№457 від 15.07.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Це цікаво
Декілька місяців тому на очі трапилася стаття в одній з обласних газет. У своєму матеріалі автор загадково розповідав про події, що якось серед ночі трапилися у селі Смордва Млинівського району і не на жарт стурбували мешканців населеного пункту.
А вночі у Смордві осіб із двадцять влаштували інтенсивний рух біля колишніх дитсадка, кафе, котельні і діючого млина, залишали на стінах приміщень незрозумілі знаки-символи, перегукувалися між собою.
До того ж випадкові очевидці нічних забав переконували, що заїжджі незнайомці пересувалися сільським ставом, освітлюючи плесо ліхтариками, а один з них працював у салоні автівки з ноутбуком. Чи-то тримав зв’язок із космосом, чи, може, контролював маневри?
Серед версій, що висовували селяни, а також автор матеріалу - можна було прочитати найрізноманітніші: від пошуків міфічних скарбів графа Ледухівського до тренувань секретного військового підрозділу.
Була у статті і версія найближча до правди. Ніби це якісь багатії влаштували гру, суть якої полягає в орієнтуванні на місцевості вночі.
У людей, які знали, що насправді відбувалося тієї ночі у Смордві, усе вище написане викликало неприховану посмішку. Нічні візитери не шукали скарби, не проводили тренування і їх аж ніяк не можна назвати багатіями. Молоді люди грали у квест - одну із популярних нині серед молоді усього світу ігор, що якраз і полягає у швидкісному орієнтуванні у незнайомій місцевості та розв’язку запропонованих організаторами завдань.
У Рівному найпоширенішими є два різновиди цієї гри: квест - пригодницька гра із власним сценарієм (що може проходити як у місті, так і у сільській місцевості), яка вимагає від гравців вирішення поставлених задач для просування сюжетом, та енкаунтер - урбаністичний варіант квесту. Варіантів проведення ігор існує безліч: сутичка, фото-, або відеополювання, мокрі війни, мозковий штурм тощо.
У енкаунтер, або квест зазвичай грають п’ять, або більше команд, гравці яких діляться на польові екіпажі (що пересуваються місцевістю) та штабних працівників (що координують роботу екіпажів зі штабу). Буває і таке, що кожна команда має одразу декілька авто- екіпажів, але ігри подібного масштабу у нас проводяться дуже рідко.
Змагання відбуваються вночі, коли дороги максимально звільнені від транспорту та іноді можуть тривати цілу добу.
Окрім автомобіля кожна команда найчастіше потребує усього декілька простих речей: ліхтарик, мобільний телефон, ноутбук та карта місцевості. Та й грати у пригодницькі ігри може будь-хто. Головне - бажання. Більше того - кожен гравець може стати і автором ігрового сценарію.
Розповідає гравець зі стажем, рівнянин Сергій ВОЗ-НЯК: “Вперше у енкаунтер зіграв ще три роки тому. З того часу регулярно беру участь у подібних заходах. Зараз граю у місцевій команді “Джаз”. Чим захоплюють такі пригодницькі ігри? Насамперед - це справжній спортивний азарт, максимальна концентрація, можливість побувати у надзвичайно мальовничих або загадкових місцях, знайомства із новими людьми.
І усе це не є фінансово-затратним задоволенням. На кожну гру гравці витрачають у середньому від двадцяти до вісьмидесяти гривень (на стартові внески, витрати на бензин та необхідний інвентар).
Наразі наша команда дуже часто бере участь і у міжобласних та міжрегіональних іграх. Так, лише нещодавно ми повернулися із Хмельницького, де відбувався один із етапів Всеукраїнської ліги”.
15.07.2010 | Роман СВИРИДА |
Рівне-Ракурс №10 від 15.07.2010p. На головну сторінку |