Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №202 від 24.08.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Життя, як воно є

Прокурор області займається загартуванням

Прокурор області займається загартуванням

і захоплюється східною філософією

Минуло вже майже два місяці, як на посаду прокурора Рівненської області було призначено Леоніда ОРЕХОВСЬКОГО (на фото). Головний прокурор області вже давно освоївся на новій посаді і, здається, непогано справляється з покладеними на нього обов’язками. Хоча, закономірно, хтось задоволений його роботою, а хтось - ні...

А от про те, що прокурор у вільний час займається йогою та купається в озері Басів Кут на світанку і влітку, і взимку, напевно, мало хто знає. Адже, зазвичай, пересічні громадяни ставляться до посадовців такого рівня лише як до чиновників і забувають, що це теж звичайні люди зі своїми вподобаннями, захопленнями, проблемами…

- О, то ви цікавитеся східною культурою та філософією?! - запитую пана Ореховського, помітивши на його робочому столі китайський знак “Інь-Ян”. - А ще я чула, що ви йогою займаєтеся?..

Прокурор, напевно, не очікував такого запитання, втім, узявши до рук пантакль, почав розмову:

- Так. Кажуть, і чужого навчайся, і свого не цурайся. Східну філософію я почав вивчати ще в молоді роки. А коли був студентом, інтенсивно займався йогою. І зараз займаюся, тільки трохи рідше, бо часу не вистачає. А Інь-Ян, як відомо, є символом двох крайнощів: добро – зло, чорне - біле, життя - смерть. Ця дуальність пронизує всі сфери нашого життя. Інь-Ян - свого роду символ справедливості: важливо утримувати рівновагу в будь-якій ситуації і не впадати в крайнощі За цим принципом намагаюся жити.

- Цікаво... Гадала, що прокурори далекі від духовності, адже кримінальний кодекс вам, напевно, доводиться перечитувати частіше, аніж Конфуція?..

- Звичайно, але за духовний світ, своє внутрішнє “Я”, вважаю, не слід забувати, де б ти не працював. Зізнаюся, я щоранку виділяю хвилин десять на дихальні вправи за технікою йоги, потім, якщо є можливість, кілька хвилин купаюся в озері Басів Кут, - навіть узимку, - щоб набратися енергії на цілий день. І, повірте, це неабияк заряджає. А робота, зокрема, в стінах прокуратури, самі розумієте яка - хорошого мало, суцільний негатив - розслідуємо вбивства, інші тяжкі злочини. Проза життя змушує людину поєднувати духовне й матеріальне.

А от увечері, після роботи, я стаю під холодний душ - після водної процедури ніби народжуєшся вдруге. Недарма кажуть, що вода змиває з людини весь негатив, який накопичується у неї за день.

- Хто ви за знаком зодіаку?

- Риби.

- А чим займаються ваші діти? Чи підуть вони стежками батька?

- У мене є два сина. Обоє - студенти Львівської академії друкарства. Старший навчається на факультеті “Редагування”. Він - майбутній журналіст, але хоче здобути ще і юридичну освіту. А молодший син навчається на факультеті “Видавнича справа”. Втім, ким би вони не стали в майбутньому, головне, щоб у будь-якій ситуації лишалися людьми.

- Яка прочитана книга найбільше припала вам до душі?

- Напевно, трилогія Малика про козаків. Назви книги не пам’ятаю, але сюжет твору пробуджує гордість за свою національну приналежність.

До речі, я дуже прихильно ставлюся до того, що голова облдержадміністрації Василь Червоній підтримує та пропагує відродження й розвиток культури українського народу, шанує історію та пам’ять наших славних земляків. Для жителів області це хороший приклад для наслідування.

- А про що ви найбільше мрієте?

- На даний момент хочу, щоб у нашій області все було спокійно. Щоб мені, як прокурору, вдавалося вирішувати всі питання та проблеми, з якими до нас звертаються громадяни. А найбільше, як свідчить статистика, до нас звертаються за допомогою у вирішенні питань, які стосуються невиплати заробітної плати, надання соціальних пільг, незакритих кримінальних справ. До речі, є справи, які тягнуться з часів Радянського Союзу, - а через давність ми не можемо розслідувати їх до кінця. І все ж, у нас, порівнюючи з тим же Києвом чи Львовом, досить високі показники з розкриття злочинів. І це тішить.

- Нагадайте, коли у вас відкриті двері для громадян, бо, як мені відомо із компетентних джерел, надходили скарги, що ви, буває, не всіх приймаєте...

- Щовівторка, з 11.00 до 13.00 години в мене відбувається прийом громадян. Але, фактично, у вівторок я приймаю людей упродовж цілого дня, враховуючи те, що люди, буває, добираються із Зарічненського чи Рокитнівськоо районів, сподіваючись на допомогу. А щодо скарг, то вони завжди були і будуть, скільки б і як би ефективно я не працював. Прокуратура робить усе можливе, щоб допомогти людям, але вона, як і всі органи координування, не всесильна. Та я, запевняю, вислуховую всіх, хто до мене звертається. Вирішення проблеми окремої людини для мене є не лише професійним обов’язком, а ще й моральним задоволенням.

- Напевно, на роботі ви проводите більше часу, ніж удома?

- Таке життя. Кожен виконує свою місію на землі. Як говориться в китайському афоризмі, “ким би ти не був, добросовісно виконуй свою земну роль, і тоді ти будеш щасливим”.

- Дякую за розмову. Нехай вам щастить як у роботі, так і в особистому житті!

24.08.2005Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 24.08.2005p. 
На головну сторінку