Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №457 від 15.07.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Поради

Як вберегтись від обману у супермаркеті

Як вберегтись від обману у супермаркеті

Ви впевнені, що купуючи продукти у супермаркеті, вас там не обдурюють? У престижному супермаркеті покупець ризикує бути обманутим не менше, ніж на продуктовому ринку. В арсеналі недобросовісних продавців є як традиційні базарні методи, так і високотехнологічне шахрайство.

Співпрацюють з охороною

Людина підходить до каси. Касир пробиває усе, крім однієї одиниці товару. Розплатившись та направляючись вже до виходу, покупець потрапляє до рук охорони, яка проглядає чек та фіксує одиницю неоплаченого товару. Звинувачують у крадіжці та відводять у “свою комірку”. Там вимагають сплатити штраф, який у декілька разів перевищує вартість того товару, а якщо ні - то викличуть міліцію. Гроші від цього штрафу ніде не фіксуються, а йдуть до кишень охорони та касира. У такій ситуації довести, що ви нічого не крали практично не можливо. Найкращий спосіб - бути уважним під час розрахунку біля каси. Якщо ж ви все таки потрапили у таку неприємність, то намагайтесь домовитися про оплату вартості товару, а не штрафу. Так як охорона навряд чи зацікавлена у продовженні конфлікту, то найбільш ймовірно, що врешті-решт вони на це погодяться.

Накидають “декілька грам”

Якщо хтось вважає, що у супермаркетах ніколи не обважують, то помиляється. Виявити це вкрай складно через те, що вже розфасовані товари оцінюються не за масою нетто, а - брутто, тобто разом з упаковкою. Чи, наприклад, у супермаркеті отримали банани, після цього їх розфасували у пакети та наклеїли етикетки з вагою та ціною. І там, де вказано “1 кг”, насправді може бути 900 грам. Щоб не платити за повітря, покупцям необхідно переважувати фасований продукт, а не довіряти етикеткам.

Наклеюють меншу ціну

Досить часто на ціннику вказана менша ціна, ніж та, що пробивається на касі. Якщо ж людина це помічає, то швидше за все почує у відповідь, що “напевно ви помилились, ціна на цей товар саме така”, а далі вже потрібно вирішувати, чи махнути рукою і заплатити більше чи повернути товар.

Додають товар

Людина, скуповуючись у супермаркеті, як водиться, “затарюється” на повний візок і не завжди переглядає довгу смужку чеку. А марно… Так як касир може випадково або навіть спеціально внести до розрахунку більшу кількість продукції. Особливо часто це трапляється, коли є декілька одиниць однакового товару, а касир сканером проводить лише по одній, а інші - вводить вручну. Для запобігання цього слід бути уважним та перевіряти чек.

Отож, купуючи продукти навіть у солідних магазинах, слід не втрачати пильність та бути готовим до можливих неприємностей.

15.07.2010Дмитро ГУБАНОВ



Рівне-Ракурс №10 від 15.07.2010p. 
На головну сторінку