№483 від 13.01.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Нове підвищення
13 січня на свято Старого Нового року українців чекає чергове потрясіння: Національна комісія з регулювання енергетики (НКРЕ) оприлюднить нові тарифи на електроенергію для населення, які регулятор має намір привести “до економічно обґрунтованого рівня”.
Проте є офіційні заяви та виступи перед ЗМІ членів НКРЕ, що з 1 квітня вартість кіловат-години зросте вдвічі (з 24,36 коп./кВт до 48,72 коп.), а з 1 серпня - ще на 39 відсотків (до 67,72 коп.). Аби намалювати собі картину подальшої халепи, яка на нас чекає, наведемо приклад: якщо зараз сім’я з трьох осіб, що споживає на місяць 200 кіловат, платить за них 48 гривень, то з 1 квітня ціни можуть вирости до 96 гривень, а з 1 серпня - до 133 гривень.
Плюс до раніше підвищених на 35 відсотків цін на комуналку - це затягне енергетичний зашморг на шиї простого українця, почнеться шквал неплатежів і відключення будинків, насамперед приватних, від електроенергії.
Далекий 2000 рік згадав голова Рівненської обласної ради Юрій Кічатий, коли було продане Рівненське обленерго, яке згодом зайняла приватна компанія. “На моїй пам’яті та ситуація, коли було постійне відключення електроенергії, перебої у її постачанні. Тоді ми придумали наступний ультиматум таких міжусобиць: платіть нам оренду за землю, де стоять ваші опори, а тоді встановлюйте правила. На той час все затихло - не було проблем із постачанням електроенергії та не вимикали світло”.
Перший заступник голови Рівненської обласної ради Михайло Кривко запевняє, що підвищення цін на електроенергію на 300 відсотків смертиподібно для економіки України, це неминуча загибель для промислових підприємств області, не витримають цього й прості громадяни. “Якщо підвищення цін на електроенергію відбудеться - отримають акти за оренду землі, іншого виходу немає”, - в один голос твердять посадовці.
Дивним є те, що обґрунтованого пояснення з чим пов’язане таке раптове підвищення цін на електроенергію ніхто не дає. Адже жодних революційних відкриттів у переданні електроенергії ніхто не зробив, до того ж Україна забезпечена цим видом енергії “по саму зав’язку”, ще плюс до того, наша добродушна країна заключає договори із сусідніми державами про поставку їм нашої ж дешевої електроенергії. Що ж залишається нам із шістьма електростанціями? Як завжди... “дуля з маком”, яка не засвітить і не обігріє.
13.01.2011 | Алла БІДЮК |
Рівне-Ракурс №10 від 13.01.2011p. На головну сторінку |