Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №227 від 16.02.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Є проблема

«Дорослі» хвороби маленьких дітей,

«Дорослі» хвороби маленьких дітей,

або Рак крові - ще не вирок

Нещодавно 17-річний костопільчанин Роман (ім'я змінене) - пацієнт онкогематологічного відділення Рівненської обласної дитячої лікарні - після чергового сеансу хіміотерапії побачив на подушці пасмо волосся, яке від опромінення випало з голови.

- Тату, скажи мені правду, що зі мною? - почав благати хлопець. І батько, не стримуючись від сліз, сказав йому

правду:

- У тебе, сину, не анемія, а рак крові...

Діагноз, який не дає гарантії на видужання, звучить наче постріл у серце. Але нічого не поробиш - таке життя....

За статистикою, щороку в Рівненській області на лейкемію захворює 8-9 дітей. А минулого року від цієї недуги померло двоє діток. Сьогодні з цим страшним діагнозом у відділенні онкогематології лежать у палаті десять маленьких пацієнтів, які проходять кількамісячний курс лікування. До речі, кімнати у відділенні доволі комфортабельні. Є кілька телевізорів, радіо, комп’ютер.

У палатах тихо... Діти, виснажені хворобою, лежать на ліжечках, лисі, бліді, із затампованими носами... Поряд із кожною дитиною знаходиться тато чи мама. Навіть і не варто у них розпитувати про душевний стан - на їхніх обличчях написано, що їм неймовірно боляче бачити, як від хвороби щодня мучиться рідна кровинка.

Чи можна уникнути лейкемії? Чому діти приречені на страждання, навіть не маючи стовідсоткової гарантії на видужання?

Лейкемія - хвороба підступна і безжальна

За словами завідуючої онкогематологічним відділенням обласної дитячої лікарні Майї Барабаш, причину виникнення раку крові годі шукати - однозначну відповідь вам не скаже жоден медик. У народі лейкемію чомусь назвали “білокрів’ям”, пояснюючи, що через надлишок білих тілець кров втрачає свою природну структуру.

Але, як говорить пані Барабаш, білі кров’янисті тільця тут ні до чого. Лейкемія - злоякісне захворювання крові, яке проявляється підвищенням температури тіла, збільшенням лімфатичних вузлів, наявністю червоної висипки на тілі, збільшенням внутрішніх органів та появою у кістному мозку та крові злоякісних клітин - бластів. Образно кажучи, як на дереві паразитує гриб, висмоктуючи його соки, так і злоякісні клітини в крові забирають життєві сили хворого.

І хоч від цієї хвороби не застрахований ніхто - ні малий, ні великий - згідно з даними статистики, найчастіше лейкемія з’являється у дітей, віком від 3 до 7 та від 12 років.

Специфічний аналіз крові дає змогу встановити точний діагноз.

І незважаючи на те, що лейкемія - підступна і жорстока хвороба, її можна здолати. Важливо - вірити в одужання. Лікування проводиться згідно з сучасними європейськими протоколами. Лікарі намагаються зробити все можливе і неможливе, щоб вилікувати пацієнта. Для цього є достатньо сучасних ліків. 80 відсотків гарантії, що дитина досягне рівня ремісії: це означає, що вона вилікується, але існує ризик, що через певний період хвороба може повернутися. Тоді вже її надто важко перебороти. До речі, в стані ремісії сьогодні перебуває вісімдесят діток області.

- І якщо Богом дано, що дитина буде жити, - значить, наші старання будуть виправдані, - говорить Майя Барабаш.

Головний лікар обласної дитячої лікарні Віталій БОЙКО стверджує:

- Сьогодні держава приділяє увагу хворим на лейкемію, але не цілком достатню.

Оскільки лікування лейкемії коштує дорого (препарати переважно закордонного виробництва), частину їх вартості, відповідно до програм “Онкологія” та “Діти України”, оплачує держава. Для прикладу, на рік лікування одного хворого обходиться від 20 до 50 тисяч гривень.

До того ж, останнім часом значно покращилося харчування хворих та тих, хто за ними доглядає. Адже такі пацієнти вимагають повноцінного і раціонального щоденного меню.

Діток часто відвідують учасники християнських місій, представники різних партійних сил, організовуючи хворим малюкам розважальні та пізнавальні дійства. Адже життя на лікарняному ліжку справді позбавлене барв. А цікаві зустрічі - наче промінь світла і радості у буденному житті маленьких пацієнтів. Тому ми й надалі будемо приділяти особливу увагу онкогематологічному відділенню, оскільки тут лікуються “найважчі” діти області.

16.02.2006Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 16.02.2006p. 
На головну сторінку