Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №984 від 01.10.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Чому корисно їсти груші

Чому корисно їсти груші

У плодах груші містяться унікальні ефірні олії, біологічно активні речовини, які здатні підвищувати захисні сили організму, протистояти інфекційним захворюванням, виконувати протизапальну дію і навіть боротися з депресією.

У дієтичне харчування із профілактичною і лікувальною цілями груша включається при захворюваннях серця, печінки, нирок, цукровому діабеті, порушенні проникності капілярів.

Відвар сушених груш має знеболюючу, антисептичну і сечогінну дію.

Варені та печені груші застосовують при сильному кашлі, ядусі і туберкульозі легенів.

Грушевий сік, а також відвари із сушених плодів і листя показані при запальних захворюваннях сечовивідних шляхів – циститі, пієлонефриті. Хворим ожирінням корисно пити грушевий компот, приготовлений без цукру.

Неоціненною є користь цього плода для системи травлення. Спілі соковиті і солодкі груші сприяють перетравленню їжі, мають закріплюючі властивості і тому корисні при розладах кишечнику. Кислі та дуже терпкі сорти груш зміцнюють шлунок і печінку, викликають апетит, але вони важче засвоюються організмом. Тому даний вид груш протипоказаний людям похилого віку. Груша дуже корисна для серця взагалі і при порушеннях серцевого ритму зокрема. Це пов’язано з тим, що груша містить багато калію.

І для чоловіків груша – просто знахідка, тому що протягом багатьох років використовувалася в народній медицині як ефективний засіб при простатиті.

Груші рекомендується вживати при швидкій стомлюваності, запамороченні, при втраті апетиту, поганому загоєнні ран. А насіння має протиглисні властивості.

Вживати груші необхідно в міру і не на порожній шлунок, а через 0,5-1 годину після їжі. Після того як ви з’їли грушу, не можна пити сиру воду, а також їсти щільну, важку їжу та м’ясо.

При загостренні захворювань органів травлення груші вживати в їжу не треба, оскільки через велику кількість клітковини вони подразнюють слизову оболонку кишок і посилюють їхню перистальтику. Протипоказаннями до застосування груш також є запори.

Мариновані, в салаті, та зі свининою.

Три незвичні рецепти приготування груш

Страви із груш – вишукані та різноманітні! Цей запашний фрукт може додати ніжності десерту або вдало доповнити м’ясну страву чи салат.

Груші зазвичай здаються солодшими за яблука, хоча цукру в них менше. Значна частина сортів груші багата на мікроелементи, у тому числі йод.

Отож пропонуємо підбірку чудових рецептів із груші на будь-який смак!

Салат із грушею, карамелі­зованою цибулею і шинкою

Інгредієнти:

3 невеликі стиглі груші, почистити;

30 г вершкового масла;

100 г сиров’яленої шинки порізанної тонкими пластинками;

30 г лісових горіхів;

100 г руколи;

30 г сиру пармезан;

чорний мелений перець до смаку.

Для цибулі:

30 г вершкового масла;

1 ч.л. цукру;

дрібка солі;

1 велика біла цибулина;

2 ст.л. недорогого бальзамічного оцту.

Для заправки:

50 г вершкового масла;

2 ст.л. бальзамічного оцту;

1 ч.л. меду.

Приготування:

Горіхи підрум’янити на сухій сковорідці або на деку в духовці за 180 °С. Поки горіхи ще гарячі, перекласти на чистий кухонний рушник і добре потерти, щоб зійшло лушпиння. Горіхи посікти, але не дуже дрібно.

У невеликому сотейнику, на середньому вогні, розігріти вершкове масло, додати цибулю, сіль та цукор. Почистити цибулю, позрізати півкільцями.

Тушкувати цибулю, час від часу помішуючи, до повної м’якості та виразної золотистості. Влити оцет та майже повністю випарувати. Зняти з вогню, відкласти в сторону. Кожну грушу розрізати на 4 частини та видалити серцевину. У пательні на середньому вогні розігріти 30 грамів вершкового масла.

Викласти груші та обсмажувати з двох боків до м’якості. Вважайте, щоб не пересмажити груші, якщо вони надто зм’якнуть, вони розпадуться. Груші перекласти на чисту тарілку і приготувати заправку. В сковорідку, де обсмажувались груші, викласти решту вершкового масла, додати мед та оцет. Довести все разом до кипіння, ретельно помішуючи і зняти з вогню.

На тарілки викласти руколу та шинку. Полити невеликою кількістю заправки. Зверху рівномірно розкласти карамелізовану цибулю та груші. Нарізати сир тонкими скибками і рівномірно розподілити на тарілці. Полити салат рештою заправки. Посипати салат лісовими горіхами та приправити свіжозмеленим чорним перцем.

Свинина з грушами

Інгредієнти:

600-800 г свинини (задня частина або вирізка),

2 ст.л. олії,

2 груші,

2 цибулини,

150 мл сухого вина,

1/4 ч.л. меленої кориці,

1 ч.л. солі,

2 ч.л. цукру.

Приготування:

Груші почистити, видалити серцевину, розрізати на 4 частини кожну. У невеликому посуді змішати сіль, цукор, майоран та корицю. Духовку розігріти до 180°С. Натерти свинину спеціями та обв’язати ниткою.

Сковорідку, яку можна покласти в духовку, або не керамічний жаротривкий посуд, розігріти на середньому вогні. Викласти свинину і добре підрум’янити з усіх боків. Викласти до м’яса цибулю та груші.

Влити вино і вставити до розігрітої духовки. Пекти 35-40 хвилин, час від часу поливаючи м’ясо соками зі сковорідки, поки внутрішня температура м’яса сягне 65-70 °С. Або ж, при глибокому проколюванні м’яса по центру, буде витікати прозорий сік.

Дістати м’ясо з духовки, видалити нитку та залишити на 15 хвилин відпочити перед нарізанням.

Мариновані груші

Інгредієнти:

(на літрову банку)

0,5 кг груш,

0,5 ч. л. лимонної кислоти,

0,5 скл цукру,

3-4 шт. гвоздики.

Приготування:

Груші необхідно гарно вимити та розрізати навпіл, при цьому прибрати плодоніжку. Серцевину бажано не вирізати. Вона допомагає залишити свою форму грушам у компоті. Чисту літрову банку наповнюємо грушами, засипаємо цукор, лимонну кислоту, гвоздику та заливаємо кип’ятком.

Стерилізувати банку 30 хвилин. Для цього необхідно узяти каструлю, помістити на її дно чистий рушник. Залити невелику кількість гарячої води. У каструлю на рушник покласти банки. Накрийте банки кришками та стерилізуйте компот з груш 30 хвилин на помірному вогні.

Після того необхідно вийняти з каструлі банки та закатати. Перевернути, укутати. Як вистигне, віднести у прохолодне місце для зберігання.

01.10.2020



Рівне-Ракурс №10 від 01.10.2020p. 
На головну сторінку