Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №224 від 26.01.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Майбутнім мамам

Секс для вагітних - табу?..

До редакції надійшов лист від постійної читачки з Рівного Олени П., яка цікавиться, чи правда, що під час вагітності не можна жити статевим життям, тому що дитина може народитися з вадами. І що робити, якщо дуже хочеться?

Відповідає акушер-гінеколог кабінету планування сім’ї жіночої консультації №1 Олена ДАЦКОВА.

Вагітність - особливий стан жіночого організму. Хоча цілком виправдано вважається, що це природний період життя жінки, але практично всі органи вагітної піддаються підвищеному навантаженню впродовж тривалого часу. Такий стан може призвести до виникнення або загострення тих захворювань, які ніколи не проявилися б у звичних умовах.

Значні зміни відбуваються у статевій системі. Наприклад, матка збільшується так, що її порожнина тепер уміщає дитину, яка постійно росте. Змінюється функціонування яєчників та інших залоз внутрішньої секреції, які спрямовані, насамперед, на продовження вагітності та підготовку до пологів. Нервова система статевих органів перебуває в стані підвищеної збуджуваності. Тому навіть незначний фізичний вплив на матку, область живота або поперек вагітної жінки може викликати скорочення матки і передчасні пологи. Саме тому лікарі рекомендують майбутнім мамам обмежувати інтимні стосунки в перші три місяці вагітності, щоб не спровокувати викидень, і в останній місяць перед пологами.

Якщо ж вагітність протікає з ускладненнями - токсикозом першої або другої половини, спостерігається підвищена збуджуваність матки, якщо раніше була загроза переривання або викидень, то інтимні стосунки слід виключити.

Але є ще один бік утримання від статевого життя, про який знають далеко не всі лікарі, а тим більше жінки. Сексуальна напруга, що розвивається при тривалому утриманні, призводить до утворення в організмі жінки особливих біологічних речовин, що підвищують тонус матки (до речі, їх вводять жінці для стимуляції пологів). Так що утримання теж не йде на користь ні матері, ні майбутній дитині. Тому з урахуванням змін, що відбуваються в організмі вагітної, рекомендуються певні пози, у яких тиск на матку мінімальний.

Що ж стосується можливості появи на світ дитини з порушеннями розвитку, то статеве життя на це не впливає. Плід розвивається відповідно до закладених у нього спадкових ознак, що змінюються під впливом не стільки фізичних, скільки більш тонких причин - хімічних речовин (у тому числі й ліків), підвищеної температури, радіаційного опромінення і багатьох інших. Так що, Олено, любіть один одного - ніжно, обережно, але любіть, адже це так прекрасно!

26.01.2006



Рівне-Ракурс №10 від 26.01.2006p. 
На головну сторінку