Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №442 від 01.04.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Наболіле

Вандали поміж нас:

Вандали поміж нас:

поставлять - зламаєм, посадять – вкрадем

“Вкрали, троянди вкрали!”, - зойк немолодої пані “розірвав” ранкову тишу на Алеї Чайки. Рівняни, які ще хвилину тому поспішали на роботу, зупинилися, не в змозі повірити, що клумба різнокольорових троянд, на які збирали гроші цілим містом, напівпорожня. Ще вчора містяни мріяли, як влітку приведуть сюди своїх дітей та онуків, розкажуть про людину, ім’я якої увінчали її улюбленими квітами. А вже сьогодні вони змушені зізнатися, що поміж нормальних людей живуть вандали.

Події, які останніми днями відбуваються у Рівному, просто вражають своєю зухвалістю, варварством і нахабством. Хтось викопав туї на Алеї Слави, що на Дубенському кладовищі… Хтось викрав літери, викладені на Пагорбі Слави… Хтось розкурочив шість ліфтів… Тепер комусь “сподобалося” 17 кущових троянд…

Хочеться вибігти на вулицю і щосили крикнути: “Люди, схаменіться, що з вами? Де ваша совість, де поділася культура, де повага до міста? Чому ми вимагали прибрати вулиці, облаштувати лавки, дитячі майданчики, а, отримавши, - забруднили, потрощили, знівечили?”. Тож виходить, що ми - звичайні вандали, які ненавидять місто, у якому живуть?!

У минулому році рівняни скандували про вкрай нагальне облаштування дитячих майданчиків, лавок, ремонт ліфтів, доріг, встановлення додаткових смітниць, окультурення паркових зон. Просили - отримали. А що маємо навзаєм цієї весни? Дитячі майданчики з відірваними гойдалками, будиночками без даху та окремих дощок. Не встигли ліквідувати поломки у ліфтах, як з’явилися мисливці за металом. За вкрадену деталь вони отримають копійки, тоді як нова може коштувати тисячі гривень, не кажучи вже про те, що ліфт стоятиме на ремонті кілька тижнів. А лавки? Та щоб зламати ті палі, на них потрібно стрибати не одній людині!

Чому ми такі? Чому ми, лузаючи насіння вдома, не кидаємо його на підлогу, хоча можемо після себе прибрати? При цьому на вулиці викидати сміття собі під ноги вже стало нормою. Приберуть, - відмахуємося ми і, переступаючи, йдемо далі. Але Рівне - це та сама домівка, про яку ми маємо дбати! Невже ми й насправді вважаємо, що чистота міста - це прерогатива чиновників та двірників, - бо ж вони отримують за це гроші?

Міський голова Рівного Володимир ХОМКО, який, зрештою, і був ініціатором перетворень у місті на краще, не знаходить слів від обурення. “Ми не можемо дозволити собі посадити у місті гарні кущі, оскільки їх відразу вкрадуть, - говорить він. - Хотіли висадити туї на вул.В.Дивізії, але були змушені відмовитися від цього з однієї причини: потрібно садити те, що неможливо перепродати. З часу існування Чайкіної алеї, - а це близько двох років, з неї викрали вже 40 відсотків троянд”.

Що ж це з нами відбувається, панове? Якщо будь-яка ідея руйнується через нашу низьку культуру, то, може, не варто взагалі нічого робити? Згадаємо події, коли кілька років тому навколо Лебединого озера висадили молоді берізки, а вже наступного дня вранці рівняни побачили лише самі пеньки: дерева просто обламали.

То, можливо, нам варто запозичити ідею боротьби з крадіями та вандалами у азійських країн: відрубувати руки чи виставляти перед людьми, які б мали право кинути у такого невігласа каменя? Як же набридло усім подібне мародерство! А як неприємно жити з такими невігласами, для яких вже немає нічого святого! Давайте разом покажемо приклад нашим дітям, іншим мешканцям, і робитимемо відкриті зауваження кожному, хто смітитиме, ламатиме, щоб ці варвари почали хоч трохи розуміти, що в нашому місті є люди, які гідні називатися почесним словом - РІВНЯНИН.

Одні смітять, інші - прибирають

Вже кілька років поспіль напередодні Великодніх свят у Рівному проходить загальноміська толока, яка цьогоріч складатиметься з 4-5 етапів. Місто розподілили між підприємствами та організаціями на відповідні сектори, забезпечили додатковою технікою та інвентарем.

Перший етап пройшов наприкінці минулого тижня. 700 працівників служб міськвиконкому і структур, підпорядкованих місту, з 8 години ранку прибрали територію гідропарку, набережну річки Устя від вул.Ст.Бандери до вул.Сагайдачного та інші зелені зони. Чиновники зізнаються, що культура молоді, яка є завсідником таких місць, вимагає негайного втручання. Мабуть, таки саме студентам варто було б прибирати ці території відпочинку, щоб потім, згадуючи мозолі на руках, вони не залишали після себе сміття.

Школи, ВУЗи, підприємства та громадськість почали залучати з 31 березня і довірили для впорядкування місцеві парки. У прибиранні задіяні також житлово-комунальні підприємства, КАТП-1728, МіськШЕУ тощо. Останній етап, приурочений до 9 травня, проходитиме на Пагорбі Слави.

- Головне, - зазначає Володимир Хомко, - щоб прибирання не перетворилося на формальність.

Тож закликаємо рівнян не залишатися осторонь загальноміського суботника і долучитися до нього. Бережіть наше місто і дбайте про його чистоту. І нехай воно залишатиметься охайним не лише напередодні великих свят, але й кожного прийдешнього дня.

Статистика

За даними міського управління житлово-комунального господарства, за зиму у Рівному зруйнували 233 лавки, які спеціально облаштували або відремонтували для рівнян на прибудинкових територіях.

З 33 нових дитячих майданчиків 7 - понівечили. Це: вул.Д.Галицього,5; вул.Київська,42; вул.О.Теліги 49-51; вул.Дубенська БОС 207; вул.Дубенська,44; вул.Льонокомбінатівська,1; вул.Макарова,44.

01.04.2010Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 01.04.2010p. 
На головну сторінку