Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №394 від 30.04.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Така статистика

65 відсотків людей вірять, що Уряд знайде вихід із кризи

65 відсотків громадян України переконані, що уряд Юлії Тимошенко впорається з кризою. Таке опитування було проведено під час програми “Шустер Lіve” на ТРК “Україна”. Люди не могли не відзначити бажання Прем’єр-міністра до консолідації всіх гілок влади під час кризи. У цей важкий час треба знайти в собі мудрість і прибрати всю агресію та амбіції, об’єднавшись в єдину команду, наголосила Юлія Тимошенко.

Сьогодні політики мають зробити все для захисту громадян, а вже після завершення кризи всі знову підуть на політичний фронт. Але спершу треба врятувати від кризи країну, переконана Прем’єр-міністр. Водночас проведення дострокових виборів лише посилить вплив кризи: “Коли всі мусять сидіти на місцях і реагувати на виклики кризи, уявіть собі, що усі депутати, усі міністри, усі політики пішли на фронт, з якого невідомо хто повернеться”.

Коментуючи можливість проведення дострокових парламентських виборів, Прем’єр-міністр зазначила, що згідно з Конституцією, за півроку до строкових президентських виборів не можна призначати ніякі дострокові. Сьогодні недоцільно говорити про дострокові президентські, тому що парламент призначив дату чергових президентських виборів на 25 жовтня. Тому часу залишилося тільки на планову виборчу кампанію, передає позицію Юлії Тимошенко управління у зв’язках зі ЗМІ Секретаріату Кабміну.

Масштаби кризи великі, але завдяки антикризовим заходам ми починаємо ставити країну на ноги, наголосила Ю. Тимошенко. Сьогодні в усьому світі відбувається падіння виробництва, зокрема в Латвії - мінус 10,5 відсотка падіння ВВП за четвертий квартал минулого року, в Україні - на один відсоток менше, в Естонії - мінус 9,4, Японії - мінус 4,6, США - мінус 0,8, у країнах єврозони - мінус 1,3.

А серед країн СНД ми знаходимося в центрі, підкреслила Прем’єр-міністр. Так, у січні поточного року по відношенню до грудня цей показник у Киргизстані склав мінус 46,7 відсотка падіння, Молдові - мінус 43,6, Вірменії - мінус 23,5, Росії - мінус 19,9, у нас - мінус 16,1 відсотка.

Серед позитивних моментів Прем’єр відзначила стабілізацію промислового виробництва у лютому по відношенню до січня. Киргизстан - мінус 12,9 відсотка, Таджикистан - мінус 11,9, Японія - мінус 9,4, Білорусь - мінус 2,5, США - мінус 1,4. Україна ж дала перший раз приріст - 5,4 відсотка.

За словами Юлії Тимошенко, порівняно з січнем у лютому спостерігається приріст і в інших галузях економіки: видобувна промисловість - плюс 3,1 відсотка, переробна промисловість - плюс 12,4, металургійне виробництво - плюс 12,3. Уряд ще з вересня 2008 року розробив і реалізує антикризові програми, зокрема програму, спрямовану на підтримку металургійної галузі. За її словами, вже сьогодні вітчизняні металургійні підприємства завантажені на 60 відсотків, тоді як в інших країнах від 0 до 10.

Для підтримки пенсіонерів у період кризи уряд удвічі збільшив дотації з державного бюджету Пенсійному фонду. Ці кроки зроблено в рамках урядової антикризової програми, повідомила Прем’єр. Сьогодні доходи Пенсійного фонду перевиконуються, а пенсіонери отримуватимуть гроші до кінця року вчасно і в повному обсязі. Крім того, Юлія Тимошенко вкотре заявила, що в Україні пенсійний вік збільшений не буде, і не буде скасовано пенсії працюючим пенсіонерам.

Водночас уряд забезпечив наповнення дохідної частини державного бюджету шляхом стягнення податків з підприємств, які раніше уникали оподаткування через офшорні зони. В умовах світової фінансової кризи наповнення державного бюджету стало дуже складним завданням, оскільки виробництво більшості галузей економіки істотно скоротилося. “Але ми забезпечуємо доходи до бюджету на 101-103 відсотки щомісяця”, - зазначила Юлія Тимошенко.

“Половина України за всі 17 років незалежності вважала своїм обов’язком ухилятися від податків. Все було в офшорних зонах. Ми їх за хвости витягли з цих офшорних зон, і сьогодні вони сплачують податки і далі сплачуватимуть їх, бо вони заборгували державі”.

Юлія Тимошенко запевнила, що уряд і надалі забезпечуватиме наповнення державного бюджету: “Кожного дня працює антикризова програма з наповнення бюджету. Це означає, що лікарі і вчителі будуть отримувати заробітну плату, і ми даватимемо її вчасно”.

А до кінця року, переконана Прем’єр-міністр, уряд повністю реанімує авіабудівну галузь. “Сьогодні ми авіаційну галузь збираємо по шматочках. І я вам гарантую, що протягом цього року авіаційна галузь стоятиме на ногах”, - запевнила Юлія Тимошенко. Вона переконана, що за підсумками 2009 року Україна зможе продати мінімум п’ять літаків власного виробництва: “А якщо піднатужимося, то і дев’ять літаків здамо, і світ почне вже літати на українських літаках”.

Міжнародний валютний фонд також підтримав економічну програму вітчизняного уряду. Більшість позицій з МВФ ми узгодили і його місія вже наступного тижня повернеться в Україну для “продовження дискусії і подальших спільних фінансових програм”.

У цьому контексті уряд проводить переговори з трьома країнами світу щодо будівництва на вітчизняних теренах двох-трьох нових потужних фармацевтичних заводів. Щоб ліки були українськими, щоб їхню вартість не множили кожного дня на долар, щоб не бачити щоденного зростання цін на ліки”, - заявила Юлія Тимошенко. Це є надзвичайно актуальним завданням для держави, оскільки Україна є імпортноорієнтованою країною, і ціни на більшість товарів залежать від курсу долара. Вартість долара зростає, і ціни на імпортні товари ростуть. У першу чергу це стосується лікарських засобів.

Кожного дня працює антикризова програма з наповнення бюджету. Це значить, що лікарі і вчителі будуть отримувати заробітну плату, і ми даватимемо її вчасно

30.04.2009“Урядовий кур’єр”



Рівне-Ракурс №10 від 30.04.2009p. 
На головну сторінку