Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №484 від 20.01.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Податковий кодекс

Суму податку визначаємо самостійно

Оподаткування операцій з продажу або обміну рухомого майна у Податковому кодексі України регламентується статтею 173. Під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об’єкти рухомого майна, крім їх успадкування та дарування.

Дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна оподатковується за ставкою 5%. Дохід від продажу визначається відповідно до ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта.

Як виняток, під час продажу одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера не частіше одного разу протягом звітного податкового року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою 1 відсоток.

Дохід, отриманий від продажу другого та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Дохід від продажу легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера визначається відповідно до ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта та не нижче 25 відсотків вартості такого самого нового об’єкта рухомого майна.

Фізична особа самостійно визначає суму податку і сплачує його до бюджету через банківські установи.

У випадку, якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа-підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов’язана виконати всі функції податкового агента.

Нотаріус повинен посвідчувати відповідний договір за наявності документа щодо оціночної вартості такого рухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подавати до органу державної податкової служби за місцем розташування державної нотаріальної контори інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку.

Органи, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, зобов’язані повідомляти органи ДПС за місцем розташування про транспортні засоби, зареєстровані або зняті з реєстрації протягом 20 календарних днів, а також про їх власників.

20.01.2011



Рівне-Ракурс №10 від 20.01.2011p. 
На головну сторінку