Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №412 від 02.09.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Актуально

Із конюшні - в школу

Із конюшні - в школу

Перший дзвоник пролунав у найвіддаленіших куточках Рівненщини

Минулого року голова Рівненської ОДА Віктор МАТЧУК побився об заклад із місцевим жителем села Глинне Володимиром, що 1 вересня 2009 року місцеві дітлахи сидітимуть за партами новозбудованої школи. Пан Володимир не вірив і - програв керманичу області.

Перше вересня для села Глинне, що у Рокитнівському районі, стало своєрідним престольним празником. Там урочисто відкрили першу чергу новозбудованої загальноосвітньої школи.

Територія, підпорядкована Глиннівській селищній раді, є досить унікальною - там найвищі в Європі темпи народжуваності, які втричі перевищують середньостатистичні показники по Україні. Тож навчальний заклад для них був потрібний, як повітря.

До цієї знаменної дати діти змушені були навчатися у аварійному приміщенні колишньої конюшні. Ультиматумами та протестами жителі таки домоглися свого. Влада не змусила себе довго вмовляти, і тепер всі 669 дітлахів навчатимуться у чи не найкращій школі області.

Минулого року, поспілкувавшись із мешканцями Глинного, Віктор МАТЧУК пообіцяв: “Через тиждень на будівництві з’явиться техніка і розпочнуться роботи”. Багато хто не вірив у сказане… “15 вересня 2008 року було закладено перший камінь, і скеровано на спорудження школи сім мільйонів гривень”, - розповідає пан Матчук.

Загалом кошторис першої черги будівництва Глиннівської школи “потягнув” на 20 мільйонів гривень. Але, як запевняє очільник області, це ще не кінець, потрібно до першого вересня наступного року здати й другу чергу. Та поки що коштів немає. “Сподіваємося, що держава допоможе нам у продовженні будівництва, адже до цього часу ми робили все своїми силами”, - зазначив Віктор Йосипович. До речі, Глиннівська школа - єдиний навчальний заклад, який побудували за власні кошти, без допомоги держави.

На черзі - добудова шкіл у Тинному, Костополі, Березному та Шпанові. Віктор Йосипович пообіцяв, що й на цих будівництвах все йтиме, як “по маслу”.

Цього ж дня у 709 школах Рівненської області Перший дзвоник пролунав більше, ніж для 13 тисяч першачків. Із них 38 загальноосвітніх закладів Рівного, які прийняли до своїх лав більше 2250-и учнів перших класів.

Десятикласників цьогоріч, як ніколи, мало, - схоже, що їх налякало нещодавно проведене ЗНО, тому вони вирішили здобути профтехосвіту. Тож за шкільними партами побачимо лише близько 10 тисяч десятикласників по області та менше тисячі по Рівному.

За словами начальника міського управління освіти Віталія НОВАКА, готовність шкіл до початку нового навчального року - стовідсоткова. Не обійшлося, звісно ж, і без поліпшення фінансування з міського бюджету. Школи області також готові і приймають учнів.

Проте батьки б’ють на сполох: чому при повному фінансуванні навчальних закладів вони змушені здавати гроші на зошити, двері, жалюзі, ремонт? І це, кажуть, лише початок - остаточну суму оприлюднять після довершеного підрахунку. То де ж та обіцяна безкоштовна освіта? Заступник начальника управління освіти і науки РОДА Галина МАЙБОРСЬКА наголошує, що подібне збирання “мита” є незаконним. “Нормативного документу на такі “побори” немає. Це справа батьків - здавати гроші чи ні. Але робити це вони не зобов’язані однозначно”, - говорить пані Галина. Однак батьки переконані: відмова здати гроші позначиться на успішності їхніх дітей.

Навіть з початком нового навчального року відкритою залишається проблема малої кількості дитячих садочків. Невже батькам треба “займати” чергу до дошкільного закладу відразу після народження дитини?

- У місті Рівному працюють 34 дитячих садочки, - говорить Віталій Новак. - Перезавантаження, звичайно ж, є, особливо у центрі міста та в районі автовокзалу. Але значного ажіотажу з місцями немає. Якщо батьки хочуть віддати дитину до садочка, нехай звертаються до нашого управління освіти, і ми їм допоможемо. Вільні місця, можливо, будуть у віддалених дитсадках міста, але ж будуть”. Також начальник управління освіти поділився однією новинкою, яка відбудеться вперше в історії міста Рівного: в середині листопада поточного року у Тинному планується відкриття нового дошкільного закладу.

В інших населених пунктах Рівненської області ситуація ще гірша. Галина Майборська розповідає, що на Рівненщині працюють лише 339 дошкільних закладів: їх недостатньо, і це - величезна проблема. “За статистикою, лише 40 відсотків дітей області охоплені дошкільною освітою”, - констатує Галина Михайлівна.

Проте чиновники не збираються дивитися на проблему “крізь пальці”: першим кроком стане відкриття до-шкільних закладів на базі шкіл, а також створення нових додаткових груп.

Тож будемо сподіватися, що відкриття школи у селі Глинне Рокитнівського району стане не останнім “відкриттям” для нашої області, особливо зважаючи на її стрімкий демографічний розвиток.

02.09.2009Алла БІДЮК



Рівне-Ракурс №10 від 02.09.2009p. 
На головну сторінку