Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №927 від 22.08.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Дорога наша електрика...

Дорога наша електрика...

Минулого четверга відбулась подія, яка, на думку автора, не привернула до себе гідної уваги громадськості, а шкода. Отже, 15 серпня відбулась позачергова сесія Рівненської міської ради. В порядку денному було лише одне питання. «Про звернення депутатів Рівненської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо ситуації на ринку електроенергії».

Чому таке звернення рівненських депутатів важливе і чому важливе саме зараз? Відповіді на ці питання ми вирішили отримати у ініціатора позачергової сесії, депутата Рівненської міської ради, керівника фабрики нетканих матеріалів Богдана Гапяка.

- Річ у тім, що ситуація з вартістю електроенергії для промисловості, підприємств ЖКГ, бюджетних установ та інших споживачів, які не є фізичними особами, просто катастрофічна. Після останнього підняття тарифів вартість кіловату електроенергії в Україні в середньому на 20% вища, ніж у Європі. У всіх сусідів України електрика коштує дешевше ніж в нас. Це при тому, що наша країна має величезні можливості продукувати дешеву електроенергію через наявність атомних та гідроелектростанцій. Хочу сказати, що дорога електроенергія - це погано для всіх без виключення українців.

Наведу кілька прикладів. Подорожчала електроенергія – водоканал буде змушений або працювати у збиток, або підвищувати вартість води для своїх абонентів. Рівнелектротранс – така ж ситуація. А хлібозаводи? Вони ж випікають хліб здебільшого використовуючи електричні печі, тобто хліб теж стане дорожчим. Цей перелік можна продовжувати ще довго, тому що для більшості підприємств витрати на електроенергію становлять велику вагу у вартості їх продукції чи послуг. При цьому слід розуміти – на превеликий жаль, через брак обігових коштів і захмарні відсотки банківських кредитів, більшість промислових підприємств не може купувати в необхідній кількості нове обладнання, а старе енергомістке.

За всі двадцять вісім років Незалежності так і не було розроблено і впроваджено ефективної державної політики підтримки реального сектору економіки України в галузі енергоефективності. Тобто, наші підприємства на одну одиницю випущеної продукції витрачають електроенергії більше ніж їх колеги з Білорусі чи Польщі. Тобто дії державної влади по підвищенню тарифів на електроенергію вбивають українську промисловість, тому ці тарифи потрібно переглянути.

Для того, щоб привернути увагу нової влади до цієї дуже актуальної для всієї України проблеми я і вирішив ініціювати скликання позачергової сесії міської ради.

- На Вашу думку, наскільки прийняття такого звернення Рівненською міською радою вплине на ситуацію з тарифами на електроенергію?

- Звісно, Рівненська міська рада не має повноважень змінювати тарифи на електроенергію. Однак, влада в Києві не може ігнорувати думку депутатів місцевих рад. Податки в державний бюджет платять підприємства розташовані по всій Україні і від того, як будуть працювати ті самі підприємства, буде залежати чи будуть гроші в державному та місцевих бюджетах чи ні. Тому наше рішення є краплею, яка точить камінь і краплею вагомою.

Записав Володимир КОНЄВ

22.08.2019



Рівне-Ракурс №10 від 22.08.2019p. 
На головну сторінку