№231 від 16.03.2006p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#З перших уст
В’ячеслав МАЛАШИНСЬКИЙ – успішний бізнесмен, щедрий меценат, надзвичайно скромна і розважлива людина, цікавий співрозмовник, ерудований у багатьох питаннях, що не мають прямого відношення до його бізнесу, але які він готовий фахово вирішувати. Після закінчення середньої школи №15 навчався в Українському інституті інженерів водного господарства, служив у прикордонних військах, працював у Рівненському УМВС. З 1994 року плідно займається підприємницькою діяльністю.
Сьогодні В’ячеслав очолює список кандидатів у депутати Рівненської міської ради від Блоку Юлії Тимошенко. Безумовна перемога бютівців на виборах до Рівнеради - це і прихід у міську владу представника ще одного покоління Малашинських. Чимало рівнян середнього і старшого віку до цього часу з вдячністю згадують його батька - першого заступника голови Рівненського міськвиконкому Віталія Малашинського, якого в області більше знають як голову асоціації “Рівнеагробуд”.
Тож після такого короткого знайомства запрошуємо читачів до розмови з першим номером бютівського списку до Рівнеради.
- В’ячеславе Віталійовичу, чим, на Вашу думку, характерне місцеве самоврядування стосовно міста?
- Головною засадою міського самоврядування вважаю безпосередній вплив громадян на стан справ у місті через прямі вибори ради та міського голови. Дуже важливим чинником є те, що громадянам - платникам податків - не байдуже, як витрачаються їхні гроші. Що стосується депутатів Рівнеради, яких ми вперше обираємо на цих виборах за партійними списками, то нас усіх, незалежно від партійності, об’єднає відповідальність за вирішення всіх економічних і соціальних питань, які визначають гідний рівень життя рівнян.
На жаль, вітчизняне самоврядування ще не відповідає європейським стандартам, особливо критичне становище в плані наповнення і використання бюджетних коштів. В Європі міська влада намагається менше виконувати так званих владних повноважень, а більше займається чистою господаркою. Змінюється навіть фінансова політика європейських міст. Відень, наприклад, половину свого бюджету формує за рахунок надання послуг, а другу - податками. Європейське самоврядування нині розвивається за принципом: менше влади - більше послуг!
- Якими ви бачите пріоритетні шляхи суттєвого збільшення доходів міського бюджету на прикладі Рівного?
- Перш за все, за рахунок створення нових робочих місць, збільшення середнього розміру заробітної плати, формування сприятливих умов для розвитку ділової активності рівнян. Блок Юлії Тимошенко йде на вибори до Рівнеради з чіткою програмою максимального використання власних ресурсів. В основному є два такі ресурси: перший - прибутковий податок із громадян, другий - продаж і оренда землі та майна, що належить територіальній громаді.
Що стосується першого, то маємо створити такі економічні умови, щоб підприємець офіційно платив зарплату своїм робітникам у повному обсязі, а не комбіновано. В цьому зацікавлені як працівники - адже пенсію “в конверті” не отримаєш, так і місцевий бюджет - зі зростанням зарплати громадян збільшується обсяг прибуткового податку з них (мається на увазі відоме всім 13-відсоткове нарахування на зарплату кожного зайнятого).
Ми сподіваємося досягти порозуміння з усіма фракціями нового складу Рівнеради з метою формування інвестиційно привабливого іміджу нашого міста, створення рівних і прозорих умов для всіх підприємницьких структур, підтримки розгортання будь-якої суспільно корисної підприємницької діяльності. Це, насамперед, контроль за дотриманням технічних умов проектів, втілення яких потребує місто, співпраця ділових людей на основі взаєморозуміння і поваги з усіма органами державної влади, повне дотримання вимог чинного законодавства державними структурами, що мають справу з малим і середнім бізнесом.
Ще одне питання, на яке хотів би звернути увагу виборців: фракція депутатів-бютівців всіляко сприятиме вирішенню в інтересах міста долі підприємств-банкрутів, а саме - молокозаводу, ВАТ “Рівненський завод тракторних агрегатів”, льонокомбінату та ВАТ “Рівненський радіотехнічний завод”.
- Суттєвим гальмом розвитку підприємництва і, відповідно, наповнення міського бюджету є проблема землі…
- У нашої команди є серйозні напрацювання з вирішення цієї болючої проблеми. Ми відстоюємо відкритий і чесний розподіл рівненської землі на конкурсних засадах, запровадження електронного обліку всіх земель міста та контролю платежів за їх використанням. Фракція Блоку Юлії Тимошенко вимагатиме виділення земельних ділянок під будівництво на території міста тільки через проведення публічних аукціонів, що стануть потужним джерелом збільшення надходжень у міський бюджет. Ми залучимо всі можливі земельні площі навколо Рівного для надання їх громадянам під приватне житлове будівництво. Вони отримають землю, наголошую, від міста, а не через посередника.
Наша фракція готова винести на сесійне обговорення після 26 березня питання про надання на конкурсній основі землі підприємцям, які торгують на ринках. З цією метою пропонуємо створити на ринках комунальні підприємства, які займатимуться управлінням територією ринків та проведенням конкурсів з надання торгових місць.
Ми також зробимо ретельний аналіз доходів від оренди комунальної власності. В місті є підприємства, які продовжують сплачувати орендну плату за тарифами, що не відповідають ринковим ставкам. За останні роки вартість оренди офісних і виробничих приміщень суттєво зросла. Наприклад, у центрі міста вона складає від 10-15 доларів за квадратний метр орендованої площі, а фактично оплачується деякими фірмами за значно нижчими розцінками, що, завдаючи збитків міській скарбниці, гальмує вирішення соціальних питань.
- До речі, команда бютівців уже визначилася із соціальними пріоритетами своєї діяльності в новому складі Рівнеради?
- Насамперед, ми розглянемо питання, яке не змогли розв’язати депутати двох останніх каденцій Рівнеради, - впорядкування руху людей та торгівлі на речовому ринку з вулиці Замкової, ініціюємо затвердження програми будівництва соціального житла для малозабезпечених громадян і працівників бюджетних установ, винесемо на розгляд депутатів наші пропозиції щодо сприяння реконструкції відомчих гуртожитків під малосімейне житло з подальшою приватизацією помешкань, вимагатимемо збереження пільгового проїзду для учнів та студентів.
Ми йдемо у владу не за владою, а щоб бути корисними громаді.
16.03.2006 | Олесь ДУБОВИК |
Рівне-Ракурс №10 від 16.03.2006p. На головну сторінку |