Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №979 від 27.08.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

Олександр Данильчук: «Обласна рада – це не місце, де треба мірятися політичними амбіціями»

Олександр Данильчук: «Обласна рада – це не місце, де треба мірятися політичними амбіціями»

Завершує роботу нинішня каденція Рівненської обласної ради. Треба віддати належне її голові. Після того, як депутати обрали на цю посаду Олександра Данильчука, в сесійній залі поменшало суперечок. Конфлікти, звісно, виникають, але переважно навколо окремих питань. Та навіть попри гарячі дискусії, у підсумку депутатам вдається знаходити голоси і приймати важливі для своїх виборців рішення. Після нинішньої сесії автор поспілкувався з Олександром Данильчуком, і попросив розповісти нашим читачам про, можливо, останнє у цьому скликанні пленарне засідання сесії обласної ради.

– Я завжди кажу, що більш чи менш важливих рішень не буває – абсолютно всі питання, які потрапляють до порядку денного сесії, так чи інакше впливають на життя наших людей. Чи це стосується будівництва шкіл, дитсадків та доріг, чи роботи наших лікарень та інтернатів, чи обласних програм, які мають підтримувати місцевий бізнес, культуру, молодь, спорт, допомагати учасникам АТО/ООС…

Наприклад, на минулій сесії депутати затверджували зміни до бюджету області. І 11,4 млн.грн. державної субвенції направили на доплати медикам за роботу з хворими на COVID-19. Зайве говорити, наскільки сьогодні це важливо. Наші медики ризикують життям, рятуючи хворих, і цю працю держава повинна гідно оцінювати. Після того, як бюджетна комісія затвердить розподіл між закладами, ці кошти надійдуть.

Ще 56 млн.грн. область отримала від держави на реалізацію проєктів з реконструкції, капітального ремонту семи приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я в госпітальних округах:

1,2 млн. грн. – на реконструкцію приймального відділення Комунального некомерційного підприємства «Березнівська центральна районна лікарня» Березнівської сільської ради;

1 млн. грн. – на реконструкцію приймального відділення лікувального корпусу Комунального некомерційного підприємства «Володимирецька центральна районна лікарня»;

1,5 млн. грн. – на реконструкцію приймального відділення Комунального некомерційного підприємства «Дубенська міська лікарня»;

1 млн. грн. – на реконструкцію приймального відділення терапевтичного корпусу Комунального некомерційного підприємства «Рокитнівська центральна районна лікарня»;

18,8 млн. грн. – на реконструкцію дитячого терапевтичного корпусу під дитячий терапевтичний корпус з приймальним відділенням Комунального некомерційного підприємства «Сарненська центральна районна лікарня»;

7 млн. грн. – на реконструкцію приймального відділення Комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня» Рівненської міської ради;

25,5 млн. грн. – на реконструкцію приймального відділення «Рівненської обласної клінічної лікарні».

– Були в порядку денному сесії низка питань, які стосують соцзахисту. Розкажіть детальніше.

– Уже багато років в області діє низка програм соціального спрямування, і незважаючи на економічні реалії, влада області намагається знаходити фінансовий ресурс на їх реалізацію. Цього разу 4,1 млн.грн. з обласного бюджету депутати спрямували на поліпшення житлових умов для учасників АТО, учасників бойових дій. З них:

понад 760 тис.грн. спрямували на виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для внутрішньо-переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередньо участь в антитерористичній операції у Донецькій та Луганській областях, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи;

понад 750 тис.грн. виділено на поліпшення житлових умов для сімей учасників бойових дій на території інших держав, для осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з перебуванням у цих державах;

понад 2 млн.грн. передбачено на виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для сімей осіб, визначених абзацами 5-8 пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб з інвалідністю I-II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Крім того, в черговий раз депутати передбачили кошти на підтримку малозабезпечених громадян. Ці гроші йдуть, зазвичай, на лікування. Адже саме з такими проблемами до нас звертаються жителі області найчастіше.

– Чимало дискусій і в ході постійних комісій, і в сесійній залі було навколо питання життєдіяльності нашого аеропорту. Я так розумію, фінансова ситуація там не покращується?

– Усі давно зрозуміли, що Міжнародний аеропорт Рівного відповідатиме своєму статусу лише після того, як в нього вкладе чималі кошти або держава, або приватний інвестор. Якщо ми виймемо такий багатомільйонний фінансовий ресурс і направимо його на розвиток одного аеропорту, то область «ляже»! Своє слово в цій непростій історії сказала і цьогорічна пандемія коронавірусу, яка заморозила цю галузь. Кризу відчули найбільші аеропорти світу, що вже казати про наше летовище…

Тому поки що ми з депутатами знайшли мінімальний ресурс – загалом 3,2 млн.грн., щоб закрити передусім борги по зарплаті та енергоносіям. Але це все одно лише тимчасово закриє питання – поки не наростуть нові борги і пеня.

– Не можу не запитати Вас про конфлікт навколо посади керівника Рівненської обласної клінічної лікарні. Наскільки відомо, сесія підтримала рішення конкурсної комісії призначити на цю посаду Віктора Ткача. Чи підписали ви вже з ним контракт?

– Я не лише підписав контракт, а й представив Віктора Ткача колективу. І вважаю, що цим нічого не порушив. Є рішення конкурсної комісії, є рішення сесії – як голова обласної ради, у той же день я зобов’язаний укласти з ним трудовий договір. Що я і зробив.

– А як щодо рішення Здолбунівського районного суду, який вимагає поновити на посаді попереднього керівника Івана Зиму? Нагадаю читачам, що Ви звільнили його через масові захворювання медпрацівників обласної лікарні на коронавірус? Чи збираєтеся ви виконувати це рішення суду з уваги на ситуацію?

– Спалах COVID серед медпрацівників – це лише одна з причин для звільнення головного лікаря обласної клінічної лікарні. Коли ми почали розбиратися в ситуації, то виявили, що в закладі є й інші порушення, які не пов’язані з епідемією. І частина з них вказані в розпорядженні за моїм підписом.

Обласна рада звернулася до Здолбунівського райсуду, аби той роз’яснив своє рішення, як саме необхідно поновити Івана Зиму на посаді – розпорядженням голови обласної ради чи рішенням сесії. Однак, Здолбунівський райсуд відмовив в наданні відповідного роз’яснення.

У відповідь обласна рада подала апеляційну скаргу з вимогою все таки надати таке роз’яснення.

Але поки ми чекаємо, що вирішить суд, головний медзаклад області, де працює понад тисяча медиків, не може залишатися без керівника. Переконаний, Віктор Ткач – достойна людина.

Записав Володимир Конєв

27.08.2020



Рівне-Ракурс №10 від 27.08.2020p. 
На головну сторінку