№482 від 05.01.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Підсумки
На початку кожного року прийнято підсумовувати минулий. Акценти у кожного свої, тому, читаючи цей матеріал, прохання сприймати його як авторський погляд на Рівненщину в 2010 році.
Вибори міського голови Рівного пройшли при абсолютній перевазі діючого мера Володимира Хомка. На відміну від сусідніх обласних центрів, зокрема Луцька, де точилася жорстка боротьба за мерське крісло, в Рівному серйозної конкуренції в пана Хомка на виборах не було. Інша ситуація склалася в міській раді. Крім традиційних БЮТ (“Батьківщина”), Нашої України, Народної партії та Партії Регіонів з’явилися нові гравці. Насамперед, це Фронт змін, Всеукраїнський патріотичний союз, Удар та Свобода. По одному “багнету” в раді отримали Сильна Україна та Єдиний Центр. Тобто нинішня міська рада стала набагато строкатішою, ніж її попередниця. Це одразу відзначилося. Призначення секретаря ради перетворилося з рутинної процедури в шоу “гідне” нашої “бойової” Верховної Ради. Щоправда, без травм обранців, але з розбитими меблями. Все ж з мінімальною перевагою, посаду секретаря ради зайняв пан Андрій Грещук. На думку автора, для обласного центру - це великий плюс, бо пан Грещук чудово знає цю роботу і користується повагою серед депутатів та громадськості як людина чесна і патріот Рівного.
Розподіл комісій проходив у міській раді досить довго, хоча і без публічних скандалів. За словами депутата міськради від “Батьківщини” Юрія Запорожця, ця найбільша фракція не зовсім задоволена розподілом комісій, бо за пропорційним принципом мала б отримати більше посад керівників комісій.
На думку керівника фракції Фронту змін Тараса Максименка, в цілому в міській раді сформувалася конструктивна більшість, і тому в подальшому рада працюватиме спокійно та ефективно, тим більше, що міська рада - це не політичний орган. Депутати, насамперед, повинні дбати про добробут виборців та вирішувати господарчі питання міста...
Ми ввійшли в новий рік лише з прийнятим обласним бюджетом. При цьому, навіть поверховий аналіз Державного бюджету, прийнятого парламентом, наводить на доволі мінорні думки. Не виключено, що фінансова ситуація в бюджетній сфері в нинішньому році буде гірша, ніж торік та позаторік. Враховуючи той факт, що Рівненщина є дотаційним регіоном, важко уявити, що в 2011 році місцеві бюджети будуть ломитися від коштів. Це у свою чергу змусить місцеву владу шукати шляхи економії коштів. Які - покаже час. Поки що відомо про плани об’єднати в обласному центрі кілька закладів культури в одне підприємство. Подібна структура суттєво знизила б витрати міського бюджету на утримання наших “вогнищ культури”.
05.01.2011 | Володимир КОНЄВ |
Рівне-Ракурс №10 від 05.01.2011p. На головну сторінку |