Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №921 від 11.07.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Як вибрати сонцезахисний крем

Фототип шкіри Природа розділила всіх землян на чотири групи - відповідно до кольору волосся, очей і фототипу нашої шкіри. На представників кожної з цих груп надмірне перебування на сонці впливає по-різному.

У рудоволосих зазвичай дуже світла, надчуттєва шкіра, що прямо-таки горить на сонці. Її власний захисний бар’єр працює всього 5-7 хвилин, після чого шкіра рожевіє, червоніє, і виникає опік. Світлошкірі люди з волоссям від світло-рудого до світло-русявого можуть загорати без шкоди для здоров’я 10-20 хвилин, не більше.

Власники темно-русявого і каштанового волосся зі світлою шкірою і нормальною чутливістю до сонця можуть дозволити собі півгодинні сонячні ванни. І нарешті, пекучим брюнетам і брюнеткам зі смаглявою шкірою, що рідко згорає, дозволяється загорати до 40 хвилин.

Цифри 

Вся інформація про протекторні властивості того або іншого сонцезахисного засобу нанесена на флакон або тюбик і докладно викладена в прикладеній інструкції, що варто уважно вивчити і потім грамотно нею скористатися. Коефіцієнт, або фактор сонячного захисту SPF (Sun Protection Factor), позначений на упаковці цифрою, показує, у скільки разів довше ви зможете перебувати під сонячними променями завдяки обраному засобу. 

Скажімо, якщо ваша шкіра червоніє через 20 хвилин перебування на сонці, а фактор обраного крему або лосьону дорівнює 10, це означає, що при використанні засобу можна загоряти в 10 разів довше без ризику обгоріти, тобто: 10х20=200 хвилин. Але майте на увазі, що на упаковці дається середня величина результатів біологічних тестів, що проводилися в лабораторних умовах, а в реальному житті ця величина зазвичай трохи вища.

Використовуючи сонцезахисний крем з коефіцієнтом 30, треба розуміти, що реальне значення фактора сонячного захисту може коливатися від 15 до 45, залежно від фототипу вашої шкіри та інтенсивності сонячного випромінювання. Ступінь фотостабільності такого засобу визначає його здатність зберігати ефективний захист шкіри від ультрафіолету протягом дня - чим довше вона зберігається, тим краще.

При виборі сонцезахисного засобу керуйтеся простим критерієм: чим світліша ваша шкіра, тим вищим повинен бути фактор захисту. Засоби з фактором SPF від 6 до 10 забезпечують мінімальний захист, SPF від 15 до 25 - помірний, SPF від 25 до 35 - нормальний і SPF від 40 і більше - високий.

11.07.2019



Рівне-Ракурс №10 від 11.07.2019p. 
На головну сторінку