№462 від 19.08.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Обговорення
Віднедавна у медичних колах Рівненщини пристрасно обговорюють ймовірне перепрофілювання Рівненського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення у кардіологічний центр.
Тема ця не впала з неба - рішення про звернення до голови РОДА щодо перепрофілювання РОCДРЗН в обласний кардіологічний центр нещодавно прийняли на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я.
Георгій ХИЛЯ, голова обласного об’єднання “Союз-Чорнобиль”:
- Рішення комісії обласної ради стало причиною тривоги не тільки для мене, але й для багатьох тисяч представників поліських районів Рівненщини та сотень ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Ми почули репортаж на цю тему і у багатьох членів нашої організації такий підхід до вирішення питання викликав обурення. Головне, що ця тема вже давно “мусується” у відповідних колах. Ймовірно, комусь дуже ласим видається той шматок землі довкола диспансеру, де розташована садово-паркова зона, у який відновлюють своє здоров’я хворі.
Такі спеціалізовані заклади, як диспансери радіаційного захисту населення є сьогодні у багатьох областях України, навіть у тих, які не постраждали від аварії на ЧАЕС. І у них є потреба. Що вже казати про Рівненщину! У шести радіаційно забруднених поліських районах проживають сотні тисяч потерпілих, серед яких чимало дітей, сотні евакуйованих із тридцятикілометрової зони та понад 5 тисяч ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Саме ця категорія населення потребує постійного нагляду та періодичного лікування у такому спеціалізованому закладі, яким є Рівненський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення. Ми по простому звикли називати його Чорнобильською лікарнею. Сьогодні її збираються забрати. Куди ж тоді подіти зі своїми специфічними проблемами 400 тисяч людей?
Сергій Якович РОДІОНОВ, заступник голови ГО “Інваліди Чорнобиля” м.Рівне:
- Лікарі Чорнобильської лікарні знають специфіку наших хвороб. Не можу збагнути, як така солідна комісія могла проголосувати проти нас. Висловлюючи обурення таким рішенням від імені трьохсот осіб нашої організації, сподіваюся, що Рівненська обласна адміністрація усе ж таки “почує кожного” з нас, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, почує і тих діточок та переселенців із тридцятикілометрової зони, які щоліта потребують лікування саме у цьому закладі.
Думки своїх колег поділяє і ліквідатор аварії на ЧАЕС, інвалід ІІ групи Валерій Олексійович КОВАЛЬЧУК. Він не виключає, що коли питання створення одного лікувального закладу за рахунок закриття іншого без врахування громадської думки буде вирішено на рівні обласної державної адміністрації, люди вийдуть на вулиці, будуть перекривати дороги, залізничні колії…
Можливо, панове, й справді, у таких питаннях не варто гарячкувати, гребуючи думкою тисяч наших краян, адже наше рівненське Полісся “заковтнуло” таку дозу рознесеного вітром радіаційного пилу, що й сьогодні виміри у декого з тих, хто поступає на лікування у Рівненський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення, зашкалюють…
В цілому на обліку в Рівненському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення станом на 1 липня 2010 року перебуває на обліку 408 тисяч осіб. Серед них у першій групі первинного обліку - ліквідатори аварії на ЧАЕС. Їх 4606 осіб. Щороку вони проходять огляд та підліковуються саме у цьому закладі. Щорічно в диспансері лікуються стаціонарно до п’яти тисяч хворих, майже півтори тисячі пацієнтів отримують необхідну медикаментозну підтримку у денному стаціонарі, а поліклініку за цей же період відвідують 120-130 тисяч осіб - за одну зміну фахівці приймають понад двісті пацієнтів з Рівного та районів області. Тим паче, у цьому закладі, лікують як дорослих, так і дітей - для них у стаціонарному відділенні виділено 40 ліжок із загальних 150. Тож за багато років напрацювали необхідний досвід і медики. Для комплексного та якісного обслуговування хворих свого контингенту заклад має відповідні лабораторії, діагностичне відділення, відділення нетрадиційних методів лікування. А що найголовніше для жителів радіаційно забруднених регіонів, лікування у Рівненському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення у порівнянні з іншими лікувальними закладами для них доступне. Адже усі необхідні обстеження, аналізи та, у значній мірі, й лікування здійснюються закладом безкоштовно. На харчування також ніхто не нарікає: звісно, не як у санаторії, але й із пересічною лікарнею не порівняти. Щоб пройти курс лікування у стаціонарі, хворі записуються в чергу заздалегідь.
Яка подальша доля лікарні для чорнобильців?
За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Віталія БОЙКО, вони ще будуть детально розглядати та вивчати це подання. Так, можливо у будівлі диспансеру створять на бюджетній основі або кардіоцентр, або санаторій. Але це ще під питанням, оскільки є багато різних думок з цього приводу. Головне - що у будь-якому випадку диспансер працюватиме, тобто наші громадяни, безперечно, не залишаться без лікування.
19.08.2010 | Дмитро ГУБАНОВ Марта ПІДЛІСНА |
Рівне-Ракурс №10 від 19.08.2010p. На головну сторінку |