Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №484 від 20.01.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Скандал

“Водник” ігнорує державу?

“Водник” ігнорує державу?

Днями на адресу редакції надійшов лист від Рахункової палати України, яка вкрай незадоволена роботою одного з найкращих ВНЗ нашої держави - Національного університету водного господарства та природокористування. Колегія Рахункової палати знайшла у діяльності закладу десятки порушень, навела приклади нецільового використання коштів та навіть ігнорування законів України. І назвала проблеми цього вищого навчального закладу дзеркалом невирішених державних проблем.

“Університет є технічним вищим навчальним закладом водогосподарського профілю, що має готувати фахівців за такими основними напрямами, як гідротехнічне будівництво, меліорація, водогосподарська екологія, водні біоресурси та гірництво, - йдеться у зверненні прес-служби Рахункової палати. - Проте 40 відсотків державного замовлення у 2008-2010 рр. на підготовку кадрів припадає не на профільні, а на універсальні спеціальності - облік і аудит, економіка підприємства, управління персоналом тощо. У 2010 році в університеті лише 15 з 28 спеціальностей, за якими проводиться підготовка спеціалістів і магістрів, безпосередньо відповідають його профілю.

Як наслідок, у 2008-2010 роках університет не забезпечив працевлаштування до 10 відсотків молодих спеціалістів, а направлення на роботу в державний сектор економіки отримали лише 40 відсотків випускників, які навчалися за рахунок коштів Держбюджету”.

Крім цього, у Рахунковій палаті України незадоволені розмірами оплати навчання контрактниками. “Порушуючи законодавство, керівники НУВГП підвищили загалом на 2,8 мільйони гривень плату за навчання студентів контрактної форми протягом періоду їх навчання”. А Міносвіти і науки, не урегулювавши визначення вартості дозволених платних послуг, створило умови для вільного розпорядження майном навчальних закладів і розбазарювання бюджетних коштів на його утримання.

“Аудит встановив, що в умовах незабезпечення потреби у коштах на капітальні видатки закладу на утримання гуртожитків, 20 відсотків яких займають сторонні особи без відшкодування реальних витрат за проживання, впродовж 2008-2010 років не за призначенням витратили 4540,7 тисяч гривень із загального фонду Держбюджету та 410,8 тисяч гривень зі спецфонду.

Крім того, університет провів 442,5 тисяч гривень з утримання підрозділу громадського харчування “Студентське” не за рахунок доходів від його діяльності, а за рахунок надходжень спецфонду, що також мали інше призначення”.

Отож, згідно з висновками Колегії Рахункової палати, приклад цього закладу вкотре доводить, що недосконалість реалізації державної політики з підготовки кадрів для галузей економіки не сприяє усуненню значних структурних невідповідностей між потребами виробництва та обсягами і структурою підготовки фахівців. Зрештою це призводить до неефективного використання державних коштів, виділених на цю мету.

На жаль, коментар адміністрації НУВГП щодо результатів проведеного Києвом аудиту дізнатися не вдалося через об’єктивні причини. Однак, як нас запевнили у відділі зв’язків із громадськістю університету, він обов’язково буде найближчим часом.

Тим часом, на думку заступника голови ОДА Олексія ГУБАНОВА, ситуація вимагає негайного аналізу з боку обласної влади. “Надзвичайно прикро, що подібні невтішні висновки роблять про наш місцевий вищий навчальний заклад, - зазначає чиновник. - Саме тому так важливо детально розібратися у цій ситуації. Щось конкретніше зараз говорити рано. Але оскільки невдовзі вища освіта в Україні має реформуватися, тобто університети повинні стати основними центрами освіти і науки, ми маємо підтягнути наші вищі навчальні заклади до належного рівня і допомогти їм вирішити усі їх проблеми, які можуть стати перешкодою на шляху до цього.

20.01.2011



Рівне-Ракурс №10 від 20.01.2011p. 
На головну сторінку