Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №463 від 27.08.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Довге обговорення

Жіночу консультацію віддали під заставу

Жіночу консультацію віддали під заставу

КП “Теплотранссервіс” дозволили відкрити кредитну лінію на 20 мільйонів гривень, левова частка з яких піде на оплату спожитого газу. Єдине, що стало причиною суперечки народних обранців у сесійній залі - предмет застави на отримання позики. А це - п’ять будівель у Рівному, серед яких і жіноча консультація на Драгоманова, 9, загальною сумою 40 мільйонів гривень.

До речі, сумніви щодо доцільності саме такої застави виникли ще напередодні сесії, коли питання перебувало на розгляді бюджетної комісії. Члени комісії запропонували у разі можливості переглянути перелік заставних об’єктів, щоб при виникненні непередбачуваних обставин не втратити будівлю.

- Ми заставляємо ці об’єкти не для того, аби їх позбутися, - наголосив міський голова Володимир ХОМКО. - А для того, щоб отримати кредит. Я нещодавно був присутній на колегії міністерства з питань ЖКГ і мав розмову з Міністром ЖКГ паном Хівричем. Він спілкуватиметься з прем’єром Азаровим щодо спрощеної процедури отримання кредитів на погашення заборгованості за газ. Якщо це буде так - добре, будемо готові до будь-якого рішення. Але якщо ви дасте зараз дозвіл, ми почнемо підготовку до цієї процедури. Зрозумійте, сьогодні місто має патову ситуацію, коли ціна на газ для теплопостачальних підприємств піднялася, а ми не можемо продати свої послуги за новими цінами, оскільки їх досі не затвердила НКРЕ. Таким чином, якщо зараз почнемо подавати гарячу воду за старою ціною на газ, ми просто фінансово знищимо теплопостачальні підприємства. Щоденні збитки становитимуть 300 тисяч гривень. Запевняю, що гаряча вода з’явиться у той самий день, коли затвердять нові тарифи у Києві.

На незадоволення депутатів, одна частина яких пропонувала розбити суму кредиту, інша - змінити предмет застави, депутат Рівнеради Сергій ПАЛАДІЙЧУК зазначив, що якщо вони зараз це зроблять, знадобиться ще мінімум півтора місяці для того, аби провести нову експертизу і винести питання на повторний розгляд сесії. А оскільки опалювальний сезон не за горами, варто голосувати за запропоноване.

- Ми перебрали усе майно, яке можемо дати під заставу, але особливого вибору не мали, - наголошував міський голова.

- Чому саме жіноча консультація? - не заспокоювалися депутати. - А якщо не повернуть кредит? Що буде з будівлею?

- Застава подається не на суму кредиту, а на його подвійну суму, - знову пояснював Хомко. - На 40 мільйонів гривень надбати майна у Рівному нереально, немає що заставляти. Наперед скажу, що як би не склалися обставини, ми все одно цю жіночу консультацію продамо на аукціоні. Як будівля - вона не потрібна. Однак розуміємо, що продаж через аукціон принесе набагато більше грошей.

А голова фракції “Наша Україна” Сергій ВАСИЛЬЧУК у Рівнераді нагадав при-сутнім про статтю в Конституції, де чітко прописано, що забирати за борги заклади медицини не можна.

Міський голова запевняв, що при поверненні кредиту саме цей об’єкт гаситимуть першим, але депутати не заспокоювалися. Тоді народним обранцям нагадали, що єдиний банк, який пішов назустріч місту - державний Ощадбанк, представники якого 10 днів пили кров міської влади, підшуковуючи заставу, яка їм, як банківський структурі, не потрібна. Як зрештою і сам кредит.

Тим не менше, один лише Озімковський (директор місцевого Ощадбанку) погодився відкрити кредитну лінію, жодний комерційний банк на пропозицію не пристав.

Ситуація розпалилася до того, що перед депутатами постав простий і очевидний вибір: або застава поліклініки, або мешканці без тепла на всю зиму. Тож зрештою, взявши на себе відповідальність за долю об’єктів без гарантії непередбачуваних обставин, депутати дали добро “Теплотранссервісу” на відкриття кредитної лінії. Міському голові доручили під час погашення кредиту, першою “закрити” будівлю на вулиці Драгоманова.

27.08.2010Любов РОМАНЮКРівне-Ракурс №10 від 27.08.2010p. 
На головну сторінку