Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №446 від 29.04.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Проблема

Передача “Рівнеоблводоканалу” місту призведе до дестабілізації

Протягом другої половини минулого року і на початку 2010 року депутати Рівненської обласної ради прийняли рішення про передачу на обслуговування водопровідних мереж сіл Симонівської сільської ради Гощанського району і сіл Копитківської сільської ради Здолбунівського району Рівненському обласному підприємству “Рівнеоблводоканал”. Таким чином, водопостачальне підприємство ще більше укріпило свої позиції на теренах Рівненщини. Однак, вже зараз повним ходом ініціюється та обговорюється питання про передачу “Рівнеоблводоканалу” у власність міста Рівне.

Тож ми звернулися до в.о. директора “Рівнеобл-водоканал” Ігоря КАТУЛЬСЬКОГО за роз’ясненням: чому, на його думку, підприємство, яке обслуговує водопровідні мережі різних районів Рівненської області, хочуть передати на баланс міста, та які наслідки слід очікувати від цього переходу?

- Колектив підприємства, і я особисто, не розуміємо виникнення і постановки такого питання, - говорить Ігор Іванович. - “Рівнеоблводоканал” стабільно працює, має відмінні виробничі показники. Завдяки масштабній і ціле-спрямованій роботі колективу по ресурсозбереженню, боротьбі зі злісними неплатниками за отримані послуги, широкому використанню енергозберігаючого електронасосного обладнання його фінансово-економічний стан оцінюється, як задовільний. Ми своєчасно розраховуємось за використану електроенергію, у встановлені терміни перераховуємо кошти до Пенсійного фонду, інші податкові нарахування тощо.

Населення обласного центру є свідком того, що “Рівнеоблводоканал” повністю виконує свої зобов’язання щодо цілодобового водозабезпечення, та оперативно реагує при виникненні будь-яких аварійних локальних пошкоджень на спорудах і мережах. Повторюю, і з задоволенням підкреслюю той факт, що девізом у роботі колективу підприємства є: виконання ремонтних робіт на спорудах і мережах в день надходження заявки щодо їх пошкодження. При цьому знову ж додам, що сьогодні “Рівнеоблводоканал” обслуговує 578 кілометрів водоводів і водопровідних мереж, 226 кілометрів каналізаційних колекторів і мереж.

Таким чином, можна стверджувати, що причина піднятого питання передачі водоканалу у міську власність криється не в його роботі.

З практичного досвіду, враховуючи фактор видобутку питної води для водозабезпечення обласного центру на землях Гощанського, Рівненського і Здолбунівського районів, передача підприємства до міської власності призведе до значного погіршення водопостачання як для населення Рівного, так і сіл, які входять до дипресійної лійки міських водозаборів, розташованих у вказаних районах.

Сьогодні підприємство “Рівнеоблводоканал” несе відповідальність за експлуатацію всіх об’єктів водопостачання, які знаходяться на території обласного центру та районних громад, і чітко виконує свої обов’язки щодо їх водозабезпечення. До речі, у Гощанському, Здолбунівському і Рівненському районах підприємство обслуговує 186,5 кілометрів одних лише водопровідних мереж. При розділенні балансової вартості водопровідних споруд між громадами районів, експлуатація і обслуговування останніх різко погіршується. Починаються обвинувачення з приводу переадресування виконання ремонтних робіт, що призводить до поганих наслідків у водозабезпеченні населення. Яскравим прикладом служить період існування і роботи комунального підприємства “Рівневода” з 01.07.2003року по 17.03.2005року зі значною кількістю недоліків по водозабезпеченню, особливо сіл Гощанського району і Рівного, що призвело до його ліквідації і повторного відновлення роботи обласного підприємства “Рівнеоблводоканал”.

Від імені Гощанської райдержадміністрації, а також Бабинської, Горбаківської, Красносільської, Воскодавської, Рясниківської та інших сільських рад постійно надходили скарги та звернення щодо поліпшення їх водозабезпечення та створення можливості та умов узгодження інтересів всіх зацікавлених сторін для вирішення ситуацій, інколи - конфліктних.

На моє особисте переконання, лише підприємство обласного підпорядкування здатне забезпечити інтереси вищезгаданих територіальних громад у комплексі. Тим більше, що підприємство “Рівнеоблводоканал” має для цього ліцензію і всі необхідні дозволи. А новостворюваним підприємствам, у першу чергу, необхідно починати з їх оформлення, а це - додаткові витрати.

Разом з тим, сьогодні надзвичайно гостро стоїть питання водовідведення і очистки каналізаційних стічних вод обласного центру, яке вимагає термінового вирішення. Фінансові витрати для здійснення таких об’ємних робіт місту не під силу. Так, за 2009 рік з бюджету міста Рівне було виділено лише всього 49 тисяч 714 гривень на відновлення та існування матеріально-технічної бази підприємства. При цьому вони отримували стовідсоткові якісні послуги у водозабезпеченні і водовідведенні. Проблему фінансування такого глобального питання для обласного центру можуть вирішити тільки обласні владні структури при взаємодії з міською владою.

Підсумовуючи вищевикладене, хочу наголосити - недоцільно займатися передачею майнового комплексу підприємства “Рівнеоблводоканал” у підпорядкування територіальної громади Рівного, оскільки це знову призведе до погіршення і дестабілізації роботи самого підприємства, а, найголовніше - до повних протиріч між територіальною громадою обласного центру та територіальними громадами Гощанського, Здолбунівського та Рівненського районів.

Спільна власність територіальних громад області на об’єкти водопровідно-каналізаційного господарства ліквідовує будь-які занепокоєння населення щодо отримання послуг і дозволяє доцільніше використовувати технічний і фінансовий стан обласного підприємства для стабільного і якісного його водозабезпечення.

29.04.2010



Рівне-Ракурс №10 від 29.04.2010p. 
На головну сторінку