Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №960 від 18.04.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#стаття

Пульпіт: чому це небезпечно

Пульпіти лікарі-стоматологи діагностують у більшості пацієнтів. Розповімо про лікування та профілактику.

Гострий зубний біль, чутливість до холодного та гарячого – поширені симптоми. Вони вказують на різні стоматологічні проблеми, проте частіш за все так проявляється пульпіт. Розповімо, як діагностувати захворювання, звідки воно береться, що треба для лікування. Можливо, вас зацікавить ця стаття про пульпіт.

Що таке пульпіт

У склад зубів людини входять тверді та м'які тканини (пульпа зуба). Пульпа також містить судини, нерв, клітини сполучної тканини. Вона відповідає за харчування твердих тканин зсередини. Пульпітом називають запалення судинно-нервового пучка – тобто пульпи. Причина розвитку запалення – інфікування. Збудник проникає всередину зуба через зовнішні шари, допомагає йому у цьому карієс.

Причини розвитку

До причин пульпіту відносять:

Всі ці фактори пов'язані з цілісністю зубів. Через порожнини, тріщини бактерії проникають всередину твердих тканин та уражують пульпу. Частіш за все пульпіт розвивається на жувальних зубах, але може уражувати й передні.

Симптоми та типи

Форми пульпіту:

Ранні стадії запалення супроводжуються болем на температуру їжі. Надалі пацієнт скаржиться на мимовільні болісні напади. Поступово запалення прогресує, біль посилюється ближче до ночі, стає пульсуючою.

Пульпіт може вражати постійні зуби та тимчасові (річ про дітей). Безсимптомний перебіг запалення ймовірний, у дитячому віці зустрічається часто. Але відсутність болі не свідчить про відсутність руйнівних процесів.

Як поставити діагноз

Щоб точно діагностувати пульпіт, треба зробити рентген. Знімок покаже, який саме зуб болить (про пульпітах пацієнти скаржаться на болісність кількох зубів, притому проблема може бути в одному). Додатково лікар збере анамнез – задає питання про частоту, характер болів, оглядає ротову порожнину. Рентгенівський знімок потрібен для диференційної діагностики.

Особливості лікування

Залежно від форми, важкості запалення лікування займає 1-3 візити. Лікар, що проводить терапію кореневих каналів – ендодонтист. Роботи проводяться під стоматологічним мікроскопом.

Перший етап завжди підготовчий. Хворий зуб знеболюють, після ізолюють уражену зону серветкою з латексу. Уражені тверді частини треба буде видалити, аби відкрити пульпу для маніпуляцій. Лікування безболісне.

Потім робиться інструментальна обробка – пульпа з ураженими тканинами витягується. Наступний етап – медикаментозне лікування. Канали треба промити та продезінфікувати. Коли все буде готово, лікар ставить пломбу. Сучасні матеріали дозволяють запобігати відгалужень, герметизувати їх. Лікування затягується, якщо препарат треба закласти у канали на деякий час (це додатковий візит до клініки).

18.04.2020



Рівне-Ракурс №10 від 18.04.2020p. 
На головну сторінку