№470 від 14.10.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Як нас дурять
Сьогодні багато хто з власного досвіду знає про шахрайства з кредитними картками. Число таких злочинів щоразу збільшується, оскільки у руках аферистів широкий вибір прийомів для обману як власників карток, так і банків.
Спеціальний пристрій
на банкоматі
Найчастіше шахраї використовують пристрої, які при встановленні на банкомат дозволяють отримати дані про картку. Наприклад, спеціальна насадка, яка одягається на справжню клавіатуру і ззовні повторює оригінальні кнопки. Підроблена клавіатура запам’ятовує всі натиснуті клавіші, у тому числі і пін-код. Свого часу шахраї встановлювали в отвори для кредиток спеціальні пристрої, які запам’ятовували дані вставленої у банкомат картки.
Є й пластикові конверти, розміром трохи більші кредитної картки - їх закладають у щілину банкомату. Власник картки намагається зняти гроші, але банкомат не може зчитати дані з магнітної смуги. Через конструкцію конверта назад витягнути картку пам’яті неможливо. Людина вирішує, що картка залишилася у банкоматі і йде зв’язуватися зі своїм банком. За допомогою нехитрих підручних засобів шахрай спокійно її дістає разом із конвертом. Залишається тільки ввести заздалегідь підглянутий пін-код і зняти гроші з рахунку.
Власний банкомат
Траплялися випадки, коли шахраї встановлювали у багатолюдному місці власний банкомат. Він, щоправда, зазвичай не працює і грошей не видає, але при цьому дуже успішно зчитує з картки всі необхідні дані.
Як застерегтися?
1. Не викидайте чек банкомата у смітник. Іноді вистачає номеру кредитної картки для здійснення купівлі від вашого імені.
2. Якщо поряд стоїть незнайома людина, намагайтеся прикрити клавіатуру при введенні пін-коду.
3. Якщо з будь-яких причин банкомат здається вам підозрілим, не слід їм користуватися, пошукайте інший.
4. Не знімайте гроші, якщо поряд знаходяться підозрілі особи.
14.10.2010 | Дмитро ГУБАНОВ |
Рівне-Ракурс №10 від 14.10.2010p. На головну сторінку |