![]() |
№492 від 17.03.2011p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Сільське господарство
Вже не за горами початок посівного сезону і у мешканців сіл виникає питання: де найвигідніше купувати насіння, добрива, засоби захисту рослин тощо. Щоразу їхати за ними до Рівного? Варіант, однак не найкращий. Найзручніше, щоб усю продукцію продавали відразу на місці - у кожному селі і за цінами, які не перевищують міські.
Щоб дізнатися, як працюють такі торгові точки, ми виїхали у декілька населених пунктів різних районів Рівненщини та поспілкувалися з продавцями та мешканцями. Усі ці магазини надзвичайно динамічно продають агропродукцію, можна навіть сказати - збирають черги. За досить короткий період вони розпродали майже весь завезений товар і вже відправили нові замовлення постачальникам. А все тому, що людям не потрібно їхати за добривами чи насінням до Рівного, а можна все це придбати на місці - у своєму селі. І при цьому всі впевнені у якості продукції, та й ціни менші за рівненські. Наприклад, якщо в обласному центрі мішок селітри коштує 200 гривень, то у таких магазинах - 180. До речі, агромагазини працюють і на замовлення, тобто люди можуть заздалегідь замовити необхідну кількість продукції.
Менше ніж за один місяць у Здолбунівському районі створили 6 агромагазинів і за цей час реалізували 103 тонни селітри. І попит населення зростає - щодня магазини приймають нові замовлення від селян.
- Насамперед ми ставимо за мету дати людям якісний посівний матеріал, добрива та засоби захисту - розповідає Олександр Чуприна. - Адже не секрет, що сьогодні ринок завалений підробкою. Селяни часто навіть не здогадуються, чим вони кроплять свою картоплю, і що через це хворіють їхні діти. Ми домовилися з постачальником - ВАТ “Облагрохім”, про те, що добрива, які постачатимуть в агромагазини, будуть у зручній розфасовці - по 25-30 кілограм, щоб людина могла, наприклад, возиком, без проблем довезти придбану продукцію до своєї домівки.
Як розповів Олександр Чуприна, 10 тонн такого насіння, а також саджанці плодово-ягідних дерев та кущів вже у квітні розвезуть усією областю, щоб забезпечити ними новостворені агромагазини.
17.03.2011 | Дмитро ГУБАНОВ |
Рівне-Ракурс №492 від 17.03.2011p. На головну сторінку |