№457 від 15.07.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Ніколи не пізно
Навчатися прекрасному ніколи не пізно. Тим більше, якщо це прекрасне пов’язане з музикою. Коли навкруги люди захопливо розповідають про віртуозну гру когось зі знайомих, у голові з’являється просте запитання: а чим я гірший? І в цей самий час, Ви згадуєте про свій вже немолодий вік, про те, що не послухалися мами і не пішли навчатися у музичну школу… Так ось - усе це дрібниці. Як кажуть: варто лише захотіти, можна в космос полетіли…
Як почати грати
на гітарі
1. Навчіться бачити різницю між гарним музикантами й гіршими. Якщо ви збираєтеся досягти подібних успіхів, як ваш улюблений музикант, після занять протягом декількох тижнів - поспішаємо вас засмутити: у вас нічого не вийде. Збагачуйте досвід поступово, вдосконалюйте свій музичний смак, слухайте якомога більше різної музики. Постійно рухайтеся вперед, освоюйте що-небудь нове.
2. Познайомтеся з пристроєм самого інструменту. Дізнайтеся назви і особливості видів гітарних партій і те, як вони складаються в композиції, створюючи загальне звучання.
3 Практикуйте стільки способів постановки акордів і звуковидобування, скільки зможете. Наприклад, є не менше десятка різних позицій, в яких можна зіграти акорд C. Очевидно, що можна поставити відкритий акорд C, але чим більше позицій ви знаєте, тим більше ви досягнете при переході від одного акорду до іншого. Крім того, це допоможе вам краще відчувати нюанси звучання. Це також дуже стане у нагоді, коли ви вирішите спробувати складати власну музику.
4. Практикуйтеся кожен день (п’ять днів на тиждень мінімум), принаймні по півгодини. Якщо ви хочете досягти успіхів швидко, ви повинні “годувати” ваш мозок музикою. Завдяки цьому, ви наберетеся досвіду і будете вхоплювати кожен звук, тон, динаміку, інтонацію, навчитеся зручно позиціонувати руки і все тіло, освоїте координацію рук і різні прийоми гри і, що найважливіше, запишите програму гри в м’язову пам’ять ваших рук.
6. Практикуйтеся грі на гітарі під час перегляду телевізора або розмови з іншими. Це допоможе вам досягти автоматизму м’язових навичок. Тим не менше, при вивченні акорду або пасажу слід уважно програти його хоча б кілька разів - переконайтеся, що ви отримуєте правильний акорд, граєте чисто, щоб вам не довелося заучувати помилки. З часом дивіться на пальці рідше, але все ж контролюйте, чи правельна їх постановка. З часом ваші досвід і впевненість будуть рости.
7. Дозвольте собі розчаровуватися. Це неминуче і нормально. Акорд, який ви намагаєтеся зіграти чисто протягом останніх декількох днів або навіть тижнів з часом прозвучить чітко і мелодійно. Продовжуйте працювати, поки не досягнете результату.
8. Як і в спортивних тренуваннях, кожне з яких спрямоване на одну частину тіла, присвячуйте свої заняття різним деталям - тон, гладкість, швидкість, точність. Зосередивши на них увагу, ви відточите свої навички та значно підвищите загальний рівень гри на гітарі!
9. Грайте на різних інструментах і різних видах гітар. Якщо є можливість, грайте на басу, на класичній гітарі, на електрогітарі. Ви отримаєте неоціненний досвід і будете знати звучання і особливості різних гітар.
10. Знайдіть друзів, які грають на басу, ударних, клавішних і - грайте, імпровізуйте, тренуйтеся та вчіться грати на гітарі разом!
15.07.2010 |
Рівне-Ракурс №10 від 15.07.2010p. На головну сторінку |