№480 від 24.12.2010p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Урожай 2011?
“Що посієш, те й пожнеш”, - говорить народне прислів’я. Тож аби поїсти - треба щось виростити. Гіркий досвід минулих років показав, що посівна кампанія із ріпаком, вкотре розчарувала наших аграріїв, тому посівні площі під цю культуру зменшуватимуть. Натомість збільшуватимуть площі під пшеницю, до цього фермерів стимулював прогноз зниження світового врожаю пшениці в майбутньому році і, відповідно, зростання цін на неї. Тож їсти хліб у 2011 році стане ще модніше.
Тож чому з кожним роком ми чуємо від влади, що зерна зібрано багато й усім вистачить?! На жаль, людям від того не легше - ціни на хліб у будь-якому випадку ростуть, немов на дріжджах. Та й не завжди хліб, який ми купуємо, є належної якості. Кого не запитаєш, ніхто нічого не знає, пекарі звинувачують виробників борошна, ті, у свою чергу, кивають на аграріїв, ну а останнім не лишається нічого, як звернути все на погані погодні умови.
Начальник головного управління агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації Олександр СЛОБОДЯНЮК зазначає: “Період дощів цього року якраз припав на червень, коли почався збір урожаю. Рівень білка та показник клейковини у зерні зменшились через підвищену вологість. Виробники називають цей процес вимиванням. А саме білок і клейковина й визначають якість зерна. Після періоду дощів настала посуха, у деяких регіонах зерно не встигло сформуватися, не набрало потрібної ваги. А, значить, воно не підходить для випікання хліба. Це вже фуражне зерно”. Тож, збіжжя багато, але не все воно гідної якості.
І якби наша влада не розпиналася на всі боки, буцімто врожай у нас чи не найкращий за попередні роки, хай там що ми зібрали: чи цукор, чи пшеницю, чи гречку - все-таки воно дорожчатиме і на всіх його ще жодного року не вистачило.
24.12.2010 | Алла БІДЮК |
Рівне-Ракурс №10 від 24.12.2010p. На головну сторінку |