Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №379 від 15.01.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Варто знати

Найпоширеніші міфи про зайві кілограми

Найпоширеніші міфи про зайві кілограми

Бути товстою в сучасному світі немодно і негарно. Успішна жінка не може бути гладкою. Товстункам залишається лише втішати себе: “Чоловіки на кості не кидаються, а я - жінка з формами, і моєму чоловікові це до вподоби”. Однак зайва вага і пишні форми - далеко не одне і те ж. Проте, як виявилося, навіть “найпросунутіші” з нас продовжують вірити в деякі міфи про зайву вагу.

Міф перший:

“Та я майже нічого не їм, а все одно гладшаю!” “Багато” чи “мало” у даному випадку поняття відносні. Якщо ви їсте мало, але при цьому набираєте вагу, то це означає, що для вас це все-таки “багато”. Організм витрачає ене-ргії менше, ніж одержує, і все зайве перетворюється на жир.

Зайва вага пов’язана не лише з харчуванням, але й зі способом життя. Пасивний відпочинок перед телевізором варто замінити на пішу прогулянку.

Міф другий:

“У мене такі гени. У нашій родині худих споконвіку не було!” Багато хто вважає, що зі спадковістю воювати безглуздо. Це не так, і якщо стежити за собою, харчуватися правильно і маленькими порціями, ви ніколи не будете товстою, і не має значення, що всі у родині - крупногабаритні. Станьте виключенням.

Міф третій:

“Всі товщають після заміжжя, пологів і годування дитини грудьми. Багато жінок переконані, що під час вагітності потрібно їсти за двох, щоб дитина була здоровою. Та це не так. Змінитися повинна якість їжі (відмовтеся від напівфабрикатів на користь усього натурального і свіжого), а не її кількість.

Ще одне неправильне твердження, поширене в народі, - під час годування дитини потрібно більше їсти, щоб було багато молока. Кількість молока залежить від гормональної секреції, а не від кількості їжі.

Міф четвертий:

щоб схуднути, потрібно обмежити в раціоні солодке, борошняне, і більше вживати білкових продуктів.

Наша їжа складається з жирів, білків, вуглеводів, клітковини й води. Головні джерела вуглеводів - хліб, картопля, молоко, фрукти, ягоди, борошняні вироби; білків - нежирне м’ясо, риба, птиця, сири; жирів - масло, олія, сало, сметана, жирне м’ясо.

Вуглеводи і білки містять по 4 кілокалорії на грам.

Насправді, обмежити потрібно споживання жирів. Ваш організм повинен одержувати лише 30 відсотків калорій з жирної їжі, а решту - з вуглеводів. Крім цього, жирною їжею важче насититися, незважаючи на її високу калорійність.

Міф п’ятий:

щоб схуднути, потрібно обов’язково зайнятися спортом.

Зазвичай, найважче - зламати сформований життєвий ритм і переконати себе зайнятися спортом. Якщо таке вдається, то, як правило, ненадовго. Крім того, навіть регулярні фізичні вправи (4-5 разів на тиждень по 30 хвилин) призводять до спалювання всього 50-100 грамів жиру, що лише запобігає збільшенню маси тіла.

Отже, щоб спорт допоміг схуднути, потрібно займатися ним довго, багато й інтенсивно, а не ходити на шейпінг 2 рази на тиждень, а потім наїдатися на ніч.

Міф шостий:

можна легко схуднути на 10-15 кг за місяц-два, якщо сісти на жорстку дієту.

Чим це закінчується - відомо: швидко скинувши вагу, людина набирає її ще більше. До того ж, не без збитку для здоров’я. Дієтологи вважають, що потрібно знижувати вагу не більше ніж на 5-10 відсотків від маси тіла за рік. Тільки повільне схуднення не зашкодить здоров’ю, і результат вам вдасться закріпити.

15.01.2009



Рівне-Ракурс №10 від 15.01.2009p. 
На головну сторінку