Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №278 від 08.02.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Наказано вижити...

"Квест" під назвою "дійди до роботи"

"Квест" під назвою "дійди до роботи"

Не хочу екстриму!

Але до нього цієї зими змушують дорожні та комунальні служби, а віднедавна - ще й оригінальні архітектурні “знахідки”, які на кожному кроці трапляються у центрі Рівного та на околицях.

Взяти хоча би вхід до підземного переходу під вулицею Соборною з боку Пересопницької. Щоб спуститися під землю, треба мати навички бобслеїста: замість звичних сходинок маємо пологий спуск, вимощений полірованими гранітними плитками. До того ж, металеві поручні закінчуються за два метри до виходу. Отже, підіймаючись чи спускаючись під землю, треба триматися, як то кажуть, за повітря.

“Квест” під назвою “дійди до роботи живим” починається від самого під’їзду. Як у кожному квесті, треба бути спритним, кмітливим і обачливим. Інакше ризикуєш дістатися до офісу живим, але із гулею на лобі. Кажете, переборщила? Аж ніяк, адже ті, хто не зумів подолати всі етапи цієї цікавої гри, потрапляють у “штрафний термінал” - травмпункт міської лікарні. Відтоді, як у місті випав сніг, щодоби до “терміналу” звертаються від 30 до 50 рівнян.

Статистика, яку надав завідувач травмпункту Рівненської центральної міської лікарні В’ячеслав НАУМЧУК, свідчить: з 25 до 31 січня до травмпункту звернулися 284 громадянина, які зазнали травм, послизнувшись на вулицях, укритих снігом. У 99 пацієнтів констатовано переломи, у решти - забої розтяги, вивихи.

Найнебезпечнішими місцями для пішоходів, як переконалися на власному досвіді пацієнти відділення травматології, є зупинки маршруток і тролейбусів, вкриті кригою ганки перед дверима магазинів і офісів, сходинки, що ведуть у підземний перехід, і поліровані плитки з природного каменю, на зразок тих, якими вимощений майданчик біля ЦУМу. До речі, ця рукотворна краса, скаржиться лікар-травматолог, часто стає причиною травм не тільки під час зимової ожеледі, а й у дощову погоду будь-якої пори року.

До теми

Начальник управління житлово-комунального господарства Юрій СОБЧУК на запитання кореспондента “РР”, коли, нарешті, рівняни зможуть вийти на вулицю без ризику зазнати травми на слизькій вулиці, відповів:

- З понеділка починаємо довбати лід, прибирати вулиці від снігу. Розумієте, у цій справі існує своя технологія. Раніше не було сенсу це робити, ми просто посипали вулиці сіллю та піском.

- А хто відповідатиме за поламані руки та ноги?

- Природа. Все залежить від погоди, ми не можемо на неї впливати.

Голова правління ЗАТ “Рівнеінвестпроект” Мирослав ЧАБАК:

- Підземний перехід, що з’єднує вулиці Шкільну і Полуботка, був спроектований із урахуванням відповідних норм, які вимагають, щоб кожна громадська будівля була обладнана пандусом. Це робиться для того, щоб полегшити рух інвалідних колясок та дитячих візочків. Крім того, проектувальники подбали, щоб до кіосків і магазинчиків підземного торговельного центру могли під’їхати малогабаритні автомобілі з товарами. Ось чому було обрано варіант із пологим спуском, а не сходинками. Проте, коли почали копати тунель, на шляху будівельників трапилося багато підземних комунікацій: водопроводи, теплотраси, телефонні лінії і таке інше. Тому нахил пандусу зроблено трохи більшим, ніж передбачалося у проекті.

Щодо поручнів і плит, то опорядження підземного переходу ще не завершене. Поручні будуть подовжені, а плити після спеціальної термічної обробки стануть шорсткими. Крім того, вхід у перехід буде прикритий з боків дашками.

08.02.2007Валентина ЗАХАРОВА



Рівне-Ракурс №10 від 08.02.2007p. 
На головну сторінку