраком у своїй країні, аніж рабом - у чужій...

06.10.2005Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 06.10.2005p. 
На головну сторінку