№489 від 24.02.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Іпотерапія
Здорові діти в наш час - це радість для всієї родини. Коли ж зненацька підкрадається біда, як-от ДЦП, і офіційна медицина стає фактично безсилою, люди з відчаю шукають порятунок. І буває, що часто знаходять. Наприклад, йдуть на реабілітацію до коней, а саме: записуються у кінноспортивний клуб “Фавор”. Саме там коні навчили хворого підлітка Вову знаходити спільну мову з людьми.
А доглядає, тренує та утримує десятеро верхових коней фактично одна родина на чолі з тренером Іриною ДЕМИДЮК. Чоловік Ірини Андрій, їхні двоє дітей, одне з яких ще у дитячому візочку, та Іринина мама пані Валентина у будні й свята щодня у стайні. Усі вони - люди та коні - заледве виживають у наш складний час нестачі коштів на все, починаючи від закупівлі кормів, вітамінів, ліків, підстилки, й закінчуючи відсутністю уваги влади та нас із вами - звичайних добрих українців.
Коні тягнуться до людей
- Ми єдиний кінноспортивний клуб в Україні, який існує та діє повністю за рахунок абонентської плати та благодійних внесків наших учнів - членів клубу. І такого складного періоду, як нині, за дванадцять років діяльності “Фавор” ще не переживав, - розповідає пані Ірина. - Окрім своїх коней, доводиться утримувати тварин, яких кинули їхні господарі: хтось збанкрутував через кризу, хтось переїхав до іншої області. Коні вимагають регулярних прогулянок і тренувань. Якось уже я зазначала, що спортивний кінь без роботи помирає. Не меншого догляду потребують ноги та суглоби тварини. А щеплень потрібно більше, ніж дитині. Хоч як важко, проте на ковбасню не віддамо жодного скакуна!
- Скільки коштує утримання одного коня?
- На утримання одного коня щомісяця потрібно 150 доларів. Бо це скакуни високого класу. Я відбирала коней за рухливими якостями, зовнішніми даними, тобто звертала увагу на плавність рухів з ефектним виносом передніх та підведенням задніх ніг, на техніку стрибка тощо. Ще одна умова - кінь обов’язково повинен мати спокійний характер, бути легким у керуванні. Керованою же тварина стає саме завдяки вершнику.
Звісно, були в нас гарні часи, коли клубом опікувався нині народний депутат України Микола Харитонович Шершун...
- Бачу, тут коні різного віку - чотири, шість, п’ятнадцять років. Переважно української верхової породи, але є ганновери, голштини.
- Молодий кінь може вперше виступити в чотири роки. До шести - це своєрідний підготовчий етап. З семи починається серйозний рівень. На мою думку, коні якісної української верхової породи - справжні друзі. Різниця між ними та кіньми інших порід добре відчувається. Бріг, наприклад, визнаний у 2006 році чемпіоном породи серед молодих коней. На рівні України стрибав Ідеал, як найстарший кінь.
Були б гроші - були б і результати
Стоїть сувора зима, але на Омелянській фермі гуляють гарні спортивні коні. Вони ефектно контрастують із занедбаною територією, поламаним, наче повоєнним, парканом. А коли на їхні спини сіли малі й дорослі вершники, стало помітне природне єднання людини і коня. Більшість членів “Фавору” - це підлітки. До прикладу, 14-річна Настя СТЕПАНЧУК, міська дівчинка - учениця Української гімназії на канікулах щодня, а в інший час у кожну вільну хвилину майже два роки тренується у клубі. І постава, і фігура у дівчинки - відмінні.
Лікують коні Ірини Демидюк дітей із ДЦП, аутизмом, серцево-судинними захворюваннями та, звісно, сколіозом, яких клуб приймає з розумінням. До слова, КСК “Фавор” належить до Рівненського палацу дітей та молоді.
І якщо коні допомагають позбутися фізичного болю, вирости гуманними, сердечними людьми та ще й залучити молодь до активного відпочинку на природі, то чому в наш час так складно знайти порядних і добрих людей, щоб допомогти самим коням, яким випала доля жити в Україні, тренувати українських дітей у селі Велика Омеляна на вулиці Шевченка, 35.
Засновники клубу “Фавор” - великі ентузіасти своєї справи, але результати клубної діяльності найперше залежать і від фінансових та матеріальних можливостей, тому ми сподіваємося, що місцева влада та ділові люди звернуть увагу на розвиток у Рівному одного з видовищних видів спорту, а також цікавого й корисного проведення дозвілля своїх громадян.
24.02.2011 | Ольга ЯРОШ |
Рівне-Ракурс №489 від 24.02.2011p. На головну сторінку |