Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №997 від 31.12.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Кращі рецепти корисної куті з різних круп на Святий вечір

Кутя з перловки Інгредієнти: 200 г перлової крупи, 100 г маку, 100 г волоських горіхів, 100 г родзинок, 100 г кураги, 2 столові ложки меду, 3 склянки води, 1 столова ложка рослинної олії.

Приготування: Щоб перловка зварилася швидше, залийте її холодною водою на 2-3 години. Коли крупа набубнявіє, поновіть воду і варіть на слабкому вогні 50-60 хвилин. Щоб каша не злипалися, додайте у воду рослинну олію. Мак залийте окропом на годину, родзинки і курагу обдайте гарячою водою. Волоські горіхи подрібніть в ступці. Змішайте всі інгредієнти з медом і подавайте з компотом із сухофруктів.

Користь: Як і пшениця, перловка багата білками, вітамінами і мінералами. В її складі ви знайдете фосфор, магній, калій і залізо. Кутя з перлової крупи не тільки надовго насичує, але і рекомендується для дієтичного харчування при хронічних хворобах шлунково-кишкового тракту. Також вживання цільних зерен ячменю допоможуть в профілактиці і лікуванні метаболічного синдрому.

Рисова кутя

Інгредієнти: 200 г рису, 100 г мигдалю, 100 г волоських горіхів, 100 г маку, 100 г родзинок, 100 г кураги.

Приготування: Щоб зробити мигдаль м’яким, залийте його окропом на 15 хвилин. Те ж саме доведеться провернути з родзинками і курагою. Мак витримують в гарячій воді протягом години, після чого подрібнюють до появи білого соку. Рис варять на повільному вогні без кришки. Коли він охолоне, додайте в каструлю мед, мак, сухофрукти і горіхи.

Користь: Рис виключно корисний для шлунково-кишкового тракту, нирок і сечовидільної системи. Він багатий білком, клітковиною, тіаміном (вітамін B1), рибофлавіном (вітамін B2) і ніацином (вітаміном PP). При шліфуванні велика частина цих речовин знищуються разом з оболонкою, тому найкориснішим вважається мінімально оброблений бурий і чорний рис. Кутя з рису на Різдво буде особливо доречна при гастриті з підвищеною кислотністю, а рисовий крохмаль – відмінний засіб від діареї.

Ячна кутя

Інгредієнти: 200 г ячної крупи, 1,5 л води, пів склянки молока, 100 г маку, 2 столові ложки варення з журавлини або смородини, 2 столові ложки меду.

Приготування: Зваріть ячну крупу, злийте зайву воду і змішайте з молоком. Мак розпарьте в окропі і розітріть в ступці до появи молочка. Змішайте всі інгредієнти і заправте кутю медом і варенням. При бажанні можна додати курагу, чорнослив і родзинки, попередньо заливши їх окропом на 20 хвилин.

Користь: Ячна крупа не шліфується, тому вона особливо багата білком, клітковиною, вітамінами і мінералами. У ній ви знайдете калій, кальцій, фосфор і залізо, які допоможуть в профілактиці анемії, діареї, метаболічного синдрому та ожиріння.

Кутя з булгура

Інгредієнти: 200 г булгура, 2 столові ложки кунжуту, 2 столові ложки насіння соняшнику, 100 г родзинок, 100 г маку, 100 г волоських горіхів, 1 щіпка солі, 2 столові ложки меду.

Приготування: Варіть булгур до м’якості 15-20 хвилин. Поки крупа буде остигати, запарте родзинки і мак, подрібніть волоські горіхи. Розпарений мак розімніть в ступці і змішайте з медом. Заправте булгур, додайте насіння і кунжут.

Користь: У цій крупі ви знайдете калій, фосфор, магній, кальцій і залізо, корисні поліненасичені жири, вітаміни групи B і вітамін K. В ній менше калорій, ніж в гречці, зате в 1,5 рази більше клітковини, яка покращує травлення і нормалізує обмін речовин. Булгур – продукт з низьким глікемічним індексом, тому дієтологи рекомендують його людям з цукровим діабетом і ожирінням.

31.12.2020



Рівне-Ракурс №10 від 31.12.2020p. 
На головну сторінку