№467 від 23.09.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#На замітку
Ми червоніємо від гніву, відчуваємо зелену тугу або дивимося на світ крізь рожеві окуляри. Кожен колір випромінює свою енергію і безпосередньо впливає на наш розумовий, душевний і фізичний стан. Не випадково кольоротерапія належить до найбільш популярних напрямів альтернативної медицини.
Має розігріваючу, оживляючу дію. Зміцнює серце і систему кровообігу. Активізує роботу печінки і підтримує утворення червоних кров’яних тілець.
Помаранчевий колір
Пробуджує радість до життя і веселість. Допомагає при депресіях, апатії і втраті апетиту. Цей колір позитивно впливає на залози і легені.
Жовтий колір
Покращує настрій і якнайкраще впливає на нервову систему і внутрішні органи. Заспокоює селезінку, активізує лімфосистему, допомагає при проблемах з печінкою.
Зелений колір
Надає сильний антистресовий ефект, оскільки заспокоює нерви, усуває стани крайньої втоми. Він відновлює рівновагу між печінкою і селезінкою, регенерує м’язи і сполучну тканину.
Синій колір
Зменшує запалення і допомагає при порушеннях сну, а також при головних болях. Синій колір остуджує. Тому корисний при опіках і підвищеній температурі.
Фіолетові тони
Сприяють кращій концентрації уваги, помітно знімають психічну напругу. Стимулюють діяльність селезінки, розслаблюють, знімають біль, підтримують лімфосистему.
Самостійне лікування:
• Замість спеціальних професійних приладів застосовують лампу з кольоровими фільтрами або з шматочками кольорового (вітражного) скла. Такі лампи використовують для сценічного освітлення, і придбати їх можна в магазині театрального реквізиту.
• Накладають на шкіру спеціальну кольорову плівку і направляють на неї промінь від кишенькового ліхтаря.
• Використовують кольорову добавку для ванни. Наша шкіра сприйматиме через воду найдрібніші коливання кожного кольору.
• Так само діє і кольоровий одяг.
Фен-шуй
У різних куточках земної кулі впродовж сторіч у людей складалися асоціації з тим або іншим кольором. Римляни співвідносили чорний колір з сумом, білий - з чистотою. А у Китаї та Японії білий колір - символ скорботи, у населення Південної Африки - це червоний, в Бірмі печаль асоціюється з жовтим, в Ірані - з синім.
За методикою фен-шуй правильно підібраний колір є помічником людині у зміні його долі і багатьох сторін життя на краще.
Червоний - дуже потужне джерело енергії, колір активного захисту життєвої сили (візьміть із собою на неприємну розмову червоний предмет і це вам допоможе). Однак це не означає, що все слід розфарбувати в червоний. Колір несе сильний енергетичний заряд, і всі вечірки та сімейні посиденьки в кімнаті, де переважає червоний колір, будуть закінчуватися суперечками і сварками.
Жовтий вважається вигідним для інтер’єру квартири, навчальних та робочих приміщень, допомагає створювати атмосферу інтелектуальної праці.
Білий надає відчуття простору, але якщо його багато - він негативно діє на людину.
Зелений колір є універсальним, його різні відтінки впливають на людину по-різному.
Чорний колір викликає відчуття стабільності, але зловживати ним не можна: може виникнути ефект замкненості.
Блакитний заспокоює, стимулює натхнення на творчість, надає віру.
Синій сприяє зменшенню апетиту (для цього використовуйте сині тарілки). А коли ви пригнічені або шукайте відповідь, треба побувати в приміщенні, де в інтер’єрі переважають сині тони.
Фіолетовий колір заспокоює, втішає, сприяє розвитку інтуїції, стимулює інтелектуальну діяльність, підсилює енергію.
Світло у приміщенні здатне активізувати рух енергії, як всередині будинку, так і навколо нього. Тому:
• приміщення для активної діяльності повинно бути освітлене яскравіше, ніж кімната, в якій ви відпочиваєте;
• світло не має дратувати зір;
• у квартирах використовуйте вимикачі, які регулюють яскравість світла (можна встановити тип освітлення, який необхідний).
23.09.2010 |
Рівне-Ракурс №10 від 23.09.2010p. На головну сторінку |