Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №450 від 27.05.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Цікаво знати

Багата історія вічного міста – РИМ

Багата історія вічного міста – РИМ

Грандіозні споруди минулого, площа святого Петра та Вікторіана, відомий амфітеатр Колізей, шедеври Мікеланджело та його Сикстинська каплиця - це лише частина історії, культури вічного італійського міста - Рим.

Багатющу історію столиці Італії ми починаємо вивчати ще у школі. А коли є можливість сам на сам познайомитися з містом великої історії, ми, неодмінно, намагаємося відвідати найвідоміші місця Риму. В один короткий та “швидкий” італійський день, я мала нагоду відвідати це місто. Окрім Риму, я побувала і у Ватикані та відвідала музей на його території.

Початок “папській” державі було покладено у 8 столітті, коли король Піпін віддав папі Римську область. А у 1870 році Ватикан увійшов до складу Італійського королівства, а згодом у 1929 році став суверенною країною.

Стіна та колонада на площі святого Петра - це характерне відокремлення міста від Риму. Площа Ватикану займає всього 44 гектари, і має менше тисячі жителів. Собор Святого Петра розпочав будувати у 326 році перший християнський імператор Константин, на тому місці, де був похований Святий Петро, замучений у цирку Нерона. Вже у 15 столітті собор перебудовувався, а план храму розроблявся та змінювався впродовж двох століть. Стелю одного із них, Сікстинської каплиці, понад 4 роки розмальовував Мікеланджело. Розпис відображає біблійні сюжети і займає площу близько 500 квадратних метрів. І не зважаючи на те, що дорога у Музеї “Ватикан” саме до Сикстинської каплиці довга, проте цікава та того варта. А ще, надворі в черзі, щоб потрапити в музей, треба щонайменше годину вистояти. Напевне, така величезна кількість туристів і говорить про великий історичний інтерес до цього міста та музею.

Повернімося до столиці, до Риму. Відомо, що вона є найбільшою визначною пам’яткою не тільки Апенінського півострова, але і всієї Європи. Історія заснування міста, розповідає про братів Ромула і Рима, викормлених вовчицею і заснувавших Рим у 753 році до н.е. на пагорбі Палатин.

Римський Колізей є символом вічного Риму, він є найвідомішою архітектурною спорудою міста. Саме до амфітеатру “Флавія”, така справжня назва цієї споруди, прагнуть потрапити всі туристи, щоб побачити на власні очі грандіозний амфітеатр, і ще раз згадати його неймовірну історію. А спорудження Колізею розпочалося у 72 році н.е. імператором Васпасіаном, і завершилося лише через 8 років. 40 тисяч рабів працювали над спорудженням цього амфітеатру. Як результат - 50 тисяч глядачів міг вмістити у себе Колізей. Саме тут, у давнину відбувалися бої гладіаторів. Окрім того, що є маловідомим, тут ще проводилися морські поєдинки. Для допитливих туристів гід навіть показував систему водопостачання до арени.

Рим - місто фонтанів. До кожного фонтану, з якого б’є вода, можна підійти і напитися. Фонтани допомагають жителям міста рятуватися від літньої спеки.

У Римі, куди не кинь оком, всюди побачиш залишки минулого, це стосується історичних споруд: Капітолійського пагорбу, зруйнованих церков, палаців, все це говорить про те, що тут відбувалися колись постійні бої. У 476 році столиця світу була зруйнована. А сьогодні, вона знову чекає на туристів, щоб поділитися своїм минулим, своєю історією.

27.05.2010Аліна БУДАФЕНКО, Рим



Рівне-Ракурс №10 від 27.05.2010p. 
На головну сторінку