Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1016 від 20.05.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Названо 7 міфів про застосування марганцівки на городі

У декількох випадках цей засіб малоефективний, а то і небезпечний для рослин.

Багато дачників вважають марганцівку незамінною і при посіві, вирощуванні розсади, і під час догляду за рослинами в теплицях, на грядках. Помилки засновані на доступності цього засобу і впевненості в тому, що його застосування допомагає захистити сіянці від хвороб і шкідників. Насправді він малоефективний, а то й небезпечний.

Поширені міфи про марганцівку

1. Помиляються ті, хто впевнений, що цей засіб буде стимулювати зростання розсади, якщо перед посівом обробити ним насіння. Навпаки, така процедура зашкодить, адже перманганат калію вбиває всю мікрофлору, у тому числі корисні бактерії.

2. Думати, що марганцівка захистить від шкідливих комах, – помилка. Якщо зробити слабкий розчин, він ніяк не вплине на личинки, а сильний негативно відіб’ється на рослинах.

3. Полив розчином такого аптечного засобу не може збагатити ґрунт необхідними калієм і марганцем, як вважають деякі. Першого в ньому мізерно мало, а другого – досить і в землі.

4. Обприскувати розчином марганцівки листя від хвороб шкідливо. Слабо-рожевий розчин не врятує від борошнистої роси і фітофтори, а темний спалить їх.

5. Використовуючи молоко або сироватку на городі за допомогою такого засобу посилити ефект не вдасться. Так як, змішавшись з такими продуктами перманганат калію стає токсичний, до того ж знищує все корисне в них.

6. Марна і обробка картоплі марганцівкою перед посадкою. Від фітофторозу вона не врятує.

7. Не варто сподіватися і на те, що розчин аптечного засобу знезаразить ґрунт, призначений для посіву розсади. У будь-яких концентраціях він небезпечний: здатний спалити і листя, і коріння рослин.

20.05.2021



Рівне-Ракурс №10 від 20.05.2021p. 
На головну сторінку