Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №362 від 19.09.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Вау!

На Рівненщині немає корупції ?

На Рівненщині немає корупції ?

Жодного телефонного дзвінка не поступило під час прямої телефонної лінії “Суспільство проти корупції”, що працювала 11 вересня у Рівному. Що це - халатність, безпідставні звинувачення чи звичайна байдужість населення щодо того, що відбувається сьогодні мало не в усіх сферах суспільного життя? Чи сьогодні хабарництво, яке є загрозою національній безпеці і конституційному ладу України, є нормою поведінки?

- Це пов’язано із початком проведення сезону сільськогосподарських польових робіт, - зазначає головний спеціаліст сектора з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ Рівненської облдержадміністрації Тетяна КОТОК. - Жителі Рівненщини мало зацікавилися проблемою корупції, тому що переймалися власними клопотами.

Ще на початку року на адресу правоохоронців прозвучала критика з вуст Президента України щодо пасивної позиції органів внутрішніх справ у боротьбі з економічною злочинністю. Тож цьогоріч міністр внутрішніх справ Юрій Луценко націлював своїх підлеглих на якісну роботу в цьому напрямку, зокрема, викритті посадових злочинів.

Так, з неофіційних джерел стало відомо, що за 8 місяців поточного року в ході оперативно-розшукових робіт було викрито 20 фактів хабарництва службовими особами. Тоді як за той самий період минулого року таких справ було лише три.

Внаслідок проведених перевірок міськрайпрокурори Рівненської області склали 47 протоколів щодо корупційних діянь та правопорушень, пов’язаних з корупцією. З них – 40 протоколів вже розглянуті судами. Варто зазначити, що силами прокуратури до суду було скеровано 10 кримінальних справ про хабарництво.

- Переважну більшість корупційних правопорушень виявили у діях службових осіб органів місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органах, - розповідає старший помічник прокурора області з питань нагляду за додержанням законів про адміністративні правопорушення Володимир ПАЗУХА. – Проте найбільший показник корупційних діянь спостерігається при вирішенні питань щодо оформлення договорів чи іншої документації в земельній сфері.

За результатами нагляду за додержанням антикорупційного законодавства органи прокуратури області внесли 21 подання про усунення порушень причин та умов, що сприяють корупційним проявам. За наслідками їх розгляду до відповідальності притягнуто 8 посадових осіб. Опротестовано 16 незаконних рішень органів влади та місцевого самоврядування, прийнятих внаслідок корупційних діянь.

Оскільки жодних дзвінків з проблемами та питаннями до представників владних структур не надходило, - чи означає це, що Рівненщина викорінила у собі таке жахливе поняття, як корупція? А, можливо, наших громадян взагалі не цікавить питання корупції, то навіщо з нею боротися, якщо її не існує - ні в освіті, ні у медицині, і навіть у владних структурах? Адже взимку корупцією не наситишся і вона не зігріє довгими холодними вечорами... Тож нехай все залишається так, як є. І все всіх влаштовує.

Але, по великому рахунку, ми самі винні у рівні корупції в країні. Ми, вже не замислюючись, із вдячності даємо, наприклад, санітарці в лікарні 10-20 гривень і сподіваємося, що вона краще виконуватиме свої обов'язки. І за мить розуміємо, що тепер без хабара мало хто здатний добросовісно працювати. А тим часом сьогодні найбільший зафіксований хабар становить 5,2 мільйона гривень! То чому б не узаконити “грошові винагороди” - і казна поповниться і до кримінальної відповідальності ніхто притягати не буде?!

19.09.2008Любов РОМАНЮК Алла БІДЮК



Рівне-Ракурс №10 від 19.09.2008p. 
На головну сторінку