Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №970 від 25.06.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Кілька порад досвідчених кулінарів, щоб шинка вийшла м’яка та смачна

Кілька порад досвідчених кулінарів, щоб шинка вийшла м’яка та смачна

Пересмажилося, підгоріло, не пропеклося – з цими проблемами стикався кожен, хто пробував спекти великі шматки м’яса. Ось кілька корисних порад, які допоможуть уникнути прикрих помилок і дозволять приготувати смачне, соковите і рівномірно пропечене м’ясо.

Як смачно запекти м’ясо

Запікання м’яса починається з вибору правильного шматка. Ідеально підійдуть шматки м’яса без кісток: вирізка, філе, окіст. Шматок, який ти хочеш запекти цілком, повинен важити не більше 2-2,5 кг. Занадто великий підгорить по краях і так і не пропечеться в середині.

Будь-який вид м’яса для соковитості та аромату можна додатково нашпигувати салом або часником. Пісне м’ясо м’яким і соковитим зробить маринад. Для свинини відмінно підходить гірчиця і мед, яловичина чудово поєднується з кисло-солодкими соусами й прованськими травами.

1. Заздалегідь додайте спеції

Щоб спеції та приправи встигли передати великим частинам туші свій аромат, м’ясо слід натерти ними заздалегідь, ввечері напередодні приготування. У розкритому вигляді присмачене приправами м’ясо необхідно покласти на тацю і залишити в холодильнику до наступного дня. Ночі буде цілком достатньо, щоб м’ясо просочилося запахом спецій.

2. Дайте м’ясу дійти до кімнатної температури

Деякі господині відправляють м’ясо пектися просто з холодильника. Цього не можна робити, особливо, якщо це великий шмат. Дістаньте м’ясо з холодильника заздалегідь і дайте йому постояти 2-3 години, щоб встигла зрівнятися температура поверхні та середини шматка. Така хитрість дозволить м’ясу рівномірно пропектися.

3. Рум’яна скоринка

Більшість господинь просто ставлять м’ясо в духовку і чекають, коли воно запечеться. В результаті виходить сіре, гумове м’ясо, яке не подобається нікому.

Для отримання рум’яної скоринки метод запікання доведеться повністю переглянути. Якщо дозволяють розміри шматка, то перед відправкою м’яса в духовку його необхідно обсмажити на пательні до рум’яної скоринки.

М’ясо великих розмірів відразу ставте в розігріту до 220-250 градусів духовку і запікайте, поки воно не покриється золотистою скоринкою, потім зменшіть температуру до 160-180 градусів і продовжуйте випікати до бажаного результату.

4. І м’ясу потрібен відпочинок

Будь-якій м’ясній страві після запікання потрібно дати відпочити, щоб соки, що знаходяться в ній рівномірно розподілилися всередині шматка.

Стейкам для цього достатньо 10-15 хвилин, а ось великим шматкам знадобиться більше часу. Перед тим, як розрізати та подати на стіл, залишьте запечене м’ясо в теплому місці під фольгою або рушником і дай йому відпочити 15-30 хвилин.

5. Правильна нарізка зробить м’ясо м’яким

Перед тим як нарізати м’ясо, уважно подивися на шматок. Ви побачите лінії, що йдуть по довжині шматка м’яса. Це волокна. Розрізаючи м’ясо поперек волокон, ви зробите його шматки більш м’якими та соковитими.

25.06.2020



Рівне-Ракурс №10 від 25.06.2020p. 
На головну сторінку