№461 від 12.08.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Завжди доречно
Так вже склалося, що кілька разів на рік практично кожному з нас доводиться вибирати подарунки. І кожного разу це виявляється страшенно важко, адже хочеться і догодити тому, для кого призначений подарунок, і самому не надто витратитись, якщо обраний дарунок не відповідає Вашому бюджету. Тож спробуємо вибрати подарунок разом!
Перш за все, потрібно розуміти, що подарунок ми робимо людям. Тобто, насправді, назва свята - Новий рік, День народження, 8 березня тощо - це лише привід для привітання! Подарунки ж ми вибираємо конкретним людям, основними відмінностями між якими є їх стать, вік, родинні зв’язки з вами і соціальне становище.
Після цього невеликого “відкриття” вибрати дарунок легшає суттєво!
Корисні та приємні подарунки:
Гастрономічні: торт, цукерки, якісний чай, запашна кава, консервації та здобна випічка власного приготування.
Косметичні: крем для гоління (для чоловіка), засоби догляду за тілом та волоссям (для жінки), ароматична піна чи сіль для ванни, торбинка для косметики.
Гардероб: шарф, домашні капці, рукавички, пасок, сонячні окуляри.
Ювелірні: запонки до сорочки, декоративні коралі, кульчики, браслет, брошка.
Господарські: святкова скатертина, лампа-нічник, теплий плед. Завжди потрібний і корисний подарунок - постільна білизна.
Національні (дарують гостям з-за кордону): оберіг, вишиванка чи вишитий рушник, національні напої, альбоми з ілюстраціями та музичні диски.
Приємні дрібнички: фотоальбом, гаманець, записник, авторучка, елементи туристичного спорядження, диванна подушка, килимок.
Чи можна дарувати гроші?
Вважається, що така практичність позбавляє подарунок привабливості. Однак, такі “подарунки” практикуються, переважно за бажанням іменинника. Цей дарунок зручний тим, що не вимагає жодних часових і розумових витрат, а винуватець свята зможе сам вибрати і купити собі презент.
Якщо ж ви боїтеся, що подарунок буде витрачений не так, як того хотілося б, оптимальним рішенням може стати придбання подарункової карти (або подарункового сертифікату) якого-небудь магазину.
Щоб подарунок запам’ятався людині на все життя, його потрібно зробити на замовлення. Наприклад, ви можете замовити портрет або колаж, написати вірші чи випекти торт з фігуркою людини, котру будете вітати.
Речі, які не варто дарувати
Існує певна категорія речей, які не варто дарувати. Наприклад, предмети, які асоціюються з хворобою (градусник), годинник та усілякі гострі предмети (бритва, ножі). Прийнято вважати, що дарувати носові хустинки - до сліз, гвоздики не принесуть щастя у коханні. Також не прийнято дарувати спідню білизну - це привілей лише близьких людей. Найбільшою помилкою чоловіків є прагнення за будь-яку ціну подарувати жінці парфуми, навіть не знаючи її смаків. Не прийнято також дарувати речі, які застоялися у вас вдома, так і не побувавши у використанні. Краще не дарувати домашніх тварин, рибок та пташок, а також кімнатні рослини.
Мистецтво приймати подарунки
Виявляється, не лише вибирати та вручати, але й приймати подарунки треба вміти. Завжди приймайте подарунок з усмішкою та щирою подякою, адже навіть, коли людина не вгадала ваших вподобань, вона намагалася зробити вам приємність.
Подарунки, які стають несподіванкою, роблять життя цікавішим, а адреналін, який виділяється в організмі під час розгортання святкового пакунку, сприяє хорошому самопочуттю. І не важливо, наскільки цінним є ваш подарунок - хай то буде маленький букетик підсніжників, теплий плед чи золота каблучка - головне не матеріальна вартість, а мистецтво створення свята у душі близьких нам людей.
12.08.2010 |
Рівне-Ракурс №10 від 12.08.2010p. На головну сторінку |