Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №482 від 05.01.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Підсумки

Роздуми про минулий рік

На початку кожного року прийнято підсумовувати минулий. Акценти у кожного свої, тому, читаючи цей матеріал, прохання сприймати його як авторський погляд на Рівненщину в 2010 році.

Політика: Минулий рік відзначився аж двома виборчими кампаніями: другим туром президентських та місцевими виборами. На перших - мешканці області більшість голосів віддали Юлії Тимошенко, а на других - більшість в облраду за партійними списками набрала “Батьківщина” тієї ж Юлії. Однак, завдяки депутатам-мажоритарникам, контроль за облрадою отримала Партія Регіонів і спокійно змогла провести кандидатуру Юрія Кічатого на посаду голови обласної ради. Якщо торік з обома гілками обласної влади все було зрозуміло - колишня опозиція на чолі з Василем Берташем стала на Рівненщині партією влади, то із ситуацією в обласному центрі все набагато складніше.

Вибори міського голови Рівного пройшли при абсолютній перевазі діючого мера Володимира Хомка. На відміну від сусідніх обласних центрів, зокрема Луцька, де точилася жорстка боротьба за мерське крісло, в Рівному серйозної конкуренції в пана Хомка на виборах не було. Інша ситуація склалася в міській раді. Крім традиційних БЮТ (“Батьківщина”), Нашої України, Народної партії та Партії Регіонів з’явилися нові гравці. Насамперед, це Фронт змін, Всеукраїнський патріотичний союз, Удар та Свобода. По одному “багнету” в раді отримали Сильна Україна та Єдиний Центр. Тобто нинішня міська рада стала набагато строкатішою, ніж її попередниця. Це одразу відзначилося. Призначення секретаря ради перетворилося з рутинної процедури в шоу “гідне” нашої “бойової” Верховної Ради. Щоправда, без травм обранців, але з розбитими меблями. Все ж з мінімальною перевагою, посаду секретаря ради зайняв пан Андрій Грещук. На думку автора, для обласного центру - це великий плюс, бо пан Грещук чудово знає цю роботу і користується повагою серед депутатів та громадськості як людина чесна і патріот Рівного.

Розподіл комісій проходив у міській раді досить довго, хоча і без публічних скандалів. За словами депутата міськради від “Батьківщини” Юрія Запорожця, ця найбільша фракція не зовсім задоволена розподілом комісій, бо за пропорційним принципом мала б отримати більше посад керівників комісій.

На думку керівника фракції Фронту змін Тараса Максименка, в цілому в міській раді сформувалася конструктивна більшість, і тому в подальшому рада працюватиме спокійно та ефективно, тим більше, що міська рада - це не політичний орган. Депутати, насамперед, повинні дбати про добробут виборців та вирішувати господарчі питання міста...

Ми ввійшли в новий рік лише з прийнятим обласним бюджетом. При цьому, навіть поверховий аналіз Державного бюджету, прийнятого парламентом, наводить на доволі мінорні думки. Не виключено, що фінансова ситуація в бюджетній сфері в нинішньому році буде гірша, ніж торік та позаторік. Враховуючи той факт, що Рівненщина є дотаційним регіоном, важко уявити, що в 2011 році місцеві бюджети будуть ломитися від коштів. Це у свою чергу змусить місцеву владу шукати шляхи економії коштів. Які - покаже час. Поки що відомо про плани об’єднати в обласному центрі кілька закладів культури в одне підприємство. Подібна структура суттєво знизила б витрати міського бюджету на утримання наших “вогнищ культури”.

05.01.2011Володимир КОНЄВ



Рівне-Ракурс №10 від 05.01.2011p. 
На головну сторінку