Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №469 від 07.10.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На вибори

Громадська угода замість передвиборчої програми

Громадська угода замість передвиборчої програми

Кандидати в депутати Рівнеради від партії “Наша Україна” виступають за рівненський патріотизм та громадський контроль депутатів

У перший день жовтня Рівненська міська організація політичної партії “Наша Україна” організувала круглий стіл, під час якого обговорила та уклала Громадську угоду між кандидатами у депутати та представниками громади Рівного.

Кандидати-“нашоукраїнці” думають про Велике Рівне (розширення меж міста дасть неабиякий соціально-економічний поштовх у розвитку) та сповідують Рівненський патріотизм - покласти край політичним чварам і конструктивно працювати на благо міста. Також розвиватимуть стосунки влади і громади на засадах партнерства та громадського контролю депутатів.

“Ми не боїмося людей. Навпаки налагоджуватимемо діалог між владою та виборцями. У кожному окрузі кожен наш депутат нестиме персональну відповідальність перед своїми виборцями - це він засвідчив, поставивши підпис під Громадською угодою”, - твердить депутат Рівнеради, голова Рівненської міської організації партії “Наша Україна” Сергій ВАСИЛЬЧУК.

Алла БІДЮК

Громадська угода (зі скороченням)

Угода замість програми

В останні кілька років поняття передвиборчої програми перетворилося на формальність. Ніхто до неї не ставиться серйозно. Це, свого роду, “апендикс” у передвиборчому процесі, який нікому не потрібен. Саме тому туди, як правило, включають невеликі обіцянки, на кшталт “вкрутити лампочку у під’їзді”, “залатати дірку в асфальті” або інші дрібниці. У результаті й цього ніхто потім не робить.

Однак не в цьому полягає завдання депутата. Обов’язок міської ради, насамперед, розробляти стратегію розвитку міста, створювати і керувати міськими структурами таким чином, щоб двірниками вчасно прибиралися вулиці, вивозилося сміття, ремонтувалися дороги. Одним словом, щоб служби, від яких залежить комфорт нашого життя, працювали як добре налагоджений механізм.

Тому ми пропонуємо відійти від прийнятої негативної практики програм-відписок. Натомість укласти угоду між громадою, її представниками та кандидатами в депутати. Мета угоди: визначити цілі, права, а головне обов’язки, які беруть на себе перед громадою майбутні депутати, та механізми складання повноважень депутатом у разі невиконання умов угоди.

Влада і громада - партнери

Рівному не вистачає постійного системного діалогу між владою і громадським сектором (громадськими організаціями, фондами, благодійними ініціативами, об’єднаннями громадян та ін.). Взаємодія з бізнес-середовищем часто носить спотворений споживацький характер і зводиться до банального вимагання грошей.

У виробленні і здійсненні стратегії розвитку Рівного важливим є залучення і використання ідей та досвіду напрацьованих у громадському секторі. Ініціативи мають підкріплюватися фінансовим ресурсом бізнесу. Це система взаємодії влади і підприємництва на засадах рівності, які передбачають створення умов для повноцінного розвитку соціальної відповідальності бізнесу без тиску зі сторони влади. І ми налагодимо ці процеси.

Велике Рівне

Розширення меж Рівного стане реальним стратегічним проривом, який на десятиліття забезпечить місту можливість динамічного поступального розвитку, зробить Рівне ще привабливішим містом для життя, роботи, навчання і відпочинку.

Що це нам дасть? Насамперед, ми отримаємо можливість зробити нормальні об’їзні дороги. Також це дозволить облаштувати нові сучасні промислові зони за всіма світовими стандартами, що відкриє широку дорогу іноземним та внутрішнім інвестиціям, створивши тисячі нових робочих місць. Зможемо створити нові екологічні та відпочинкові зони, парки, сквери.

Рівненський патріотизм

Дуже часто на шляху до вирішення тих чи інших буденних проблем міста стають політичні чвари та амбіції. Ми переконані: в міській раді не повинно бути місця політичному розбрату. У міськраді не місце політичним амбіціям, а місце конструктивній співпраці на благо рідного міста. У міській раді не повинно бути партійного патріотизму. Ми переконані: там місце тільки патріотизму рівненському.

Громада - найвищий контролюючий орган

Зазвичай депутат після обрання забуває про свого виборця, а виборці, як не дивно, про свого депутата. Ми ж вважаємо, що стосунки між депутатом і виборцем мають бути партнерськими. Вони разом повинні виробляти ідеї і вибудовувати плани щодо впорядкування двору, ремонту вулиці, розбудови міста.

Кожен із нас, коли стане депутатом, зобов’язується щомісяця проводити особисті зус-трічі з виборцями, які його обрали, аби інформувати своїх виборців про рішення, які приймає міська рада, звітуватися про те, за які рішення голосував депутат, обговорювати з громадою ті проекти та ідеї, які виноситимуться на розгляд міських обранців найближчим часом.

Якщо більшість виборців, які обрали кожного з нас, будуть незадоволені нашою роботою і вимагатимуть відставки, зобов’язуємося виконати їхню волю. Громада ж зобов’язується бути активним помічником і партнером депутатів і не бути байдужими до процесів у житті міста Рівне. Ефективний результат можливий лише при спільній злагодженій роботі.

Разом з Вами ми зробимо Рівне кращим!

07.10.2010



Рівне-Ракурс №10 від 07.10.2010p. 
На головну сторінку