№492 від 17.03.2011p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Консультація
Напевно, переважна більшість людей у перший місяць весни відчуває занепад сил та підвищену стомлюваність, яка викликає часті застуди і нервове виснаження. Березневий занепад сил ми часто пов’язуємо з нестачею вітамінів. Проте останні дослідження неврологів показують, що в чотирьох із п’яти випадків він має абсолютно іншу причину - вплив несприятливої погоди. Саме перепади атмосферного тиску і температур, магнітні бурі, раптова відлига і заморозки викликають підвищену стомлюваність.
Найперше, щоб робота не була тягарем, слід звірятися з біоритмами та стимулювати себе на працьовитість. Для цього є кілька нескладних способів зарядити себе енергією і бадьорістю впродовж робочого дня.
КРОК 1. Міцна кава? Облиште це. Навіть якщо у вас гіпотонія (низький тиск), це не найкращий спосіб поліпшити працездатність. Насамперед слід подбати про тонус судин й організму в цілому. Тож починайте день не з горнятка кави, а з контрастного душу, вранішньої зарядки, пробіжки, прогулянки на свіжому повітрі. А щодо сніданку, то кофеїну досить і в зеленому чаї, до якого замість цукру краще додавати мед. Так ви стимулюєте захисні сили організму. Адже втома судин - одна з причин послаблення імунітету та втрати працездатності.
КРОК 2. Звіряйтеся зі своїми біоритмами. Знаючи, в який час доби ви ефективніше працюєте, правильно плануйте робочий день. “Жайворонкам” найскладніші завдання найкраще даються у вранішні години, а “совам” - у вечірні. Зважайте і на режим харчування: наш стан залежить не лише від того, що, а й коли ми їмо. Людина, яка призвичаїлась до важкої, жирної та пізньої вечері, вранці навряд чи буде бадьорою, матиме апетит до поживного сніданку. А він, власне, і має бути калорійним, бо саме зранку організм зорієнтований на забезпечення себе необхідною енергією.
КРОК 3. Зважте, чи не бракує Вам мінералів та мікроелементів. Підвищена втомлюваність, апатія - ознаки нестачі в організмі йоду, магнію, заліза. Дуже важливо, щоб раціон був збалансованим та повноцінним.
КРОК 4. Забудьте про авто. Більше ходіть пішки. Подо-лавши у швидкому темпі відстань від дому до роботи чи навпаки, ми повертаємо собі втрачену бадьорість.
КРОК 5. Не уникайте позитивних стресів. Влаштувати їх собі неважко. Хіба знайома кволість людям, які захоплюються танцями та плаванням, практикують альпінізм, серфінг, стрибки з парашутом? Звісно, не кожен наважиться на такий екстрим, але невеличкі позитивні стреси потрібні завжди.
КРОК 6. Робота з комп’ютером, а також вечори відпочинку перед телевізором швидко стомлюють зір і викликають нервову напругу. Різкий контраст яскравого екрану й темряви несприятливий для зору, тому не варто дивитися телевізор без додаткового освітлення. Вимкнувши телевізор, відверніться, подивіться у вікно, ще краще прогулятися перед сном.
КРОК 7. Відомо, що у повних людей зміщений центр тяжіння і порушена постава, що призводить до швидкої стомлюваності. Позбутися цих проблем допомагає медитація, прослуховування розслаблюючої музики. Вмійте відпочивати. Цілком можливо, що занепалий трудовий ентузіазм, важкість у голові, труднощі з виконанням звичайної роботи - це перший сигнал “SOS”, надісланий організмом, його захисна реакція на перевтому чи початок недуги.
17.03.2011 | Ольга ЯРОШ |
Рівне-Ракурс №10 від 17.03.2011p. На головну сторінку |