№466 від 16.09.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#З перших уст
Згідно з Законом України, вибори до місцевих рад відбудуться 31 жовтня 2010 року. На вулицях нашого міста почали з’являтися перші ознаки наближення старту передвиборчих перегонів. Маловідомі політичні сили за допомогою різних візуальних образів намагаються заявити про себе. Однак головні “гравці” перегонів поки що публічно про себе не заявляють. Про підготовку до старту виборів ми вирішили поспілкуватися з представницею однієї з “основних гравців” виборів, головою Народної партії Рівного Світланою БОГАТИРЧУК-КРИВКО.
- Так сталося, що за останніх п’ять років наша партія, як і вся країна, весь час перебуває у певному передвиборчому “тонусі”. Нагадаю, що 2006 року відбулися вибори до Верховної Ради України, 2007-го - дострокові вибори до парламенту, 2008-го - дострокові вибори міського голови Рівного, де наша партія брала активну участь. У 2009 році відбулися президентські вибори. Однак кампанія 2010 року буде відрізнятися від інших, адже є надія, що рівняни зрозуміли - нас чекають вибори до місцевих рад, а отже й обиратимуть депутатами людей, котрі стали достатньо відомими не лише завдяки телебаченню чи агітації. У місцевій владі потрібні особистості, які вже встигли прислужитися громаді. На моє переконання, дуже добре, що Верховна Рада ухвалила рішення й змінила систему виборів. Звичайно, вона ще не досконала. Нагадаю, що Народна партія завжди була прихильником того, щоб вибори до місцевих рад відбувалися за мажоритарною системою. Партійних справ у міській раді майже немає. Більшість рішень, котрі приймаються радою, стосуються господарських питань, вирішення яких повинні здійснювати люди, котрі знаються на цих питаннях, і звісно ж, апріорі працюватимуть на користь громади. Але навіть те, що п’ятдесят відсотків депутатського складу, згідно з ухваленим законом, будуть обрані саме за мажоритарною системою є позитивним поступом до розвитку демократії в нашій країні.
Рівненська міська партійна організація Народної партії досить активно готується до виборів. Зокрема вже є чітке розуміння, що в нас буде список, який я, як керівник партійної організації, буду очолювати. Разом з цим хотіла б наголосити, що всі, хто будуть йти за партійним списком балотуватимуться й за мажоритарними округами. На ці округи ми покладаємо досить велику надію, адже переважна більшість кандидатів, котрі представлятимуть Народну партію - це досить відомі люди в Рівному, люди котрі вже брали участь у виборах за мажоритарною системою, а отже чітко усвідомлюють відповідальність перед громадянами, які їх оберуть. Разом із цим хочу відмітити, що наразі до нашої політичної сили досить інтенсивно долучаються рівняни. Нам навіть не потрібно проводити піар-кампанії на кшталт “Приєднуйся…”, “Підтримай…”. Народну партію й без популістських гасел досить активно підтримують рівняни. Незважаючи на таку активну підтримку, наша партія в мажоритарних округах намагатиметься висувати кандидатів, котрі всі ці п’ять років були разом із нами, котрі переживали спільні злети й падіння, до яких склався високий рівень довіри. Звичайно, будуть округи, де ми підтримуватимемо й безпартійних, адже виконком партії ні перед ким вимог щодо членства в Народній партії не ставить. Однак, навіть в такому випадку, висуванці повинні бути достатньо авторитетними людьми в окрузі.
- У суспільстві жваво обговорюють різні рейтинги політичних сил. Як Ви ставитеся до них?
- Ми не вперше беремо участь у виборах, а тому чудово розуміємо, що оприлюднення різних рейтингів на початковому етапі є засобом піар-технологій. Водночас жоден рейтинг не може сказати, скільки відсотків виборців прийде на вибори, яка категорія громадян буде найактивнішою під час голосування. А це є одним із основних чинників, котрі можуть вплинути на результати виборів. І тому всім цим рейтингам я особливого значення не надаю. Головне те, щоб рівняни прийшли на вибори і обрали депутатами тих, хто справді представлять інтереси громади. На жаль, сьогодні, приймаючи громадян, мені часто доводиться чути, що вони не можуть отримати поміркованого рішення від тієї чи іншої сільської ради. На моє зауваження щодо того, що ви ж самі їх обирали, вони пояснюють, що мовляв “я за нього не голосував”. Тож для мене важливо, щоб у Рівнераду пройшли ті депутати, про яких би рівняни так не говорили.
- Сьогодні Ваша робота більше стосується області, аніж міста. Чому ж тоді Ви плануєте, якщо я правильно зрозумів, балотуватися саме до міськради?
- Як би це банально не звучало, але я насправді люблю Рівне. Звичайно, я не боюся жодних труднощів пов’язаних із виборами чи то до міської, чи до обласної ради, однак відчуваю, що хочу, як депутат, працювати саме для громади міста.
А щодо виборів до обласної ради, то на моє глибоке переконання досить несправедливим є те, що місто Рівне буде представлене у ній всього двома депутатами. Нагадаю, що свого часу я була депутатом обласної ради і знаю, наскільки важко лобіювати інтереси міста перед колегами-депутатами облради. Адже кожен із них “відмахувався”, мовляв, ви самі справитеся зі своїми проблемами. Вам не потрібні кошти на будівництво школи, стадіону, все це ваші проблеми... І ті депутати від Рівного, які були завжди в меншості в облраді, не могли вибити для міста Рівного пристойне фінансування. І зараз знову така ж ситуація.
16.09.2010 | Спілкувався Олександр ГОНЧАРУК |
Рівне-Ракурс №10 від 16.09.2010p. На головну сторінку |